The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #131  
Стар 08-05-2016
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

@bu12tras
Това е така защото Глаголица живее в света на Нарния. Там всичко е по-различно.

@Глаголица
Това ми е последния отговор към теб, прекалено много внимание ти обърнахме.

Твоите емпирични данни, които ги гледаш са реални само в твоя си измислен свят. Отвори си очите и не гледай поредните глупости в интернета, че ставаш за пълен смях.

Относно "местните сървъри", като отидеш в друга страна също така тестваш към техния местен сървър естетвено, че няма да тестваш с Уганда!

Подсещаш ме на Перничанина в този виц:

Спира един Перничанин с голфа си до един Майбах на един светофар. Отваря Перничанина джама и свирка, кима на шофьора от майбаха да си отвори прозореца. Отворил го шофьора и перничанина го пита:
-Абе да те питам, доволен си от тва?
Шофьора погледнал...
- Доволен съм, що?
- Щото гледам, че нещо не ги карат много...

Та така и ти гледаш "емпиричните данни".
Отговори с цитат
  #132  
Стар 08-05-2016
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,896
Благодари: 1,023
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Val това е VDSL2 не е ADSL . У нас съм с него вече 4- 5 години .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Ooo_Pepi (08-05-2016)
  #133  
Стар 08-05-2016
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 800
Благодари: 122
Получил благодарност:
318 пъти в 179 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Относно "местните сървъри", като отидеш в друга страна също така тестваш към техния местен сървър естетвено, че няма да тестваш с Уганда!
Къде по света има огромните разлики в скоростите между местен и международен интернет като в България? БГ пиърингът е наследство от времената на разните безплатни сървъри, където всеки качваше и откъдето всеки сваляше.

Кой доставчик в [избери ти коя да е друга държава] дава 100Мбпс в рамките на държавата и зорлем 5-10-15Мбпс към останалия свят? Това просто НЕ Е нормално! И точно това изкривява статистиките и дава грешна представа за българския интернет. Ясно е, че скоростта на даунлоад не зависи само от това, което ти дава доставчикът, а може да има ограничение от хоста където сваляш, но не може да се хвалиш, че имаш 100Mbps за 5 на месец интернет, а то реално да е 5Mbps, защото интернет не значи MAN или LAN.

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Твоите емпирични данни, които ги гледаш са реални само в твоя си измислен свят. Отвори си очите и не гледай поредните глупости в интернета, че ставаш за пълен смях.
Немаш грижи, баце, тураме им кръст, мене ми е 'се тая. Обаче изначално питах дали можеш да покрепиш смелото си твърдение точно с емпирични данни, а досега от тебе съм чул само „тука съм ходил, там един приятел живее и ми вика еди-кво си“.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Глаголица за този полезен пост :
Ooo_Pepi (08-05-2016)
  #134  
Стар 08-05-2016
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@Глаголица е прав в твърдението си, че много доставчици в България, дават много мегабити български трафик, а международния е мижав.
С това всички сме съгласни.
Е да, но има и такива доставчици като Powernet където български и международен е 1 към 1.
И като ме включваха направиха спийдтест към сървър в София и към някакъв измислен град в Испания, скоростта към двата сървъра беше еднаква.
Сега влез на сайта им, виж трите им тарифи с трите им цени и кажи: къде в Европа има такива скорости на такива цени?
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #135  
Стар 08-05-2016
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Пепи и това не е така, това, че постигаш някаква скорост на спеедтест, не означава, че получаваш постоянна свързаност с такава скорост. Пусни един постоянен тест до някой сървър с iPerf и гледай само колко бързо ще те ограничат.
Разликите между българските и чуждите доставчици е, че като на запад си платиш за 15Mbps, ти получаваш 15Mbps, в България освен ако не си купиш гарантиран трафик, не може да си сигурен какво точно плащаш, нито какво получаваш.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
jack82 (09-05-2016), Ooo_Pepi (09-05-2016), Глаголица (09-05-2016)
  #136  
Стар 09-05-2016
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,896
Благодари: 1,023
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Пепи и това не е така, това, че постигаш някаква скорост на спеедтест, не означава, че получаваш постоянна свързаност с такава скорост. Пусни един постоянен тест до някой сървър с iPerf и гледай само колко бързо ще те ограничат.
Разликите между българските и чуждите доставчици е, че като на запад си платиш за 15Mbps, ти получаваш 15Mbps, в България освен ако не си купиш гарантиран трафик, не може да си сигурен какво точно плащаш, нито какво получаваш.
Това в коя държава ? За Англия и Италия на 1000000% не е така . Предполагам в някоя друга може би
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
valbg (09-05-2016)
  #137  
Стар 10-05-2016
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 800
Благодари: 122
Получил благодарност:
318 пъти в 179 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Е да, но има и такива доставчици като Powernet където български и международен е 1 към 1.
И като ме включваха направиха спийдтест към сървър в София и към някакъв измислен град в Испания, скоростта към двата сървъра беше еднаква.
Сега влез на сайта им, виж трите им тарифи с трите им цени и кажи: къде в Европа има такива скорости на такива цени?
На Пауърнет съм от 10 години, а от година и на Булсат, скоро не съм тествал, не знам дали наистина е 1:1 бг/международен. Преди време с един познат от Тексас, който тогава живееше в доста забутано село с малко над 1000 души население, си направихме сравнение: моите тестове към различни хостове от Европа, Азия и Северна Америка варираха от земята до небето, а при него към същите държеше 2Mbps — точно толкова за колкото и плащаше.

