The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 21-07-2011
dodo2000 dodo2000 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Мнения: 93
Благодари: 9
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране Няколко въпроса за DM800 HD china

От няколко дена съм горд собственик на въпросния приемник. И понеже до сега съм имал 500s установих, че доста от нещата при двата модела са различни и не съм наясно кое как да направя при DM800 и затова реших да питам в тази тема.
Ще ги систематизирам въпросите по следния начин:
1, При натискане на дадено копче от дистанционното за да се изпълни дадена команда трябва да повтарям натискането по няколко пъти докато зацепи приемника да я изпълни. При 500 това нещо го нямаше. Нормално ли е това за китайските DM800 да прави така дистанционното. Тука не говоря за ъбъла на приемане а за самото изпълняване на командите.
2, Приемника си има фабричен радиатор на процесора с малко вентилаторче. Обааааче, като върза вентилатора в буксата приемника не тръгва и изписва на дисплея --->error. Това на какво може да се дължи?
3, Искам да си кача собствен файл с подребдата на спътниците. Еднакъв ли е файла sattelite.xml при 500 и при 800?
4, С каква програма мога да се правя подредба на каналите, защото със старата която ползвах за 500 сега при 800 не сработва?
5, Установих, че едното краче на капачето, където се пъха сим картата е счупено и картата сякаш не прилепва много добре за платката. Това дали е проблем и може ли да се оправи?
6, Има ли някакъв начин за друга промяна на размера на картината при форма 4:3 освен тези опции, които се предлагат от самия приемник, защото поне на мен не ми вършат работа и картината при 4:3 е сплескана. Това е на 32 инчов LCD.
7, Понеже телевизора ми не е full hd в опциите за картината на каква резолюция трябва да я настроя 1080 или 720?
8, Понеже видях, че на няколко места се коментира т.нар. second stage и това, че от него зависело дали докса ще грее, как да разбера коя е версията при мен и наистина ли този stage оказва влияние на греенето. Имиджа на приемника е Гемини 5,01

Ами това е за момента, което ме интересува относно DM800. Предварително благодаря на тези, които ще отговорят.
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
china, dm800, hd, въпроса, за, Няколко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 19:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 28-04-2011 23:26
Няколко въпроса за китайски DM800 alexalex DREAMBOX 16 15-03-2011 18:25
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 04-10-2010 23:23
Няколко въпроса за DreamBOX DM500S AltanQ DREAMBOX 1 12-07-2008 13:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.