The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
Question От какво може да идват тия смущения

Здравейте!
Проблема е следния и уточнявам, че не е непрекъснат а се получава когато му скимне.
Имам два приемника ( DM 500HD/DM 800HD) свързани към двоен конвертор, и офсет антена с H-H мотор.
Антената се върти само от единия приемник през USALS а другия е директно свързан към конвертора.
Проблема се изразява, в това че когато работят и двата приемника едновременно каналите на Satellite Bg фриизват до такава степен, че неможе да се гледа нищо и на двата тв и просто образа изчезва до момента в който изключа единия приемник (независимо кой от двата) и другия почва да си работи нормално вече Проблема се появява предимно вечер единственно и само, когато работят и двата приемника едновременно и когато започва да фриизва го прави и на двата приемника едновременно и се оправя като се изключи единия.
Някакви смущения са явно но незнам какви и от къде може да идват.....
Дайте съвет какво да направя, (дали е до настройки на тунер) защото не ми се ще да давам пари за втора антена за да пусна втория приемник на отделен единичен конвертор
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 17-01-2012 на 13:38
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-01-2012
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Прилича ми на високочестотни смущения от импулсните захранвания.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Прилича ми на високочестотни смущения от импулсните захранвания.
Мисля си че нещо бърка напреженията към конвертора, защото и двата приемника ги бях сложил да работят в USALS режим, а сега преди малко втория, който е директно свързания към конвертора го сложих в режим ADVANCED като режима го активирах за всеки сателит, който гледам по отделно Ще тествам и ще пиша има ли промяна.
Имам чуството, че когато на единия приемник върви програма на вертикална поляризация а на другия по хоразинтална от различни транспондери и приемниците и двата са в режим USALS тогава се получава.... но не съм съвсем сигурен
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-01-2012
Аватара на иво колев
иво колев иво колев не е на линия
elMaestro
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Местоположение: Мадрид
Мнения: 207
Благодари: 82
Получил благодарност:
156 пъти в 72 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Мисля си че нещо бърка напреженията към конвертора, защото и двата приемника ги бях сложил да работят в USALS режим, а сега преди малко втория, който е директно свързания към конвертора го сложих в режим ADVANCED като режима го активирах за всеки сателит, който гледам по отделно Ще тествам и ще пиша има ли промяна.
Имам чуството, че когато на единия приемник върви програма на вертикална поляризация а на другия по хоразинтална от различни транспондери и приемниците и двата са в режим USALS тогава се получава.... но не съм съвсем сигурен
според мен LNB-то е за смяна...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иво колев Вижте мненията
според мен LNB-то е за смяна...
Засега нещата отиват към този пост, въпреки че е странно от какво може да е заминал след като работи и за двата приемника НО само когато не работят и двата едновременно
Климатици нямам както и бойлер, кабела който е за кабеланата тв. като го изключа и промяна няма.....
От настройките на тунера също никаква промяна....
Фрийзовете продължават само и единствено, когато са включени и двата приемника и работят едновременно, щом единия го изключа и нещата заспиват, пълна загадка, ще трябва май да купя нов двоен конвертор, но ако и с него положението е същото..... вече незнам.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-01-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно с новия ще се оправи.А на твоя вероятно чипа, който управлява H/V и LOW band/HI band е заминал и при едновременно подаване на 22KHz се получава биене между тях и съответно превключване на бандовете.Най лесно проба може да се направи на HOTBIRD. Друг е въпроса че всички проби вероятно ще доведат до смяна на конвертора и по скоро ще са от любопитство. Сложи си и двата приемника на EURONEWS на HOTBIRD и виж има ли засечки.Провери и дали ако единия работи на канал от горен банд а другия на канал от долен има засечки. Но може и да смениш директно конвертора ако не ти се любопитства.

Последно редактирано от АА : 18-01-2012 на 12:14
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
Най-вероятно с новия ще се оправи.А на твоя вероятно чипа, който управлява H/V и LOW band/HI band е заминал и при едновременно подаване на 22KHz се получава биене между тях и съответно превключване на бандовете.Най лесно проба може да се направи на HOTBIRD. Друг е въпроса че всички проби вероятно ще доведат до смяна на конвертора и по скоро ще са от любопитство. Сложи си и двата приемника на EURONEWS на HOTBIRD и виж има ли засечки.Провери и дали ако единия работи на канал от горен банд а другия на канал от долен има засечки. Но може и да смениш директно конвертора ако не ти се любопитства.
Ми интересно в момента и двата работят на Euronews от хотбърда и няма никакви засечки и всичко работи идеално вече повече от час и канала е FTA
Искам още нещо да споделя, досега това досадно фрийзване се появява винаги на 23Е..... гледам също и 9Е платформата, където няма никакви фрийзвания на руските канали при едновременна работа и на двата приемника.
Иначе конвертора е Invakom Twin и съм го плащал преди 3 години 120 лв. и направо ще ми е мъка ако излезе че от него идва този досаден проблем, по скоро ще сложа друга антена до тая и ще я оставя да седи само към 23Е защото конвертора съм го купувал много скъпо и няма да мога да го прежаля
Ще продължа да тествам и ще пиша има ли промяна, но проблема най-вероятно ще се окаже от LNB то.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-01-2012
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Ми интересно в момента и двата работят на Euronews от хотбърда и няма никакви засечки и всичко работи идеално вече повече от час и канала е FTA
Искам още нещо да споделя, досега това досадно фрийзване се появява винаги на 23Е..... гледам също и 9Е платформата, където няма никакви фрийзвания на руските канали при едновременна работа и на двата приемника.
Който ти е дал линията за сатБГ си е активирал антикаскадинга. Така, че линията може да се ползва само от един клиент.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от galiano Вижте мненията
Който ти е дал линията за сатБГ си е активирал антикаскадинга. Така, че линията може да се ползва само от един клиент.
Какъв е този антикаскадинг? лесно мога да говоря с човека който ми дава ама едва ли и той е чувал за антикаскадинг аз съм чул само за решер....
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18-01-2012
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Какъв е този антикаскадинг? лесно мога да говоря с човека който ми дава ама едва ли и той е чувал за антикаскадинг аз съм чул само за решер....
Точно за решера се отнася, само, че там заобикалянето с оскам тарикатлъците не минава. Дава ти определен брой ECMs за определено време, ако ги прехвърлиш, почва да те реже.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, идват, какво, Може, от, смущения, тия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
какво може ХД приемника на виваком АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 18 01-02-2012 23:48
какво може виваком тв сет топ бокс uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 25-11-2011 18:43
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 19:30
Mr. BIG идват у нас! Виж какво ще изпеят, песен по песен ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:48
какво може да се гледа kalata777 ECHOSMART 4 22-03-2009 15:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.