The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 08-01-2015
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Ако е хванал промо може и да го е взел за <600 евро , но все пак той не е пуснал темата!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #102  
Стар 08-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
- - Паната не съблича японката!!!(но пък е по евтинджос де)
Положението е следното, до 1000 пари бях решил да похарча за такава играчка. Изкушението беше голямо да взема по-голям от 47 инча за тези пари, ама в магазина в който можех да си гледам клиповете колкото си искам време на всичките телевизори, се оказа че дефектите им са още по-забележими на 55 инчов екран например. Оказа се също че 400 херцовия Самсунг прави същите артефакти по небостъргача накрая на клипа от Хонг Конг Конекшън както и 800 херцовия, който е точно 1000 пари в момента и е уж с 200 реални херца екран. Ето това като го видях и веднага се сетих за теста от франския сайт който обяснява че с просто око картината на 100 релни и 200 реални херца ще изглежда еднаква. Даже и да са му сложили по-як процезор на Н7000 , пак насичаше при смяна на снимания материал в самото начоло и после се изглажда и няма сериозни проблеми, докато камерата не мине на друг план. След около половин час въртене на повторение без спиране на клиповете, това първоначално насичане го правеха всичките телевизори до към 1500 евро, по-скъпите не ги гледах какво правят, щото нямаше да ги купя. Вероятно им е дошло доста натоварено постоянно да се справят с труден материал.
Та така, всичките в които се заглеждах сериозно, не успяват да показват гладко ненасичащо видео през 100% от времето. Някой се изложи на едно място, друг запецне на друго и все има но нещо да не е както трябва. А Сонитата, направо яко се наакаха. Онова 50 инчовото 400 херцовото насича яко та не се трае. Моделите на Самсунг дето са с 200 измислени херца, се задъхват доста бързо и по-продължително време от 400 херцовите. Филипсите ( от тези който бяха в магазина) и те са извън играта на цени до 1000 пари. А LG-тата май не си губих времето да ги гледам, вече не знам, но май не съм забелязъл някое до 1000 - 1500 пари да е било добре.

А дали Панасоникът е евтинджос в сравнение със Самсунга, ще ти кажа че на Самсунга на който му бях хвърлил око има двоен сетелитен тунер, пък на Панасоника който купих няма нито един. Има и модел на Панасоник със същия 47 инчов екран с два тунера пак за 999 пари, ама разликата в цената с моя е прекалено голяма. Моят го платих 649 евро без сателитен тунер в него. Значи останали са 351 евро за какъвто си искам приемник. Може и с пингвинче да е даже, ако нещо преценя че ми трябва такъв. По принцип предпочитам да има вграден тунер, но и в германия версията с един тунер е 770 евро, пък и няма да ми е удобно да го нося там ако се развали нещо, щото не знам немски. Та предпочетох да го купя на франкофонска територия телевизора, щото тези играчки се развалят от време на време.

И сега, за който пак не разбрал до сега, купил съм Панасоник AS650 и е с 47 инчов IPS LED екран с 1200 измислени фалшиви херца. И съм дал за него 649 евро.

Сега, в следващите дни ще трябва да го настройвам, щото със заводските настройки на 47 инчов екран, SD сигнала изглежда още по-лошо от на скапаното ми LG , което е по-малко. Не знам какво щеше да е, ако бях взел 55 или 60 инчов с SD сигнал. Вероятно пълен ужас !!!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 09-01-2015
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Индивидуалните зрителни възприятия са много важни, когато се окаже че много хора ги имат същите или поне подобни.....
За твое успокоение, тествах го днес пак H7000 Самсунга с надути на по 10 и на двата плъзгача настройки и пак си е мътно по ризата.... Просто толкова знаят да ги правят азиатците тези плоски екрани. Поради тази причина не го купих днес H7000, понеже с нищо не беше по-добър от Панасоника който купих.
E, разгеле, купи си най-накрая телевизор, алелуя!!! Фелиситасион!!
Честита придобивка и да си го гледаш авек плезир шак жур!
Та така, само не разбрах, пуркоа след като моделът Н7000 мажел ризата на японката, то задължително и моделът UE46ES8090 щял да се представя по същия начин?
И значи няма разлика между 7000 и 8000, да не говорим за 8090? А бон?
Чисълца някакви? Маркетингови трикчета? Времон???
Заради тази наглост и високомерие в коментарите относно моите техники, за които нямам никакви претенции да са "кой-знае-кво", реших да пусна "великите вълшебни файлове" при настройки на двата параметъра на опцията "моушън+" на максимум (10).
Никакво сечене, мазане, замърсяване, сивеене пикселизиране не забелязах! Имам лек диоптър -0,5, добре съм със зрението!
Единствено при прословутата риза се проявява едно едва забележимо леко разфокусиране на раетата при движение, докато при спиране те стават по-контрастни, но всички детаили, раета и разцветки на прословутата риза си се виждат перфектно при движение, нищо не се губи, освен лекия фокус.

