Виж само едно мнение
  #1  
Стар 26-06-2018
МирЕНсЕН МирЕНсЕН не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 19
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Unhappy Проблем със свързване на SD приемник

Здравейте опитни съфорумници,
Имам проблем с настройката на приемник. Тъй като скоро съответния не е бил ползван нямаше обновените транспондери от миграцията към Hellas SAT3. Вкарах ръчно транспондерите изброени тук

Нагласих антената като я насочих ПОЧТИ както показва dishpointer (може би 1-2 градуса разлика) но в това положение хванах най-силен сигнал ~ 10-11 dB за повечето транспондери от горния линк (+ някои от транспондерите, които са си зададени фабрично) като FEC също съвпата (за 1-2 транспондера от новите и половината от фабричните не хванах).
Записах настройките, изключих го, включих го после на 1, оставих го няколко часа - нищо. Тръгнах да сканирам на новите транспондери и като опитах да пусна някой канал ми излиза, че нямам достъп до услугите на Булсат. Свързвам се с тях и ми казват да изчакам - можело от 20 мин до 2 дена да отнеме..... Изчаках цял ден пак нищо.... върнах фабричните настройки, виждам сега на някои от старите транспондери сигнал, като сканирам пак същата грешка.
Оставих го едно денонощие на канал 1 още нищо..... също по принцип ми пише, че нямам сигнал но виждам на транспондерите и като почна да сканирам и да сменя на канал тогава ми излиза, че нямам достъп до услугите им.
Въпроса ми е дали все пак мога да съм го насочил към някой друг спътник, въпреки че честотата и FEC ми съвпадат или е насочен правилно, но проблема е с приемника..... или тия идиоти нещо не са ми активирали акаунта...

Благодаря предварително
Отговори с цитат