The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,171
Благодари: 78
Получил благодарност:
356 пъти в 239 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rumpenshtilk Вижте мненията
тук е момента да вметна че се продава TRIAX 110 тъмен цвят - 100лв. без дефекти
Благодаря за предложението, но ако си в Сандански, по-добре да отида в София и да си я купя нова.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,171
Благодари: 78
Получил благодарност:
356 пъти в 239 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
@spaice
За дм800 чайник не си ли чувал?
Не, за съжаление не съм чувал за такъв чайник. Баба ми имаше един чугунен, ама за този не съм чувал.

Ааааааааааааааа, това на кой от моите въпроси отговаря, че нещо не мога за се сетя????

Благодаря за спама.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21-01-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хахаха.

Иначе ако искаш преди всичко да гледаш спорт, 13 и 19 изток са ти напълно достатъчни.

ДМ 800 чайник е китайски клон на оригинала. Цената е около халф.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,171
Благодари: 78
Получил благодарност:
356 пъти в 239 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Хахаха.

Иначе ако искаш преди всичко да гледаш спорт, 13 и 19 изток са ти напълно достатъчни.

ДМ 800 чайник е китайски клон на оригинала. Цената е около халф.
Искам да гледам и спорт и филми и образователни и ... всичко. Зная че това не е банка Д**. Обаче приемника ми не е тема на тази дискусия. Избрал съм си Azbox съм го поръчал вече. Въпросите ми бяха за антена/задвижване/мултифийд. Ако се окаже, че съм сбъркал с АЗкутията, после може да се метна и на СЪНкутия, със или без чайник (чай не пия, благодаря, предпочитам загорка).
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-01-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами аз още в първия пост по-горе ти казах почти перфектната система. Тя отговаря на почти всички условия и ограничения, като същевременно осигурява максимални КПД между функционалност, удобство, ергономичност и цена. Вместо евтините дриймове, слагаш АЗ ХД-то и си тип топ.

Последно редактирано от Стоян : 21-01-2010 на 22:53
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
spaice (21-01-2010)
  #16  
Стар 21-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,171
Благодари: 78
Получил благодарност:
356 пъти в 239 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Ами аз още в първия пост по-горе ти казах почти перфектната система. Тя отговаря на почти всички условия и ограничения, като същевременно осигурява максимални КПД между функционалност, удобство, ергономичност и цена. Вместо евтините дриймове, слагаш АЗ ХД-то и си тип топ.
Да, прочетох го. Но, винаги има но: ти ми казваш "Освен това се амортизира само линейният мотор...", а следвашите 2-ма ми казват обратното, че линейния е по-добър от HH.

И после: Имам 2 деца, които са лепнати за TV, дори и да имам само една статична антена към БСК, пак ще има желания да се гледат различно по поляризация програми. За това вариантите ми са 2: или 2 отделни антени със мотори, или мултифийд със двойни конвертори.
Третия телевизор не го споменавам, защото ще е вързан за първия, там рядко се гледа. Та за това избрах АЗкутия, там мога да сложа 2 тунера и да гледам евентуално и кабелна (в момента имам такава, но не ме удовлетворява). И пак казвам: не искам какво да е. Искам малко, но с по-високо качество. Нашите оператори малко са в 20-ти век, ама аз мисля да съм в 21-ви. Може да си плащам, но да има защо. Мога и да не плащам .
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21-01-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж, няма никакви противоречия в написаното.

Аз ти казвам, че с парабола и линеен мотор (тая пръчка) е по-добре. Първо защото приемниците управляват по-добре позиционерите на линейните мотори и второ защото линейните мотори (пръчките) се сменят по-лесно и евтино. H-H моторите са по-тегави. Всички правилно са ти казали. Само в едно мнение по-горе има противоречие, вероятно поради техническа грешка на автора (Лепкай един Триакс 110 на линеен мотор и си гледай кефа 7-8 години без да барнеш нищо.).

Двойният конвертор на БСК за това е двоен - кабелите от него отиват в два приемника и така се гледат две независими програми.

Всичко е точно.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
...Само в едно мнение по-горе има противоречие, вероятно поради техническа грешка на автора (Лепкай един Триакс 110 на линеен мотор и си гледай кефа 7-8 години без да барнеш нищо.)
Няма грешка,точно това съм написал което съм искал да кажа,просто съм спестил малко думички и по-жаргонно съм се изразил.
Не съм имал предвид естествено да закачи антената за мотора,ако е така нямаше да пиша линеен а НН.
Триакса на полярно окачване,линейния мотор и с години няма да я погледне антената.12" върти 150см параболи а тази 110см тенекия посмъртно не може да го натовари така като параболата което гарантира дълга експлоатация.Ако ще и камъни да валят и урагани да духат ще си я врътка без да се притеснява че ще стане нещо което е много опасно при дисек моторите и изрично не се препоръчва при по-силен вятър да се върти особенно в крайни положения.

@spaice,линеен мотор или актуатор е едно и също.

Е за тая джаджа става дума:



Последно редактирано от Въйко : 22-01-2010 на 00:49
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,171
Благодари: 78
Получил благодарност:
356 пъти в 239 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Картинката почва да ми се изяснява. Не видях обаче някъде да се продава "полярно окачване". В този ред на мисли, антената стандартно със какво окачване идва? Мисля, че е за HH мотор.

И сега изниква още един въпрос: ако правилно съм разбрал, за различните спътници, наклона на конвертора е различен. Ако антената се върти с мотор, този ъгъл няма как да се промени или бъркам? Ако ъгъла не се променя, значи има влошаване на сигнала, докато при мултифийлд-а такъв проблем не съществува.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22-01-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Параболичните антени се доставят с окачване. Тяхното окачване се нарича полярно.

По другите въпроси. Моето мнение е такова - параболите отразяват сигнала фокусирано в окото на конвертора. Не виждам какво значение има наклона на конвертора в този случай. Според мен оста на конвертора трябва да съвпада с оста на параболата. При офсет антените наклонът на конвертора има значение.

Изборът е между следното - моторизирана парабола с центриран конвертор която ще обикаля цялата дъга според възможностите или фиксиран мултифийд офсет, при който всеки конвертор е прецизно нагласен, но пък отразените сигнали са в известна степен недостатъчно прецизно насочени към съответните конвертори.

И да знаеш - ще стигнеш до първото ми мнение в тази тема.

Последно редактирано от Стоян : 22-01-2010 на 10:00
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Избор на приемник HD mimetomm Въпроси и отговори 45 19-12-2009 08:15
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.