Виж само едно мнение
  #33  
Стар 15-05-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
И какво пречи на малинката да изпьлнява тази работа? Ако е до ресурси... Има си готови работещи решения под формата на кльстери. В пьти по-евтини и по-малко енергоемки от традиционните сьрвьрни центрове! Все пак малинката е измислена не само да си гледаме кодито с нея...


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
Надявам се не твърдите, че основните кинти в "традиционните" сървърни центрове отиват за хардуера. Това ли е нетрадиционен сървърен център ?
Не .. това е нечий хол с калпав разклонител. Сървърният център преди всичко означава организация, а тя иска средства.
Има готови работещи примери, според мен е по-коректен израз. Решение е твърде претенциозна дума за купата с малини.
Не знам какъв е смисълът от клъстериране на твърде универсална платка с доста излишен в редица случаи, инсталиран хардуер, който пък ме лишава от възможности за елементарен ъпгрейд на обикновена памет дори.
Лично аз не бих ползвал raspbian за клъстер. Не ми се разказва защо.
Не можах да открия, къде съм казал, че малинката е измислена за да се инсталира коди на нея. Напротив. Коди е едно от неподходящите приложения за малинката. Най-ценното на малинката е нейната достъпност и възпитателен ефект. Може да научи всеки желаещ, на необходимата хардуерна и софтуерна дисциплина и възпитание. Което хич не е малко и напоследък доста липсва.
Моля да бъда извинен за офтопика.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат