The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #171  
Стар 24-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ти е честит подаръка колега! И да си жив и здрав да му се радваш! Добре че си се захванал, защото иначе с тия бъгове дето ги направиха. Аз май засега ще се връщам на версия 00B7. Там нямам проблем с буквите. Поне на моя екран.
С други думи имам пак критика, към поляците:
За съотношението на големината на буквичките, от2 до 3 разликата е голяма, от 5 до 6 също, а от 3 до 5 май няма съществена разлика. Но това не е проблем и така са си много добре даже. Избора за големина е с достатъчно положения.

Другото което е, пооправили са сливането на думи в един ред, но не напълно. Понякога ги слива пак. Сравнявам на един и същ филм.

И пак се подразних от губенето на синхронизация при превъртане назад. Това във версия 00B7 го нямаше. Както нямаше и сливане на думи. Защо не им предложиш, направо да се върнат назад до версия 00B7, тоест да я вземат за база и да оправят само големината и положението им по височина, както е в сегашната последна версия 01B7. Аз имам чувството, че не те разбират точно какво им казваш и затова бъркат. Щото за три версии до сега само за едни букви и ги въртят напред-назад и нагоре-надолу... Тo би трябвало да са ги оправили вече. Явно май не разбират точно какво искаме.

Иначе, още веднъж Благодарности за труда който полагаш!!!

Последно редактирано от Юли Костов : 24-10-2013 на 22:41
Отговори с цитат
  #172  
Стар 24-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбират много добре но действат последователно. За превъртането не съм го включил в списъка , но и това ще направя с наближаване на пълното отстраняване на предните неща . . Сега предполагам на дневен ред ще са пунктуациите и сигнал индикатора . но следващия маил ще им кажа и за превъртането - ще се наложи да им го обясня защото клип няма да помогне , ще трябва те да го видят със собствените си очи за да знаят какво да направят. Но и това не е малко като почти перфектни субтитри като изключим препинателните знаци за подравняване - но това съм го обяснил много добре .

И смятам че добре правят последователно защото софта после може да даде много откат ако всичкото наведнъж го "оправят" .. може да стане мазало вместо оправено. няма страшно ще им докладвам за превъртането назад и като дадеш пауза субовете продължават , въпреки че като пуснеш всичко си е точно... как става това не знам - не съм програмист
Отговори с цитат
  #173  
Стар 24-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
и като дадеш пауза субовете продължават , въпреки че като пуснеш всичко си е точно... как става това не знам - не съм програмист
Не се респектират от видеопотока в тия два режима. Тоест при превъртане назад и пауза, софтуера не указва да се съобразяват с времевите стойности, които са посочени във файла на буквите. Това е дребна грешка и най вероятно като са ги писали са пропуснали да го укажат. Един вид това го има в старата версия 00B7, а тук не. Пропуснали са го още от версия 01B4 и затова казвам, че ще им е по лесно да вземат старата база и да добавят само новите неща. Те така са и направили, но вероятно по невнимание са изтрили реда в ini файла. Ако знаеха, биха го оправили за секунди.
Отговори с цитат
  #174  
Стар 25-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 329
Благодари: 46
Получил благодарност:
83 пъти в 57 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Поздравления за колегата Йовчо Димов и от мен!
Със здраве да си ползваш машинката!

SatBox,
На някой друг благодарности във форума няма ли да изкажете?
Ако не бях Ви посочил и систематизирал конкретните недостатъци на FW никой нищо нямаше да направи. Особено за media player и субтитрите. Или просто прекалено щеше да се разтегли във времето решаването им от Ferguson.
Успешен бизнес Ви желая и дано не увеличите цената на приемника!

Има и още неща, като например трябва да се промени фона на инфо дисплея от сив на друг цвят, че се слива с картината при полупрозрачен режим. Освен това кутийката за номера на канала в него е прекалено широка, което намалява полезното поле за информацията на програмата.
Отговори с цитат
  #175  
Стар 25-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам го това - но няма смисъл да го бутат защото мястото за инфо никога няма да стига така или иначе понеже никога не знаем кога и колко дълги заглавия ще пише в програмата - затова няма смисъл да го бутат. Мястото винаги ще е малко. Ако тръгнат да бутат биха намалили и шрифта и още неща но..... никой не може да предвиди какво ще пише в програмата според мен. Затова е така направено - отредено място пък колкото стигне ... все пак и да я намалят и даже шрифта на намалят за текста в инфото.... още 2-3-4 букви няма да помогнат кой знае колко. Това е твърде динамично поле за да знаят колко да е. Не забравяй че числото там в него поле за канала е и четирицифрено - затова ти се струва че е голямо мястото

Последно редактирано от Йовчо Димов : 25-10-2013 на 08:19
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
Юли Костов (25-10-2013)
  #176  
Стар 25-10-2013
валери тв валери тв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Четох някъде как да се запише на флашка настоящия софтуер, че после да може да се върне, но не го намирам.
Отговори с цитат
  #177  
Стар 25-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много е лесно : вместо Allcode го даваш на Dumpfile и Start
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
валери тв (25-10-2013)
  #178  
Стар 25-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах със стрийм на видео през локалната мрежа и VLC. Плейва само филми с малък битрейд, тоест .avi с 720p. Тия с 960Кб/с си вървят, но трябва да се посочи точният битрейд защото под дефаулт е на 800Кб и насича. Както и да се увеличи буфера. Няма възможност за превъртане на филма. Сядаш и гледаш като на кино. Филм с .mkv въобще няма начин да се плейва. Тръгва и стои на първия кадър. Но пък и такова видео е с 5-6 Мб битрейд и по безжичен път забрави. Може би рутера трябва да е от най скъпите, но пък декодера няма да го възпроизведе мисля. И за да гледаш един филм, трябва да минеш през куп настройки. После за друг пак. Тъй че няма смисъл. С хард е в пъти по лесно, а и си плейва всичко.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Юли Костов за този полезен пост :
Йовчо Димов (25-10-2013)
  #179  
Стар 25-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е все е нещо че плейва и това .. все пак 720п не е малко , нищо че може би се дължи и на скоростта на линка между двете устройства... Но все пак това е медиен плеър а не домашно кино нали така
както казва колегата Юли - да, закачаш си харда или там флашката и си гледаш кеф !
Отговори с цитат
  #180  
Стар 25-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, тя Арива си изкара достатъчно предимства за тия няма и 60 лв. Кефя се на факта, че поддържа и няколко флашки с активен хъб и че чете всичко. Имам чувството, че и грамофонна плоча да и сложа и нея ще я прочете. Като се пооправят и бъговете на софтуера и ще е без конкурент месеци напред.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 01:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 19:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 17:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 02:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.