Виж само едно мнение
  #5  
Стар 21-11-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
Сигурно е колега Дакевспомням си времето,когато имаше MAX Telecom wimax 3G и най-близките базови станции бяха в съседния квартал на разстояние 3km по права линия южно от сат антената ми и спасение нямаше.Малка вероятност има ако антената ти е на ниско и няма пряка видимост към базовата станция примерно между тях има сгради но тогава ще си засегнат от отразени сигнали и отново няма да има спасение за C-Band в градовете с население над 10000души...Повярвай ми това е силен сигнал и няма как да не влезе в конвертора ти,щом слабите сигнали от спътниците успяваш да ги приемеш.Тогава ще са ми интересни резултатите ти с конверторите дето каза,че си ги поръчал с филтър срещу 5G намеса...ще е интересно дали действа това чудо на техниката..но би имало ефект само за силни честоти,които ще излизат някак но бъди сигурен,че няма да е същото..Поздрави.
От комуникационна техника разбирам и ми е ясно, но тук споменах че няма да им е рентабилно да пускат клетки на 3,5 гигахерца защото колкото е по висока честотата, дължината на вълната намалява и свойствата й на разпространение стават сходни с начина на разпространение на светлината която също е електромагнитна вълна - тоест трябва пряка видимост. Ще трябват повече клетки на квадратен километър, по големи мощности, 5G също така използва обхвата от 800 мегахерца, който ще е много по-рентабилен - с по малки мощности по голямо покритие и то в пресечена местност.
П.С:
А конвертори за проба имам, но дано не ми се налага да ги ползвам, събрал съм към 20 от всякакъв тип, по скъпи, по евтини с филтри, без, с малка шумова температура с по голяма... Всичко за експерименти

Последно редактирано от Дакев : 21-11-2020 на 23:00
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дакев за този полезен пост :
AstraK (21-11-2020)