The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 10-02-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,406
Благодари: 194
Получил благодарност:
352 пъти в 246 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ей да знаете въобще не харесвам лаптопите, таблетите и тъчпадите. Това го казвам, защото по-горе изчетох расъждения по мой адрес. 24 инчовия монитор ми идва малък! В телефоните отдавна слагат 4 ядра и още едно допълнително което изключва 4-те когато се говори по телефона и не се ползват други приложения за да не хаби батерията . Все още тука не съм видял "професионални" лаптопи. Иначе в щатите морските тюлени си имат професионални лаптопи Какъвто и лаптоп по магазините да хваните все asmbled in Caina.
Ако ще се халим на тема компютри и аз мога да се похваля с настолен I7 със фризер про охлаждане и хардискове велосираптор. Дет се казва с компютри си вадя хляба.
__________________
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10-02-2013
Ламерчо Ламерчо не е на линия
Неще ьтв!
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 99
Благодари: 8
Получил благодарност:
43 пъти в 16 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
А сега по темата, ползвам Fujitsu Siemens Amilo Pro V3545
Имах същия убавец. Добър е ама му думна дъното. Но не си представям живота с 2.4Мб скорост на нета.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-02-2013
hakerate hakerate не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 407
Благодари: 5
Получил благодарност:
130 пъти в 52 поста
Сваляния: 163
Ъплоуди: 19
По подразбиране

моя msi gx600 19в ба бая дърпа
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-02-2013
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,945
Благодари: 3,693
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм с Dell Inspiron 1564 (i3 , 3gb , Аti MR HD 5000) от 3 години и освен ,че още първата година му скапах батерията (тогава се ползваше почти само на батерия) други проблеми не съм имал .
Отговори с цитат
  #25  
Стар 10-02-2013
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако не се лъжа, животът на батерията се мери в години, а не в цикли зареждане- презареждане.
Това показва всъщност какви калпави батерии слагат повечето производители.
Моят лаптоп Acer през повечето време е седял включен в захранването и с батерията, от август 2008 го имам, и все още батерията е жива, като се старая да не я държа постоянно под напрежение.
Не че има значение, въпреки че има такъв мит.
Но е произведена в Япония и сглобена в Китай. Което има голямо значение.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-02-2013
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,945
Благодари: 3,693
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За моята имам съмнения ,че просто имаше дефектирала клетка - имам познат с лаптоп на 8 години и батерията си му държи прилично . Не съм много в час , но мисля имаше значение и броя цикли зареждане/разреждане (или по-скоро софтуера "казва" ,че батерията е "свършила").

Последно редактирано от Дедал : 10-02-2013 на 19:47
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10-02-2013
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Моят е Gateway M-6843. Закупен е от САЩ през лятото на 2008г. До момента няма никакви проблеми и работи перфектно. Имам още един от същата марка, но е по-стар модел. Купих го лятото на 2006. Единствения проблем, който има, е че му излиза CD-то когато си иска.
Attached Thumbnails
M-6843-R-unit.jpg  
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 10-02-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ползвам Fujitsu Siemens Amilo 1650G от 2005 година и съм много доволен, вярно че тогава струваше една камара пари, но съм доволен..... нищо не е дало дефект по него, всичко работи и до ден днешен
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 10-02-2013 на 20:29
Отговори с цитат
  #29  
Стар 10-02-2013
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Fujitsu ги пишат,че са произведени в Германия. Или поне тези,дето се продават тук.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 10-02-2013
Венев Венев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
Аз имам опит с 4 машини

1. ASUS X51R - 2 (от 2008 до 2010)години вкъщи за браузване в нета и слушане на музика не е давал никакви проблеми. Продадох го защото си купих DELL за да има FULL HD та да не гледам филми на 15", а да го свържа с TV-то (Phillips 8ма серия)
+ Много добра матрица на монитора.
- Шумен вентилатор за охлаждането
Тогава го плащах 860лв

2. Dell Studio 1555, 2,53Ghz Dualcore, 4Gb ram - отлична работа за това, което го ползвам. Гледам филми чрез HDMI на TV-то, всяка вечер в нета, уникален звук SRS Premium Sound. Ползвам го с едни слушалки AKG, които могат да ми пробият дупка в мозъка, за съжаление само този комп и ресивъра ми ги хранят с такъв звукПолзвам го 3 години (2010-до днес). Никакви проблеми с изключение на батерията, която смених миналата седмица(100лв. оригинална).

+ Много добра матрица, супер тих, перфектно охлаждане, компактен, стегнат капак, който изобщо не е мръднал откакто го имам. Подсветка на клавиатурата
- Недостатъчно портове за връзка, не чете малки CD-та защото устройството не е с чекмедже
Цената му беше 1600лв.

HP Probook 8... не помня характеристики точно, но е от бизнес серията на марката - Служебен от 2009 до 2011. Ползван за всичко като най вече за полева диагностика на строителна техника, тъй като има RS232. Много здрава конструкция въпреки, че е пластмасов целия. Без проблеми, замених го с Fujitsu.

+ Много здрава конструкция. Доста глезотийки като портове за свързване.
- Бавен като цяло, тежичкък за размера си.
Около 1400лв някъде доколкото си спомням

Fujitsu E780, 2,4GHZ 4GB ram - служебен от 2011 до днес. Страхотна машина като цяло. Магнезиев капак. HD монитор. Огромна, ама ОГРОМНА колекция от портове за връзка. CD-то е изваждащо се като може да се замени с хард например или флопи ако му е притрябвало на някой. Перфектна работа без проблеми с хардуера. Почти безшумен. Супер лесни сервизни портове за издухване на прах без да го носиш в сервиза. Също се ползва зверски за диагностика на машини, пък там знаете как е - кал, масло, грес, прах ит.н.

+ магнезиев капак, много портове за връзка, добър монитор
- малко тежичък, бяла клавиатура, което е кофти за мойта работа.
Цената му беше 1300лв


Аз лично ползвам лаптопа вкъщи защото:

1. Не заема цял ъгъл вкъщи
2. Жената не трябва да бърше поредната пластмаса и бюро
3. Не съм зависим в коя стая ще седя
4. Нямам допълнителни 25 метра кабели

Кофти моментите за мен са:

1. Сменяш батерии от време на време
2. Труден и скъп ъпгрейд на хардуера

Лично за мен двете марки за лаптопи са Fujitsu и Dell. За дела особено има страхотен поддържащ софтуер, който следи за последни ъпдейти на драйвери и нередности в работата.
Марката, която трябва да задраскате според мен е Sony. Жената за една година смени 2 служебни такива, на които не помня модели, ама ако се интересувате ще питам. На първия изгоря дъното, айде в Германия. После харда, айде цялата информация на вятъра. После целия на боклука. Втория - охлаждането вие като турбина на стар мерцедес, бавен, ама бааааавеееен, хлопа, скърца, смотана батерия (1 час с мъка).

Дано съм бил полезен на някого с инфото. Ако ви интересува нещо - питайте.

Поздрави!

Последно редактирано от Венев : 10-02-2013 на 22:02
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Венев за този полезен пост :
Дедал (10-02-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
другите, лаптоп, Моят, на, тези


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam и другите български сат-оператори Бен Кошче 0 08-10-2012 10:28
Ех тези турци д.е.м.т Забавно 0 26-03-2012 17:44
предлагам ако някой иска да вземе моят договор към виваком тв мултиплекс ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 20 03-07-2011 13:40
БНТ повтаря култовата поредица „Животът на другите” ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 20-07-2009 14:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.