The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-01-2011
Аватара на mercy
mercy mercy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за 3D приемник

Здравейте, съфорумци. Аз съм нов, както тук във форума, така и в цифровите технологии, за това не ми се присмивайте, ако не задавам въпросите подобаващо. От както се сдобих с телевизора от подписа ми, както и с цифрова телевизия(и с двете отскоро), започнах да се интересувам, как мога да използвам пълноценно функциите на телевизора ми. От качеството на на цифровата телевизия, не съм кой знае колко очарован, да не кажа въобще, очаквах много повече, но както разбирам, има много фактори влияещи на това, като приемници, настройки и т.н. Въпросът ми е следният: Има ли такова "животно", което хем да е Full HD приемник, хем да възпроизвежда 3D-съдържание от някакъв друг вид носител или собствен такъв(ако има опции с хард диск). Иска ми се да мога да се наслаждавам на качествена картина, от сателитите, а когато ми се до иска да изгледам някой филм с високо качество или с 3D-съдържание да си мушна външният хард и да си гледкам. Има подобно нещо или само в съня ми. Надявам се темата да бъде полезна и за други като мен.
__________________
Panasonic TX-P42 GT 20 E-3D
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11-01-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Почти всеки линукс HD приемник би ти свършил работа, в случая ти имаш най-важното 3Д телевизор.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
ili7107 (12-01-2011), mercy (11-01-2011), themaster301 (11-01-2011)
  #3  
Стар 11-01-2011
Аватара на mercy
mercy mercy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Почти всеки линукс HD приемник би ти свършил работа, в случая ти имаш най-важното 3Д телевизор.
Благодаря за бързият отговор, колега, би ли ми препоръчал 1-2 марки на лични, за да не се брои като реклама, че и понятие си нямам от тази техника. Знаеш какви са ми изискванията, така, че ще съм ти благодарен, ако споделиш.
П.П. Предполагам, че разликата в качеството на картината от сегашният БСК приемник, ще е осезаема!
__________________
Panasonic TX-P42 GT 20 E-3D

Последно редактирано от mercy : 11-01-2011 на 14:13
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11-01-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Забрави за осезаемо подобрение на каналите на булсат, мазалото си е мазало и няма как да се оправи.
Ако целта ти е с новия приемник да си гледаш каналите на булсат и да го ползваш за плеър, по-добре добре си купи плеър, въпреки, че в ТВ-то ти има някакъв вграден, може би първо трябва да разучиш опциите на ТВ-то.

Но ако искаш да гледаш множество HD, както и няколко(за сега) 3D канали, в същото време да можеш да се възползваш от мултимедийните функции на приемника, най-добре се насочи към Vu+ Duo. Препоръчително е да си го поръчаш с вграден хард 1-1,5ГБ, като няма смисъл да му вързваш външен такъв, има опция да си гледаш филмите директно от харда на ПС-то без да закаш или разкачаш нищо допълнително или директно да си свалиш филмите в приемника.

Не изключвай варианта да си сглобиш HTPC машинка с mini-ITX дъно с ION чипсет, една подобна машина би ти излезла горе-долу на половина на приемника които ти препоръчах по-горе, като може да и добавиш и dvb-s/s2 тунер. Една подобна конфигурация би ти дала най-големи възможности и най-добра картина, но би трябвало да разполагаш и с човек които да ти я настрои.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
alex78 (11-01-2011)
  #5  
Стар 11-01-2011
Аватара на mercy
mercy mercy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Забрави за осезаемо подобрение на каналите на булсат, мазалото си е мазало и няма как да се оправи.
Ако целта ти е с новия приемник да си гледаш каналите на булсат и да го ползваш за плеър, по-добре добре си купи плеър, въпреки, че в ТВ-то ти има някакъв вграден, може би първо трябва да разучиш опциите на ТВ-то.
Телевизора има плеър, потдържа дори mkv-формат, но не мога да да подкарам от флашката филм по голям от 4ГБ, заради файловата с-ма, с БСК се обвързах с договор и няма начин, ще си сърбам попарата, но искам и да гледам HD формати, но както казах съм доста "бос" на тази тема.

