Тема: Vivacom IPTV ?
Виж само едно мнение
  #1143  
Стар 31-01-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гери_то Вижте мненията
Така го е написал съфорумеца Skyfire
Предполагам да може ресивъра да се манипулира от лице от вън, който да използва услугите на ТВ, а да се пишат на сметката, чийто ресивър се ползва
Възможно е но не знам дали има хора, които се занимават с тази простотия.

На теория е възможно.

Анализирал съм им IPTV мрежата не е много добре секюрната.


Не вярвам да е това сценарият но ако абонатите не са си поръчали филма, няма никой у дома като деца, които да са си играли с дистанционното, остава доставчика да злоупотребява, ако не е доставчика, остава някой друг абонат да злоупотребява.
Ако и това не е остава някой вътрешен техен служител да злоупотребява със съвсем оторизиран достъп.

Може пък и да е техническа грешка в системите им за сметките.


Как става хакването?

Лесно за този, който знае какво прави.

Прониква в мрежата, хаква своя приемник, хаква вашия, клонира се и се представя в мрежата все едно е с вашия приемник, и трупа ви разходи.


Не може да се докаже, може ако имат система за мониторинг и наблюдават какво се случва и имат логове в сървърите им.


Просто ако се повтаря това интензивно и често, е хубаво да се подаде жалба за зоупотреби.

Ако искате да се застраховате, можете да поискате да ви спрат тези опции така че да не е възможна поръчка на каквото и да е от STB-то.


За вбъдеще аз лично мисля да мина на ефирна IPTV + сателитна IPTV с некодирани канали + IPTV URL-та.

Харесва ми за момента интернет мрежата им.

Нещо от телевизията им не съм много очарован.

Последно редактирано от Skyfire : 31-01-2018 на 21:13
Отговори с цитат