The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-04-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране Покупка на телевизор

Здравейте,
прочетох доста мнения вув форума и се обруках тотално.
Затова отварям нова тема за съвет какъв телевизор да си купя?
В момента ползвам Sony кинескоп но не е HD.
Прочетох последно че очите ми ще изтекат с тия LCD телевизори.
В същото време всеки купува LCD сега.
Искам да купя 40" full HD телевизор.
Спрял съм се на Sony Z4500 ( 200 Hz ) на цена 3766 лв. в Техномаркет!

Моля ви за съвет - LCD, plazma или kинескоп?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-04-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Очите ти няма да изтекат, спокойно. Вземи това което те кефи теб, а не някой друг.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
Dm800 (23-04-2009)
  #3  
Стар 23-04-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изборът ти е добър. Ако ти харесва - взимай го. Както каза и Момчи, изтичането на очите е пълна глупост. Няма да искаш да погледнеш сегашният си телевизор след като вземеш новия.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-04-2009
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

от 2 години гледам LCD телевизор, очите ми не изтичат а се пълнят
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-04-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговорите.
Някой може ли да направи сравнение между LCD и плазмен телевизор.
Препоръчаха ми LCD на Philips 37PFL9604H, който ще излезе в 42" формат по късно през годината и плазма на Panasonic TX-P42G10E?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-04-2009
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,614
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,205 пъти в 2,955 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разликата е такава,че като ги видиш един до друг,след това ще насечеш елсидито с брадва,ако вече си си го купил!Ориентирай се към Панасоник някаква плазма,която е по джоба ти!Всички които са си купили елсидита,вече вият от мъка,но не го признават!Има и други форуми,специално с такива теми,порови се за да не съжаляваш!Пре..ан човек,никога не може да ти помогне,най много да те вкара в неговите приключения!Не слушай и специалистите в магазините,после да няма олелемалеле!Ако ще ползваш монитора и за компютър,тогава само елсиди,с голям компромис!Ако ще гледаш телевизия ,само плазма!Елсидитата имат прилична гледка само с НД формат ,на нормалните канали е пълно мазало!Особено в комбинация с ДМ800!После ще си търсиш кинескопа!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-04-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Разликата е такава,че като ги видиш един до друг,след това ще насечеш елсидито с брадва,ако вече си си го купил!Ориентирай се към Панасоник някаква плазма,която е по джоба ти!Всички които са си купили елсидита,вече вият от мъка,но не го признават!Има и други форуми,специално с такива теми,порови се за да не съжаляваш!Пре..ан човек,никога не може да ти помогне,най много да те вкара в неговите приключения!Не слушай и специалистите в магазините,после да няма олелемалеле!Ако ще ползваш монитора и за компютър,тогава само елсиди,с голям компромис!Ако ще гледаш телевизия ,само плазма!Елсидитата имат прилична гледка само с НД формат ,на нормалните канали е пълно мазало!Особено в комбинация с ДМ800!После ще си търсиш кинескопа!
Благодаря Dzumba за препоръката.
сега се връщам от Техномаркет. Гледах и LCD и плазма - snooker na Eurosport HD. На АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ модели топките бяха размазани, без значение от какво разстояние ги гледаш и какъв диаметър телевизор гледащ. Най малко размазани бяха на Philips - иначе картините доста хубави! гледах плазмата G10E на Панасоник, гледах LCD W5500 на Сони, гледах LCD 37PFL9603 на Philips. Сигнала идвал от цифров ( дали сателитен или кабелен не можаха да ми кажат ) източник. Тъкмо бях почти решен да взема Philips LCD и сега като чета за дреам-а 800 да вземам плазма и пак се обърквам.
Моля ви се хора кажете защо плазма за дреам-а и моля някой с LCD i драм 800 да изкаже честно мнението си?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-04-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Благодаря Dzumba за препоръката.
сега се връщам от Техномаркет. Гледах и LCD и плазма - snooker na Eurosport HD. На АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ модели топките бяха размазани, без значение от какво разстояние ги гледаш и какъв диаметър телевизор гледащ. Най малко размазани бяха на Philips - иначе картините доста хубави! гледах плазмата G10E на Панасоник, гледах LCD W5500 на Сони, гледах LCD 37PFL9603 на Philips. Сигнала идвал от цифров ( дали сателитен или кабелен не можаха да ми кажат ) източник. Тъкмо бях почти решен да взема Philips LCD и сега като чета за дреам-а 800 да вземам плазма и пак се обърквам.
Моля ви се хора кажете защо плазма за дреам-а и моля някой с LCD i драм 800 да изкаже честно мнението си?
Благодаря предварително!
Нещо си се обркал, за размазаните топки, но като нищо идиотите да са пуснали ХД сигнала по коаксиалният кабел. За пръв път чувам за диаметър на телевизор, незнам може и кръгли да са измислили вече.
Мисля, че dzumba-та е обобщил доста добре, ако търсиш телевизор за да гледаш само телевизия взимай плазма и не му мисли, но ако имаш намерение да го ползваш и за монитор на компютъра, тогава изборът ти трябва да бъде LCD.
Вчера тествах моя дм800 в/у една 42" плазма Панасоник(незнам точния модел) и картината беше повече от задоволителна, дори и през скарт. Пускането през скарт е просто немислимо при мойто 32" LCD.