Аз и в един от предишните си коментари писах, че за стационарния интернет съм съгласен, че наистина ни е на ниво и е евтин. Идеята ми, без да искам да влизам в излишни спорове и дебати, е че в немалка степен нещата са относителни. Например, повечето забутани села в България са без интернет, абсолютната стойност на месечната тарифа без да отчита стандарта на живота е неуместен показател; българските мобилни оператори не предлагат телефони почти за без пари като другаде и т.н. и т.н.

Конкретно на въпроса къде другаде: в Румъния или Латвия или където и да било в бившия соц-блок интернетът е много бърз и много евтин.

Ето и два примера от Финландия:

https://kauppa4.dna.fi/netti#liikkuva

Valokuitu е само кабелен интернет, плановете под него са комбинация с мобилен.

https://kauppa.sonera.fi/yksityisill...StreetNumber=1

План „Kodin Netti M“ с две опции:
— 24-месечен договор с първите 6 на 17,45 € и останалите по
34,90.
— безсрочен 34,90 €/месец с първоначална такса от 49,90€.

Последно редактирано от Глаголица : 10-05-2016 на 12:30
Отговори с цитат
  #138  
Стар 10-05-2016
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 800
Благодари: 122
Получил благодарност:
318 пъти в 179 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Литва:
https://www.teo.lt/internetas/naujas-standartas/13720
600 Mb/s 19,90 Eur/mėn


http://www.kava.lt/lt/telekomunikaci...ams/internetas
300 Mb/s 9,99 Eur/mėn.
Отговори с цитат
  #139  
Стар 12-05-2016
никибс2805 никибс2805 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 31
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 3 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

при вас някой има ли този проблем? при мен от 4г мине ли на 3г (когато провеждаш разговор телефона веднага минава на 3г) и повече изобщо не се връща на 4г? Същото важи ако излезе от 4г покритие. Дали трябва някой ъпдеит, имам чуството че 3g e преферинциалната мрежа сега. С Iphone 6 съм.

преди два дена направих тест от плевен до бургас със data карта и бисквитка. след като излязох от Плевен за целия мархрут единствено ме закачи на 4г селото преди Велико Търново, на околовръстното на сливен и после чак в бургас. Откъде го изкараха това 75% от населението много ми е интересно.
Отговори с цитат
  #140  
Стар 12-05-2016
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 800
Благодари: 122
Получил благодарност:
318 пъти в 179 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ха! Верно бе, наистина превключва на 3Г от 4Г при разговор. Аз съм ББ Z10.

Всъщност LTE стандартът не е 100% packet switching и за да се осъществява разговор е нужно VoLTE или бъркам?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lte, mobiltel, mtel


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Mtel NOW БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 23 20-01-2019 15:35
Mtel Set Top Box airking IPTV (Internet Protocol Television) 20 29-10-2014 10:01
DTH платформа Mtel Sat TV berks Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 20-07-2014 14:52
Mtel 150MB Cavalry GSM мобилни комуникации 31 26-08-2013 20:49
Mtel Rootkit?? MasterLee Настройки на рутери 0 29-09-2012 11:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.