Ако това едва забележимо разфокусиране се приема за "мазане" - дакор, мон ами - жо вудре дир, кю де калите де мон теле е абсульмон мизерабле .
Пардон пур мон франсе бавароа!

Бон соаре!
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 09-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Ако е хванал промо може и да го е взел за <600 евро , но все пак той не е пуснал темата!
649 евро му е промоционалната цена.
Имаше и с 10 процента по-евтино ( 584 пари) в един магазин, последна бройка, но аз предпочитам нов неваден от кутията и не го купих от там.
В други магазини лъжат че е 699 евро промоционалната му цена и също 679 евро. В магазина в който ги бяха настроили добре Панасониците и където също ги бях пробвал, имаше 15 кутии от същия модел и ги бяха кръстили по 699 евро, уж вместо 799. Абе мошеници колкото искаш. А при едни други мошеници Самсунга Н6410 го кръстили 799 евро , при 699 евро в близък магазин за същия и само 609 евро в Германия ( на половин час път по магистралата).
Сонито 50 инчовото 400 херца го има на 949, 849 и 798 евро, същия модел в магазини които въобще не са далече като си кола. А Самсунга Н7000 дето го има за по 995 евро, в магазина в който го тествах пак най-напред сутринта с надути настройки, оня го беше оставил да си е на 1300 евро, той и заради това така ме изтърпя да го тествам, щото си е мислел че съм некакъв балък който не знае колко струва този телевизор. Добре че е японката, та да им се измъква човек лесно, че я правят мътна.

Значи цаката е да ги прекарате да ви пуснат всичките телевизори с файла от Хонг Конг конекшън ( на Филипс клипа ) и да гледате като покажат на пазарчето китайските надписи и цените по бананите, дали няма да са размазани числата и буквите. На едно място има едни врати в един коридор, камерата се мести наляво и стават на мазало ако е 50 херца екрана, нищо че може да пише че е 100, 200 или даже 400 херца.
Ако не знаете как да им откажете, ако телевизора се справя с този клип, еми вадите японката и ги утрепвате всички наемни измамници на място. За до 1000 евро телевизор, със сигурност няма да ви намерят такъв , който да не я размазва. Сомо Сони се справят, ама в импулсен мод и тогава пък трепти неприятно екрана целия и постоянно, та може да им обясните че ще ви боли главата ако го гледате така. То и самото Сони изкарва надпис че е ако ви е неудобно трептенето при импулсния мод, трябва да преминете на друга настройка. А някой епиептик може и в криза да изпадне, като нищо при такава стимулация на мозъка продължително време.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 09-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Единствено при прословутата риза се проявява едно едва забележимо леко разфокусиране на раетата при движение, докато при спиране те стават по-контрастни, но всички детаили, раета и разцветки на прословутата риза си се виждат перфектно при движение, нищо не се губи, освен лекия фокус.
Еми точно, чертите по ризата стават раздвоени и по въжето се наблюдава подобен ефект при по-евтините модели. Зад гърба й на ризата се влачи много ясно остатък от крайното очертание на ризата. Ако бяха разлюляли права червена пръчка, щеше да излиза с двоиник в розово например, да я гони отзад.

Сега, при твоя може да се изразява различно този проблем. При трите плазми на LG става зърнесто по чертите на ризата, значи друг алгоритми ползват при плазмите и ефекта е друг, но проблемът си е пак породен от движението.

А ако му надуш контраста на твоя , ще видиш че и очертанията на носа й ще се раздвояват.

Важното което можете да запомните всичките е, че мениджъра на магазин за продажба на телевизори и компютри ( без перални и хладилници) е видял ясно от трите ми файла, че много яко бие на очи когато е кофти екрана, например с 50 реални херца или пък много смотана елктроника.