Последно редактирано от Чък Норис : 24-04-2009 на 14:24
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-04-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adskiqt Вижте мненията
Нещо си се обркал, за размазаните топки, но като нищо идиотите да са пуснали ХД сигнала по коаксиалният кабел. За пръв път чувам за диаметър на телевизор, незнам може и кръгли да са измислили вече.
Мисля, че dzumba-та е обобщил доста добре, ако търсиш телевизор за да гледаш само телевизия взимай плазма и не му мисли, но ако имаш намерение да го ползваш и за монитор на компютъра, тогава изборът ти трябва да бъде LCD.
Вчера тествах моя дм800 в/у една 42" плазма Панасоник(незнам точния модел) и картината беше повече от задоволителна, дори и през скарт. Пускането през скарт е просто немислимо при мойто 32" LCD.
Adskiqt,както обикновено си много конкретен и точен, благодаря!
Диагонал съм искал дакажа, съжалявам!
В магазина ми казаха, че прогори ли веднъж плазмата, остава завинаги, не изчезва!
Ако само от време на време ще ползвам телевизора за компютър, пак ли трябва да е LCD?
Кажи моля те по конкретно какво разбираш под доста сносна картина?
С какво е по хубава от LCD?
За топките не съм се объркал - наистина на ВСИЧКИ модели топките имаха едно размазване отстрани на самите тях, също както е когато увеличиш снимка правена с малка резолюция. Казаха ми че е от разстоянието, ама и като се отдалечих пак си бяха с ореол около тях - не се заблуждавам. Казаха ми че сигнала е цифров ама дали е от кабел или от чиния не можаха да ми кажат!
Двоумя се между плазма на Panasonic P42G10E ( макар че ми е голяма за хола ) и LCD Philips 37PFL9604H ( ще има и 42" вариан скоро в БГ )?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-04-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Ако само от време на време ще ползвам телевизора за компютър, пак ли трябва да е LCD?
Ако ще го ползваш за гледането на някой друг филм или изиграването на някоя игра не е проблем да използваш плазма, но ако се застоиш по дълго време на някой чат, то ще имаш доста сериозни проблеми с нагряването.
Никой неможе да ти каже точно кой от двата модела трябва да си вземеш(освен може би lazarus18), най елементарното караш ги в магазина да ти пуснат БНТ1 и сравняваш кое ти допада повече, иначе тук може да чуеш доста субективни мнения.

Последно редактирано от Чък Норис : 24-04-2009 на 14:58
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, покупка, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Покупка на Digiturk-карта (7E) DON Джолан Смарт карти 15 14-06-2011 21:53
Дайте съвет за покупка на 32" LCD? Веселин Цонев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 40 21-02-2011 12:15
Купуване на телевизор summer29 ДРУГИ 37 02-01-2011 09:11
Ройтерс: СМЕ пред покупка на Би Ти Ви за 500 млн. евро ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 4 27-01-2010 17:10
Покупка и монтаж на сателитна антена freestyler САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 22-09-2009 23:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.