The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 17-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
АААААА, има безплатен обяд, ама е до време, докат си изхарча минутите към трите оператори. 40 към мтел,глоб и вива, 80 към мтел бизнеса и групата е ясна...
От вчера има опцийка при преподписване и бизнеса да ти е абсолютно фрий Ходи при колегите да ти обяснят.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цец0 за този полезен пост :
BOBIKAT (17-09-2010)
  #12  
Стар 17-09-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,760 пъти в 894 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Преди време когато си пренесох номера (много добра услуга радвам се, че я има) от МобилТел към ГлоБул всеки който ми звънеше чуваше нещо от сорта: номерът е пренесен и се таксува по национални тарифи.
И всеки който ми звънеше затваряше защото си мислеше, че ще плаща по международни тарифи направо ме скъсваха от смях, аз после съм ги питал що ми звънят и затварят а те ми изтъкваха тоя довод.
Това съобщение се чуваше ако не се лъжа 6 месеца, след тях се чува директно сигнал свободно. Ако не си търсил дадения номер повече от този период... да си.
На другите оператори нямам идея как съобщават, че номерът е изнесен в друга мрежа.
Накратко: махнах се от МобилТел защото ме излъгаха в една сметка и го имам черно на бяло, фактурата в която се вижда как ми начисляват проведени разговори в групата "семейство и приятели" пише точния мобилен номер (който беше на брат ми) и който аз 3 месеца по-рано го спрях временно с молба в техен офис. Това си е пладнешки обир който се вижда, представям си как ме лъжат за разговори които не мога да видя. Това ми беше достатъчно да се махна от тях.

Отидох при ГлоБул, при тях има екстра пин-2, нещо което липсва дълги години при първия оператор, сега не знам дали го предлагат на абонатите си. С този пин-2 може от телефона да се въведе цената на минута разговор и след всеки разговор да ти изписва не колко минути си говорил а колко пари ти е струвал разговора (не знам дали може и двете, се тая) важното е, че го предлагат на абонатите си. Естествено всеки оператор таксува първите 30 сек. като разговор от 30 сек. а сега ако не се лъжа и трите оператора таксуват първите 60 сек. като разговор от 60 сек. Което означава, че и 5 сек. да говориш ти се начислява разговор от 60 сек. Затова аз в продължение на един месец провеждах разговори по-дълги от първото начисляване, естествено след тия 60 сек. разговора се таксува на всяка секунда, това е и при 3-те оператора. Което означава, че ако говориш 65 сек. ще платиш минута и 5 сек.
Не съм изпращал SMS-и през този един месец защото посредством пин-2 няма как да ти ги калкулира телефона, след този месец ми дойде фактурата и сумата в нея съвпадаше до стотинка със сумата на телефина ми. По-натам не съм си правил експерименти дали лъжат или не.
Обаче има друго което не говори добре за тях (да не си помислите, че съм поставено лице и говоря само хвалби по адрес на ГлоБул) говоря това което си е самата истина. А тя е, че много често ми се случва при опит да набера някой да ми изписва Call Ended или да чувам ония сигнал когато връзката е неуспешна. Просто набираш някой, мрежата те отхвърля, ти пак набираш номера, мрежата пак те отхвърля... случвало ми се е да набирам 10 пъти желания номер преди да се свържа с него.
Това не е всичко, докато говориш ти прекъсва трябва да се въртиш... еми мам*а му... в 21-ви век в София да се въртиш за да чуваш човека отсреща си е жива подигравка с потребителите на оператора.
Звънял съм им, подавал съм оплакване, че сигнала не е наред... чували ли сте за 6-та глуха... еми няма резултат, никой нищо не прави по въпроса.

След месец-два ми изтича договора, остава да пробвам услугите и на третия ни оператор пък да го видим за една година и него... друго не мога да кажа освен, че нито при МобилТел е добре нито при ГлоБул.
На тоя етап не съм чул някой да се оплаква от ВиваТел (името виваком 'ич не ме кефи) то като се замисля май нямам нито един познат към тях може и затова да е
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18-09-2010
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

мрежата те отхвърля защото е претоварена или иначе казано всичко е заето - чакаш
което просто означава че мрежата не е оразмерена спрямо абонатите
или с думи прости - с трици маймуни искат да ловят

а тези оправдания със смяна на "системата" която продължава месеци
това е пълен абсурд
та това си е една най-обикновена база данни
при това не кой-знае колко голяма - колко договори да има м-тел?
сега си представете база данни на банка - там нещата са в пъти по-заплетени и обемисти
колко години ще отнеме да си смени "системата" една банка?
че и се прави "на живо" вместо да се подготви новата система и да се разменят двете в рамките на няколко часа...
кой знае какво мажат и се оправдават с това...

Последно редактирано от register : 18-09-2010 на 02:08
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на register за този полезен пост :
sarivano (18-09-2010)
  #14  
Стар 18-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

redister, пишеш глупости. Банките имали по-голяма и заплетена база? Май не те слуша много главата
И какви месеци те гонят теб? Май вивакомците сменяте софтуера от месеци. В Мобилтел това започна на 02.09.2010. Ако за теб това са месеци - добре
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18-09-2010
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не се хвалете с много голяма база, че колкото ви е по-голяма - толкова по-некадърно е работена
я да видим кой какво пише...
Цитирай:
"Не е изключено някои процеси да бъдат повлияни от въвеждането на нова клиентска платформа. Извиняваме се за евентуални затруднения при въвеждането й. Анализите сочат, че новата система ще заработи в пълния си капацитет до около месец", коментираха пред "БЛИЦ" от М-Тел.
Цитирай:
Т., който изучава информатика в Софийския университет, е на мнение, че проблемът може да е дошъл от опит за спестяване на време или пари от техническия отдел на М-Тел. Само по този начин той си обяснява пускането на „подобрената" система без задължителните тестове, при които подобни неуредици обикновено се изчистват.
От М-Тел признаха за проблема и се извиниха на абонатите си.
което просто потвърждава, че се работи некадърно
не спори - няма смисъл - позорната излагация е на лице и стотици хиляди са ощетените
мтел си призна - какво повече да говорим?

