The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 19-03-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
някъде четох че мотора върти на 13 или на 18 волта зависи колко му подава приемника и от това зависи скоростта му, утре(събота) ще проверя кабелите но се съмнявам нещо да им е станало...
прочете ли последния ми пост където писах ,че когато отворя настройките на мотора и без да бутам сателита и транспондера а директно започна да въртя с стрелките няма никакъв проблем с въртенето . това ме навежда на мисълта че не е от кабелите. а когато избера друг сателит да кажем 13Е или 23.5Е и някои транспондер и тогава ако се помъча да го завъртя и спича не мръдва и така след 6-7 опита може да тръгне да върти после пак спира. а ако излезя навън и натисна бутоните тогава завърта винаги.
от тия неща мисля че не е [s]кабели, ток, предпазителя вътре[/s]
имам чувството че е от satellites.xml
И аз имам някъв подобен проблем като теб, върти когато си поиска, с Ву дуо съм и Оптибокс 3800.Но за разлика от твоя проблем при мен когато го въртя от копчетата на мотора не се върти примерно на едната посока, трябва примерно да завъртя много на изток и после да връщам на запад и тогава зацепва, а иначе от приемника ходя на сатфайндера и от там му задавам спътника, после отивам на позиционер, задавам позиция различна от едно и после го местя или на запад или на изток за да зацепи след което си избирам спътника и програмата и отива на нея, но не всеки път.Отначало като ми нагласиха мотора нямах такива ядове но се минаха 2 седмици и се почнаха проблемите, междудругото съм с 50м кабел.Та правя разни гимнастики със сатфайндера и позиционера и така го зацепвам,без да ходя да го въртя от копчетата на балкона но понякога се налага .Всичко ми е чисто ново.

Последно редактирано от данаил : 19-03-2011 на 13:58
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

1во: мотора върти някои път бавно някой път бързо но не си сменя скороста докато върти и не е голяма разлкиката , но както казах четох някаде че този мотор има 2 режима на 13в и на 18в. и върти различно бързо... както и дае мисля че не е от мотора а имам го от няколко месеца и още е в гаранция . а различната скорост ми се струва че е в зависимост към кои сателит въртя но може и само така да ми се струва...

2ро: както казах днес върти абсолютно без никакви проблеми даже преди малко пробвах и го завъртях 10 пъти на различни сателити

3то:не прави този проблем при 2 точни спътника аз ги дадох тези като пример : настройки на мотор > стандартния сателит който ми излиза, след това въртя с стрелките и работи, след това избирам произволен друг сателит и спира да върти. но това беше вчера и предните няколко дена.
мисля че става нещо от топлото време друго обяснение не ми иде на ум.

Знам как да си настройвам антената по ДИСЕК1.2 по услалс(готоХХ) не знам пробвах се преди време и нищо не направих.

оффтопик: ако може да ми обясниш как се настройва с УСАЛС

@данаил = мисля че твоя проблем е заради дългия кабел и калпавите китайски ДМ500 направи това с бушона и запояването на жичката там.А защо ти е толкова дълъг кабела ? 50м то един стандартен блок е 20м , моя кабел е не повече от 8м

Последно редактирано от lordzerg : 19-03-2011 на 15:23
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19-03-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
1во: мотора върти някои път бавно някой път бързо но не си сменя скороста докато върти и не е голяма разлкиката , но както казах четох някаде че този мотор има 2 режима на 13в и на 18в. и върти различно бързо... както и дае мисля че не е от мотора а имам го от няколко месеца и още е в гаранция . а различната скорост ми се струва че е в зависимост към кои сателит въртя но може и само така да ми се струва...

2ро: както казах днес върти абсолютно без никакви проблеми даже преди малко пробвах и го завъртях 10 пъти на различни сателити

3то:не прави този проблем при 2 точни спътника аз ги дадох тези като пример : настройки на мотор > стандартния сателит който ми излиза, след това въртя с стрелките и работи, след това избирам произволен друг сателит и спира да върти. но това беше вчера и предните няколко дена.
мисля че става нещо от топлото време друго обяснение не ми иде на ум.

Знам как да си настройвам антената по ДИСЕК1.2 по услалс(готоХХ) не знам пробвах се преди време и нищо не направих.