Нищо че разни псевдокапацитети няма да искатда си признаят, че и техните телевизори имат до някаква степен същият проблем и ще се опитват да отричат същестествуването напълно.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 09-01-2015
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Еми точно, чертите по ризата стават раздвоени и по въжето се наблюдава подобен ефект при по-евтините модели. Зад гърба й на ризата се влачи много ясно остатък от крайното очертание на ризата.
А ако му надуш контраста на твоя , ще видиш че и очертанията на носа й ще се раздвояват.
Нищо подобно не се случва и нищо не се раздвоява.
Обясних какво забелязвам, и то - от 50 см.
От 3 метра нищо не се забелязва.
А пък хонг-конгският клип се лее супер-гладко, мазно и леко!
Нямам нужда да лъжа, не съм на 7 г.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
Underworld (09-01-2015), Дедал (09-01-2015)
  #107  
Стар 09-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
И сега, за който пак не разбрал до сега, купил съм Панасоник AS650 и е с 47 инчов IPS LED екран с 1200 измислени фалшиви херца. И съм дал за него 649 евро.
Люкси, как можа да паднеш толкова ниско?!?! Век 21 и ти с 47-ца.Като българска баба пенсионерка...Ужас!!! Истинският МЪЖ ( а не Маркетолог ГАНЕВ) почва от 55 инча и нагоре въобще да гледа!!! Уби всичко детско в мен (((((((
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 09-01-2015 на 01:29
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на sarivano за този полезен пост
Underworld (09-01-2015), ВалчоП (09-01-2015)
  #108  
Стар 09-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Люкси, как можа да паднеш толкова ниско?!?! Век 21 и ти с 47-ца.Като българска баба пенсионерка...Ужас!!! Истинският МЪЖ ( а не Маркетолог ГАНЕВ) почва от 55 инча и нагоре въобще да гледа!!! Уби всичко детско в мен (((((((
Еми това е положението, тия поевропейчили се българи си купуват 46 и 47 инчови екрани. Абе можеше и 50 да е , ама се бях почти самозарибил за 46 инчовия Самсунг с 800 измислени и 200 реални херца. Та този размер на Панасоника е един вид функция от размера на Самсунга. Понеже не беше възможно да ги тормозя безкрайно продавачите с безброй размери и марки за тестване, в последно време обръщах внимание на 46 до 50 инча. Като видех 55 инча на ненадута цена и аааааа, да залитна по него, ама днес ми поистина мерака за по-големите, щото им изкачат ощо по-ясно дефектите. Пък и им е сложно прекарването.
А имаме две люкс програми едновременно излъчвани в SD и HD ефирно и разликата е очевадна, SD-то е кофти пуснато на HD екран.
Не знам как се справят разни големи майстори да гледат SD сигнал на 60 инча.
Пък и аз имам само 4 метра растояние от стена до стена в хола, който е 8 метра на 4 метра, ама на по-късите стени са сложени големи широки прозорци и пред тях големи широки радиатори. Та съм го сложил сега на 50 см от дългата 8 метрова стена, щото е на мебел. Един 60 инчов не знам къде да го сложа, както и да го меря, освен да затисна единия прозорец, ама началничката няма да разреши такиви балкански грандомании. Каза че не иска 75 инчов например. Пък те 1800 евро само бе. Ако се направя на незнаещ че 200 измислени самсунгски фалшиви херца ще дават лоша картина, цената му не е проблем някакъв голям, ако това ми беше нещо много важно.
Его сега , един люксембурец обяснява нещо сниман от близо и кратуната му е бая голема и неестествена.
Няма да се плашиш, ще похарча още пари за други работи покрай телевизора и то пак ще излезе като цена на 55 инчов.
Съжалявам че съм те разочаровал така, на теб в мен ти е била надежтата, да разбереш за някой че се е езхвърлил и е купил 60 инчов, ама аз като съм западняшко мислене и не ми пука особено за такиви като теб в родината, които се напъват да си доказват че са велики, чрез покупка на големи екрани.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 09-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,045
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Люкси Направо ме отказа да си купувам телевизор... Ще си купя като се "поевропейча"... Дотогава ще гледам на тръбата Между другото , твоя клип го пуснах на една 32 инчова тръба и никакви проблеми не видях
Отговори с цитат
  #110  
Стар 09-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,045
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Ако е хванал промо може и да го е взел за <600 евро , но все пак той не е пуснал темата!

И все пак темата е за 32 инча лсд до 700 лв Той си купи 47 инча до 700 евро... Даже не е близко
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32, 700, lcd, led, до, ЛЕВА, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИЗБОР НА 3 ДЕ ТЕЛЕВИЗОР ДО 2500 ЛЕВА хикиро ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 74 27-12-2012 17:11
КЗК глоби с 30 хил. лева "Близу" за заблуда на клиенти Джак ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 5 17-12-2011 22:49
46 Лед Лцд Телевизор до 2100 лева рокнролл ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 24-11-2011 16:50
60 лева данък "телевизор" Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 17-06-2010 16:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.