Цитирай:
Но ако искаш да гледаш множество HD, както и няколко(за сега) 3D канали, в същото време да можеш да се възползваш от мултимедийните функции на приемника, най-добре се насочи към Vu+ Duo. Препоръчително е да си го поръчаш с вграден хард 1-1,5ГБ, като няма смисъл да му вързваш външен такъв, има опция да си гледаш филмите директно от харда на ПС-то без да закаш или разкачаш нищо допълнително или директно да си свалиш филмите в приемника.
Да искам да гледам HD канали, въпроса е възможно ли е това с оборудването на БСК, или трябва да закупя допълнителна чиния? Точно този приемник гледах и горе долу това са ми паричните възможности. Имам 1 питане, има ли някакъв торент клиент за сваляне директно на харда, други освен тези(PEG,MP3,XVID) формати поддържа ли, има ли плеър или всичко може да се вгради допълнително?
Цитирай:
Не изключвай варианта да си сглобиш HTPC машинка с mini-ITX дъно с ION чипсет, една подобна машина би ти излезла горе-долу на половина на приемника които ти препоръчах по-горе, като може да и добавиш и dvb-s/s2 тунер. Една подобна конфигурация би ти дала най-големи възможности и най-добра картина, но би трябвало да разполагаш и с човек които да ти я настрои.
Този вариант ми беше първата муха в главата, бях се спрял на ей това AsRock Vision 3D, но ми е малко скъпичко, а и не зная дали може да му се вгради хубав сателитен тунер? Ако е възможно това е най-компактния вариант, но с тези размери не зная възможно ли е да се вгради такава платка. А човек винаги ще се намери, след като си плащам Отворен съм за всякакви идеи и препоръки.
П.П. Спомена "сглобиш", да разбирам ли че, можеш да ми препоръчаш нещо, естествено, ще си платя и за настройките, ако си навит.
__________________
Panasonic TX-P42 GT 20 E-3D
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-01-2011
Аватара на mercy
mercy mercy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако се включи още някой разбиращ нещата, ще съм му благодарен.
__________________
Panasonic TX-P42 GT 20 E-3D
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-01-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,317
Благодари: 139
Получил благодарност:
467 пъти в 292 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Освен да добавим една моторизирана антена другото си е товой избор. Това което ти е по удобно избраш него.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън

Последно редактирано от Ламерът : 11-01-2011 на 21:03
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-01-2011
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 427
Благодари: 50
Получил благодарност:
171 пъти в 123 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@mercy
Засега няма почти нищо интересно по спътниците в 3D. Истината е в тоя торент сайт http://3dblurayiso.com/forums/torrents.php? Има почти всичко в 3D излизало някога. Теглиш и с външен хард си ги гледкаш на ТВ-то. А може и директно през DLNA (по вътрешна мрежа) ако сървъра и ТВ-то ти са свързани с кабел а не по wi-fi (иначе ще засича)
Филмите естествено не са на БГ, но можеш да им изтеглиш субтири които ТВ-то ти предполагам поддържа а за анимациите дори и БГ аудио и да си ги миксираш.
Успех!
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-01-2011
Хадел Хадел не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 24
Благодари: 9
Получил благодарност:
31 пъти в 5 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Струва ми се, че HTPC не е добър вариант за теб. Линукс е страшна система и поради фантастичните си възможности може за се забиеш с дни за нещо елементарно като звук например.

За истински перфектно качество най-изгоден е вариантът плеър (http://www.xtreamer.net/ ili popcorn hour) плюс даунлоад....

Модерните плеъри могат да вършат още куп неща, включително и да ти свалят нещата когато излезат. После само цъкваш плей и готово!

Последно редактирано от Хадел : 11-01-2011 на 22:42
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-01-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,317
Благодари: 139
Получил благодарност:
467 пъти в 292 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хадел Вижте мненията
Струва ми се, че HTPC не е добър вариант за теб. Линукс е страшна система и поради фантастичните си възможности може за се забиеш с дни за нещо елементарно като звук например.

За истински перфектно качество най-изгоден е вариантът плеър (http://www.xtreamer.net/ ili popcorn hour) плюс даунлоад....
Кое и е толкова страшното хапе ли? Нещо издава лоши звуци ли ? Стига сте писали глипости. Не е задължително системата да е на Линукс (за мен е припорачително) може да се направи и под Уин само трябва да се внимава с компомненте окъм хардуер (особенно видео картата)(това за видео картата важи и за линукс). Досега не съм имал градндиозни проблеми с линукс-а. Убунту 10.10 е толкова френдли юзър че няма на къде повече.

Преди време и аз бях навит за една такава кутия ( попкорн час ,WD или някаква друга). Обаче се разтърсих малко и стана ясно че не са много за хвалене. Чакаш някой да ти напише фирм чакаш новия ъп, пачовете на няокй интусиаст и в крайна сметка като ти омръзне имаш още една кутийка около телевизора която събира прах. С xbmc например се сачетава всичко необходимо на PC и си действаш с дистанционото като пич, кеф ти музичка, кеф ти, филми във всички формати които съществиват, кеф ти телевизя абе мултимедия отвсякаде. Има лесен онтерфейс на български ъдейтите са си директно през нета и менюто на програмата.
И какво "истински перфектно качество" ще ми изкараш с тая машинка да питам. Вътре има 5 чипа на кръст и ако слижим хард ще може да се топлим без да палим печката. Не мани ги тия плеъри, мерси.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън

Последно редактирано от Ламерът : 11-01-2011 на 23:02
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3d, Въпрос, за, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за HD приемник ego ДРУГИ 8 30-03-2010 08:30
Въпрос за втори приемник кайо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 19-03-2010 06:47
Въпрос за приемник VOLTEL sevdohaymo YU-MA-TU / VOLTEL 11 17-10-2009 21:59
Въпрос за HD приемник magesian Въпроси и отговори 11 24-01-2009 23:14
Въпрос за приемник..или кое как да..? Symptom Въпроси и отговори 5 19-01-2008 16:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.