оффтопик: ако може да ми обясниш как се настройва с УСАЛС

@данаил = мисля че твоя проблем е заради дългия кабел и калпавите китайски ДМ500 направи това с бушона и запояването на жичката там.А защо ти е толкова дълъг кабела ? 50м то един стандартен блок е 20м , моя кабел е не повече от 8м
Аз живея в къща и съм в Австрия, а кабела още не съм го оправил защото не ми е нагласена по дъгата чинията а и конвертора ми е Smart titanium Twin и засега гледам само от единя изход но като оправя дъгата ще му пусна и двата защото Ву-то е с два тунера, междудругото и аз се опасявам за кабела но като се затопли ще мъча да оправя дъгата и ще оправя и кабела да не е толкова дълаг, дефакто ползвам около 8-9 метра от него но не съм го прекъсвал от 50 метровия топ.Аз не съм с Дриймбокс.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19-03-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
...оффтопик: ако може да ми обясниш как се настройва с УСАЛС...
...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg U1.jpg (83.8 КБ, 49 разглеждания)
Тип файл: jpg U2.jpg (89.7 КБ, 34 разглеждания)
Тип файл: jpg U3.jpg (92.4 КБ, 43 разглеждания)
Тип файл: jpg U0.jpg (85.3 КБ, 36 разглеждания)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

това е инфо за настройка на чинията това го знам вече питах за УСАЛС въртенето и запомнянето на сателитите . след активирането на GOTO функцията и въвеждането на лонгтитуд и латитуд какво се прави защото може да бъркам нещо там нали трябва сам да почне да си върти по сателитите но не се получаваше или трябва пак да се запаметяват като при дисек.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20-03-2011
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма никво запаметяване. Маркираш GoToxx вкарваш координатите дето си ти и рестартираш. После си цъкай.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20-03-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
@valeto, бях споменал някъде, че H-H моторите задължително се заземяват. Точно заради такива проблеми. Причиняват се от все по-калпавите импулсни захранвания по уредите. Няма отърване, зануляването влошава нещата.
Хм...никога не съм заземявал Н-Н мотор...с какви ли не приемници съм слагал...нещо не се досещам за смисъла на заземяването. Опитвам се да си спомня дали имаше закачено нещо от електрониката към корпуса на мотора... А и го тествах на няколко приемника...
Както и да е, мотора беше Оптикум, което за мен обясняваше нещата...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Няма никво запаметяване. Маркираш GoToxx вкарваш координатите дето си ти и рестартираш. После си цъкай.
мотора преди това трябва да е центриран за истинския ми юг нали така?
и какво рестартирам и ще си върти сам ?
а относно заземяването и моя не е заземен и не виждам смисъл никъде не пише че трябва да се заземява +това ако приемника е заземен и мотора се заземява чрез кабела, а моя приемник е с UPS така че няма смисъл.
между другото мотора ми втори ден си върти без абсолютно никакъв проблем не мога да си обясня какво става 100% е от студеното време.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20-03-2011
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
мотора преди това трябва да е центриран за истинския ми юг нали така?
Включваш usals даваш на най-близкия до истинския юг спътник и изцеждаш антената антената на макс. Ако после ти бяга дъгата има други настройки на антена-мотор, които видях по-горе.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20-03-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
мотора преди това трябва да е центриран за истинския ми юг нали така?
и какво рестартирам и ще си върти сам ?
а относно заземяването и моя не е заземен и не виждам смисъл никъде не пише че трябва да се заземява +това ако приемника е заземен и мотора се заземява чрез кабела, а моя приемник е с UPS така че няма смисъл.
между другото мотора ми втори ден си върти без абсолютно никакъв проблем не мога да си обясня какво става 100% е от студеното време.
Точно така. На истинския географски, не магнитен юг. Той е един за всички, не е твой .
Относно заземяването, такова няма да ти е необходимо, ако системата ти е само от приемник-телевизор-мотор-конвертор и към нея няма вързано нищо друго. Единият от моторите ми работи точно така и не прави проблем. Твоят мотор няма извод за заземяване и трябва да се разпробива и нарязва резба. прави се, ако има накачена допълнителна апаратура към системата и кабелна телевизия.
@ Валето, тези мотори са най-добрите в момента на българския пазар и съм убеден, че го знаеш. За калпави коаксиални кабели има и вариант STAB, чиито единствен недостатък е бързината на въртене.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
500с, ДМ3800, дреам, мотор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дрийм 500с и мотор diseqc 1.2 koscom DREAMBOX 0 22-02-2011 12:05
Дреам 500 ХД проблем с тунера oldjoshua DREAMBOX 32 20-12-2010 10:20
Проблем с Дреамбокс 500с Luscious DREAMBOX 13 23-09-2010 20:32
Стойка и мотор-евентуален проблем... Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 9 06-08-2010 19:15
Проблем - офестова антена с мотор Anthony Монтаж и настройка на антени 12 15-07-2009 08:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.