The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 01-08-2011
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Росомаха Вижте мненията
И второто: моите роднини в Бургас са се обръщали и към тримата оператора, за да купят карта, да я активират и да ми я пратят. НЕ МОЖЕ!!! Само с оборудване и поставяне.
Може, може - първите два оператора имат само операторско оборудване, но тези, в чиито пакет БНТ Свят е свободна - дават само карта. "Вервайте"
Отговори с цитат
  #12  
Стар 06-08-2011
Росомаха Росомаха не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Може, може - първите два оператора имат само операторско оборудване, но тези, в чиито пакет БНТ Свят е свободна - дават само карта. "Вервайте"
Идеята беше съвсем друга.
Всички проблеми на СателайтБГ ги знам и ... да те продават карта, но с разни уговорки - време, абонамент за година и т.н.
Още повече, че това не съвпада с моите желания = ДА НЕ НАСТРОЙВАМ АНТЕНАТА СИ ОТНОВО!!! Да не купувам още един конвертор и т.н.
Аз просто искам БулсатКом, да пусне BNT World като свободна, защото е срамно да взема пари за нещо което е вече ПЛАТЕНО!!!
И интересно защо ме пращате при СателайтБГ, когато съм настроен на ХеласСат и сигналът ми е отличен. Да се пренастороя на Астра и да получа неизвестно какво... не мерси.
Та идеята бе такава: СЕМ да си влязат в ролята на регулатор на електронните медии и да вземат решение за това че обществената телевизия BNT World да въде свободна в пакетите на всички сателитни оператори, защото идеята за създаването и е: - цитирам:
"Сателитният канал на БНТ е създаден през 1999 г. с основна цел да бъде телевизията на българите в чужбина и да осъществява връзката им с родината. По неофициални данни зад граница живеят близо три милиона сънародници, чийто културно информационни интереси се стреми да задоволи BNT World."

Последно редактирано от Росомаха : 06-08-2011 на 08:35
Отговори с цитат
  #13  
Стар 06-08-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,319
Благодари: 139
Получил благодарност:
468 пъти в 293 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Аз искам като се кача на такси да не си платя превоза защото горивото един път е платено защо да се плаща пак. Булсатком си е частен оператор не държавен и сам си плаща капацитета на спътника не държавата което му дава право да си кодира каквото иска на транспондерите. Това че БНТ смърди и не си наеме транспондер да качи два канала си е проблем на БНТ ОК.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #14  
Стар 06-08-2011
Росомаха Росомаха не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Аз искам като се кача на такси да не си платя превоза защото горивото един път е платено защо да се плаща пак. Булсатком си е частен оператор не държавен и сам си плаща капацитета на спътника не държавата което му дава право да си кодира каквото иска на транспондерите. Това че БНТ смърди и не си наеме транспондер да качи два канала си е проблем на БНТ ОК.
Примерът не е применим към случая.
Вероятно има договор между БНТ Свят и БулсатКом. В него е трябвало да влезе клауза в която да се задължи Булсата да не криптира сигнала на този канал, тъй-като това е обществена телевизия!!! Т.е. за да показва тя своята програма, то тя ползва обществени (държавни) средства.
Тук вече не мога да пропусна да кажа, че ако в този договор няма такава клауза, тогава става дума за корупция.
Не искам да давам примери, но ОРТ или 1-ия руски канал по всичките им опреатори е свободен. Така, че тук става въпрос за некомпетентно и небрежно отношение на юристите и ръководството на БНТ, както към държавата, така и към нейните граждани. Това поведение е наказауемо и компетентните органи (в случая СЕМ) трябва да се самосезират!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-08-2011
Аватара на pgi
pgi pgi е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 92
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, кой, според теб, ще плати сателитното излъчване на БНТ Свят, ако тя е свободна на 39Е? Може би Булсатком? Едва ли. Ще я плати самата БНТ, т.е. с нашите данъци. Да, ама аз не искам да плащам 2 пъти за две излъчвания. Има си я на 23,5E свободна, гледай си я оттам. Като нямаш антена - сложи си. Иначе по твоята логика нека пък да я качат на всички сателити, така всеки, който има антена, ще може да си я гледа, без да върти антена.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-08-2011
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Росомаха Вижте мненията
Примерът не е применим към случая.
Вероятно има договор между БНТ Свят и БулсатКом. В него е трябвало да влезе клауза в която да се задължи Булсата да не криптира сигнала на този канал, тъй-като това е обществена телевизия!!! Т.е. за да показва тя своята програма, то тя ползва обществени (държавни) средства.
Тук вече не мога да пропусна да кажа, че ако в този договор няма такава клауза, тогава става дума за корупция.
Не искам да давам примери, но ОРТ или 1-ия руски канал по всичките им опреатори е свободен.
Откога е свободен Първи канал на руснаците ?
Не бъркай Първи руски с ОРТ -инт дето върви свободно на горещата птица с оригиналния Първи канал .
Оригиналния първи канал дори при триколора си е заключен .
Има го свободен на С банд но той си е за служебни цели
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-08-2011
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,134
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
Откога е свободен Първи канал на руснаците ?
Не бъркай Първи руски с ОРТ -инт дето върви свободно на горещата птица с оригиналния Първи канал .
Оригиналния първи канал дори при триколора си е заключен .
Има го свободен на С банд но той си е за служебни цели
нЯМА ГО И ТАМ свободен кодиран е на Roscrypt даже Russia е на BISS

