Виж само едно мнение
  #20  
Стар 04-05-2022
Аватара на slimi
slimi slimi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 348
Благодари: 49
Получил благодарност:
309 пъти в 126 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спираш клауда, не пренасочваш портове и си правиш vpn към мрежата, в която е DVR-а. Знам, че е играчка, но ако не искаш някой да ти направи у-вото част от някой ботнет - това е решението. За Dahua и Hikvision - те са китайски, но са по-добре направени устройства (всичко от xiongmai реално е крадено от Dahua основно). Ако моделът на Hikvision, за който говориш, поддържа криптиране на връзката към web интерфейса и стриймовете, ползвай го с тяхната p2p услуга. Няма гаранция, че няма да насича, но би било поне една идея по-добре. При тези марки донякъде има смисъл да отвориш някой порт (поне за видео, за интерфейса не е добра идея по принцип). Имай предвид, че всички са китайски отрочета и софтуерите им са надупчени като швейцарско сирене, и за да си спестиш главоболията - връщаме се отново на опцията с vpn...

Причината да настоявам за vpn решение е, че лично аз на вилата в гората насред Балкана, имам само мобилен интернет, което ме принуждава на това решение (липса на публични адреси) - автоматично иницииране и поддържане на vpn тунел от openwrt рутера там към рутера вкъщи. Така не мисля работи ли им клауд услугата като хората и поддържат ли криптиране - всичко минава директно през тунела, който се грижи за това.
__________________
"Ihr, in dem Weisheitstempel eingeweihten Diener der grossen Göttin Osiris und Isis! - Mit reiner Seele erklär ich euch, dass unsre heutige Versammlung eine der wichtigsten unsrer Zeit ist."
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на slimi за този полезен пост :
Мартинския (09-05-2022)