The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ с цифровата и копма към ТЕЛЕВИЗОРА

Добър ден имам следният проблем.
Днес свързах компютъра си чрез HDMI кабел с телевизора,също така свързах към телевизора и цифрова телевизия чрез SCAR букса,проблемът е че когато включа HDMI кабела в телевизора цифровата прескача(появаяват се сиви или черни ленти,пръщи леко).
На канала където е PC-то няма проблем и не прескача само на канала на който е цифровата.

Тв то е Philips 26PFL3404/12
Цифрова телевизия е на Networx-bg приемника е модел 5512 DCR-C

Смених с друг HDMI кабел пак същото,смених scar буксата.... все същото си прави.
Мисля да купя един AV кабел и с него да свържа приемника и телевизора.Дали ще стане? Iли да сменя HDMI - HDMI
с кабел DVI към HDMI?

Моля за помощ.
Благодаря предварително на отзовалите се.

П.С. Въпросният оператор предлага към цифровата и безплатна аналогова ( вече цифрова) когато тя е свързана към телевозора и HDMI кабела също е свързан този проблем го няма.

Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тя може да е цифрова , но като имаш връзка скарт се преобразува в аналог и после самия ТВ пак е обработва . Кабелите , ако са от евтините , обикновено дават бръм .
Този оператор няма ли HD приемник за да ползваш само hdmi връзки ?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 06-10-2013 на 18:41
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-10-2013
Valkov Valkov е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 125
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Галваничен разделител на кабелната телевизия има ли? Корпуса на компа е заземен / занулен и ако нещо идва по кабела на телевизията се затваря през HDMI порта към масата на електромрежата. Нормално е да страда сигнала на скарта щото е аналогов. Цифровия HDMI реагира на смущенията 'цифрово' - или го има или го няма.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-10-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,070
Благодари: 713
Получил благодарност:
515 пъти в 279 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сложи задължително галваничен разделител по трасето (ако имаш сплитер в коридора например сложи галваничния разделител след него) и на 90% проблема ще отпадне .
__________________

Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Сложи задължително галваничен разделител по трасето (ако имаш сплитер в коридора например сложи галваничния разделител след него) и на 90% проблема ще отпадне .
Ще опитам и ще пиша какво е станало.

Благодаря.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Галваничен разделител на кабелната телевизия има ли? Корпуса на компа е заземен / занулен и ако нещо идва по кабела на телевизията се затваря през HDMI порта към масата на електромрежата. Нормално е да страда сигнала на скарта щото е аналогов. Цифровия HDMI реагира на смущенията 'цифрово' - или го има или го няма.
По последно изречение не схващам малко съм бос в тая област...
ако може да обясниш.... като за индианци
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-10-2013
Valkov Valkov е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 125
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не че и аз съм много спец, но цифровия пренос на данни винаги е резервиран и върви със съответните проверки дали това което се приема е вярно. Ако има грешка в преноса приемника в зависимост от протокола за свързване се опитва да я коригира по някакъв начин. Ако успее - няма да разбереш за проблема. Ако не успее няма да се приеме нищо. Междинния вариант е част от данните да минат а част не . При телевизиите това води до моментно замръзване на екрана и спиране на звука.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Не че и аз съм много спец, но цифровия пренос на данни винаги е резервиран и върви със съответните проверки дали това което се приема е вярно. Ако има грешка в преноса приемника в зависимост от протокола за свързване се опитва да я коригира по някакъв начин. Ако успее - няма да разбереш за проблема. Ако не успее няма да се приеме нищо. Междинния вариант е част от данните да минат а част не . При телевизиите това води до моментно замръзване на екрана и спиране на звука.
Ами не не замръзва и не спира звука,презкача сигнала на 1-2 телевизий но от оператора още преди ми казаха че проблема го имат всички.
Ако вържа AV кабел между приемника и телевизора вместо SCAR дали ще има промяна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сплитер има в коридора днес ще взема главичен разделител и ще го поставя,да видим какво ще стане също така и ще повдигна компа на нещо да не е на земята.

А дали може да оказва влиание че кабела на цифровата HDMI кабела се допират,в смисъл и двата минават зад секцията може и да са се вплели..?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-10-2013
Valkov Valkov е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 125
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дуче, опасявам се че те въведох неволно в заблуда. Когато пиша за цифров TV сигнал имам предвид видеото което получаваш от компа по HDMI порта. От сеттопбокса можеш да вкараш цифров сигнал към телевизора само през HDMI ако го има. Дали е през SCART или през AV (3-те чинча) сигнала си е все аналогов и е подадлив кум смущения. Преплитането на кабелите не би следвало да е голям проблем ако са качествени, но горещо те съветвам да разделиш галванично твоята електроника от кабеларката като начало. Казвам го от горчив личен опит платен с доста пари и нерви. У дома имам същия модел телевизор като твоя, но вече е пенсиониран като втори. При мен само галваничния разделител не беше достатъчен и за да се оттърва от досадното бръмчене от кабеларката се наложи да си купя и хубав лентов SCART кабел с позлатени конектори и отделна екранизация на всеки един проводник. Другото което може да се направи е да си вземеш HD бокс и да го вържеш към втория HDMI порт, но това не отменя необходимостта от галванично разделяне.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
копма, Към, Помощ, ТЕЛЕВИЗОРА, Цифровата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
TV NET - Честоти на цифровата ТВ Радо1948 Кабелни [DVB-C] оператори в България 259 18-07-2023 20:24
проблем с цифровата телевизия ники777о ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 14 05-03-2013 08:30
Пукот от звука на телевизора.Помощ? Николай1 Въпроси и отговори 6 29-07-2012 07:12
Проблем с цифровата на Евроком! Kofraja Кабелни [DVB-C] оператори в България 3 20-11-2009 17:56
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК AphexTwin Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 07-07-2009 11:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.