Но се говори че BNT ще има собствен транспондер на САТ защото държавата ще плаща излъчването .. а не както до сега БНР & БНТ
и там ще бъдат накачени BNT1,2,3,4 HD,Region, SOFIA,PLOVDIV,MORE,SEVER,PIRIN + Всички радио станции ..

Последно редактирано от Mediadigital : 08-08-2011 на 14:09
Отговори с цитат
  #18  
Стар 08-08-2011
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гледа се на бисс
Отговори с цитат
  #19  
Стар 08-08-2011
Росомаха Росомаха не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
Откога е свободен Първи канал на руснаците ?
http://www.lyngsat.com/freetv/Russia.html
От тези гледам точно 32 канала + Perviy kanal Europa.
А още и Оригиналният Първи по Радуга.

Цитирай:
Гледа се на бисс
Никола67, бисс ключ - това е ново за мен. Ако може на ЛС.

Сега разбрах, че темата е шарена.

Цитирай:
Колега, кой, според теб, ще плати сателитното излъчване на БНТ Свят, ако тя е свободна на 39Е? Може би Булсатком? Едва ли. Ще я плати самата БНТ, т.е. с нашите данъци.
За да разпространява Булсат една програма, то това трябва да му бъде разрешено от правоносителя, т.е. БНТ Свят. Това вероятно е станало с договор, в който е трябвало да има клауза, че "БНТ Свят дава право да се излъчва програмата и от оператора булсат, но БЕЗПЛАТНО!" Защото това нещо е вече платено. А така и БНТ са взели пари и Булсат взимат пари, но за какво? За излъчването и??? Та това не е търговска телевизия по смисъла на правилника на СЕМ.

Цитирай:
Първоначално написано от Mediadigital
Но се говори че BNT ще има собствен транспондер на САТ защото държавата ще плаща излъчването .. а не както до сега БНР & БНТ
и там ще бъдат накачени BNT1,2,3,4 HD,Region, SOFIA,PLOVDIV,MORE,SEVER,PIRIN + Всички радио станции ..
А виж, това е много интересно и според мен правилно!!!

Но достатъчно. Аз мисля, че единствения вариант е да си купя оборудването на Булсат и да ми приключат "проблемите".

Последно редактирано от Росомаха : 08-08-2011 на 18:03
Отговори с цитат
  #20  
Стар 08-08-2011
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здравей,

Бг операторите си плащат авторски права единствено за територията на страната. Върни се България абонирай се към тях и те са длъжни да ти осигурят услуга и поддръжка. Пробвай да дадеш за данни в договора си адреса там където живееш в чужбина и ще разбереш, че това няма как да стане. Това че някой е изнесъл извън страната оборудване си го прави на своя глава и не е според условията на оператора. Това че ти струва едиколко си настройката на чинията си е твой проблем ще ти отговоря пословично (който има брада да си я бръсне).
Ти като си в чужбина я кажи лично какви бг данъци плащаш и кога си ги плащал последно и дали ще ги плащаш в бъдеще, че някой да ти е длъжен да ти дава достъп до телевизия, за която сънародниците му плащат.

Според мен бнт сат трябва да е кодирана и да се дават карти с достъп само на такива, който помагат да бъде излъчвана (плащат данъци).

Нищо лично, но се опиваш да се правиш на велик без никакво покритие. Кое ти дава право да си мислиш, че някой в БГ трябва да ти е длъжен с нещо, за това че си напуснал страната. Знам какво ще кажеш бг няма работа, закони ..., да така е не отричам,но да си в чужбина си има и минуси единият от тях е, че няма как да гледаш бг телевизия по начина по който се гледа тук примири се и това е. Научи се да гледаш телевизийте онлайн има приемници за сат тв в който можеш да добавиш тази екстра възползвай се, в повечето сайтове е безплатно и не се настройва антена.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, ПИТАНЕ, Скат, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
СКАТ ТВ ??? zvezdi_malamov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 16 13-04-2011 23:13
Кодиран СКАТ Вито ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 44 08-03-2011 20:26
Честоти на Скат Дензел Кабелни [DVB-C] оператори в България 5 08-03-2010 10:23
Спират телевизия СКАТ! Джак Новини 5 12-02-2009 15:18
Гледате ли телевизия СКАТ ? vlad Анкети 2 11-06-2008 11:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.