Последно редактирано от register : 18-09-2010 на 15:07
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на register за този полезен пост
netman (19-09-2010), sarivano (18-09-2010)
  #16  
Стар 18-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Eee, браво. Големи капацитети, големи разбирачи се появиха тук. Щом се обосновавате на някакъв теоретик, който в момента се учи на информатика, то жалко за вас Няма ли да цитирате и едни болни мозъци от друго издание, според които сигурно сме ударени от хакери Регистър, гледам страшно активен си в темите за Мобилтел и проблемите, които има сега. Плюеш ли, плюеш... Да не си някой неуспял кандидат за работа в тази фирма или си си тръгнал немил-недраг от нея? И аз никъде не съм казал, че няма проблеми. Просто някои се опитва да направи от мухата слон!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18-09-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,240
Благодари: 395
Получил благодарност:
628 пъти в 394 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Защо да се прави от мухата слон ?
Да муха,слон...... и други подобни ,нищо че фирмената фактура е излязла и трябва да се плати до 20.09 ,но уви не може, в същото време получаваме СМС че телефоните ще бъдат спрени на 21.09 в 00.00 , да няма проблем нали...?Проблемите с Мтел не са от сега, а от доста време. един от основните им проблеми е покритието им.
Ползвам Служебен телефон на Ментел и да ти кажа постоянно имат проблеми , взех да си мисля ,че проблема е в моя телефон, но уви оказа се че и с другите е така.Днес примерно в рамките на 15 мин нямаха абсолютно никакво покритие и то в централната част на Стара Загора.
Сигнала ми беше кръгла нула, точно тогава трябваше да се обадя ,но греда ! На магистралата Стара Загора -София се губи на доста места ,Това с другия оператор който ползвам не се е случвало.
Явно Мтел са се взели на много на сериозно и не обръщат внимание на клиентите си.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Веско Вижте мненията
Защо да се прави от мухата слон ?
Да муха,слон...... и други подобни ,нищо че фирмената фактура е излязла и трябва да се плати до 20.09 ,но уви не може, в същото време получаваме СМС че телефоните ще бъдат спрени на 21.09 в 00.00 , да няма проблем нали...?
И как да не може да се плаща? Има временни сривове, които траят максимум половин час, но откакто се сменя платформата няма ден в който да съм си почивал, поради невъзможност да обслужваме. Дори напротив... И ок, нека приемем, че сте попадали все на такива моменти. Възможно е, каръка може да подгони всеки. Защо не си направите един банков превод? И банката ли ще ви откаже това? Преведете парите по банков път, а колегите от Банкови плащания си знаят работата. Но не, българите в голямата си част са научени и нямат никакво желание да плащат по друг начин освен в брой.... Дори съм имал фрапиращи случай в които на клиент не достигат парите, пита дали наблизо има банкомат, аз му казвам, че може да плати през POS термимал, но той упорито излиза, отива до банкомата, който е на 20 метра от нас, тегли си пари и се връща да плати...нищо, че банката го сече за теглене в брой от банкомат, а плащането през POS устройстово му е безплатно като транзакция
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18-09-2010
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 664
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Цецо Виж това:

Съобщение в e-pay:
Уважаеми клиенти,
Поради проблем в техническата комуникация с Мобилтел, в периода 02.09 - 06.09.2010 са възможни временни проблеми с плащанията към този търговец.
За повече информация, моля свържете се с контактния център на М-Тел *88.

До ден днешен плащанията с този търговец са невъзможни.

SMS получен на телефона на 15.09.2010:
Uvazhaemi klienti, izvinete ni za zabavyaneto na fakturite ot 15.09.
Shte poluchite SMS pri izdavaneto.
Sroka za plashtane shte bade saobrazen s novata data.

При опит за плащане в офиса на m-tel отговорът беше:
Днес системата работи 2 часа и спря.
Изчакайте че е голям батак при нас.

Извод:
Билинг системата на M-tel "gone away" не знайно за колко време.

Има ли смисъл Цецо сега да ти заговоря за новата ви билинг система която се опитва да се внедри при вас от 3 години?
Да ти разкажа ли за осчетоводяването на фактури неверни от същата билинг сисема който се гледат на ръка всеки месец и се осчетоводяват в старата ви система коригирани?
Мога още много много да разкажа ма не знам дали на някой ще му е интересно.
Имате проблеми към днешна дата повярвай ми и то серйозни проблеми, дано не ви доведът до фалит че ще остана без телефон временно.

Поздрави.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

kostading, прочети пак какво съм написал. Банков превод е нещо по-различно от epay, Транскард или подобни електронни плащания. И би ли ми казал кога е бил този отговор? Защото само в четвъртък имаше по-сериозни проблеми, а през останалите дни се работеше, макар и малко по-бавно с временни кратки прекъсвания. Това може да е отговор на човек, който или го е страх или го мързи да работи! А ако това е служител в моя фирма и каже, че е батак ще бъде уволнен на мига....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Мтел, на, системата, срив, ЧРД


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Жена ми ми демонтира системата! лтрифонов Кошче 172 20-01-2011 20:16
Да се заключи ли темата "Жена ми ми демонтира системата!" MasterLee Кошче 28 20-01-2011 20:06
Тясно-специализирани въпроси за DVB-S системата ELvul Въпроси и отговори 12 15-07-2009 08:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.