The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #351  
Стар 21-04-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
И поне не си толкова тъпо парче...
Забравих да ти честитя именния ден, тъй като си най-големия Нарцис тук и днес имаш празник. А можеха да те кръстят Зюмбюл и да си малко по-умерен и уважаващ чуждото мнение.
Отговори с цитат
  #352  
Стар 21-04-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Душко, прочетох ти няколко пъти поста и се чудя откъде да започна да те опровергавам. Не, за да се заяждам с теб (въобще не се познаваме), а за да изостря вниманието на някой, който ще реши да приеме глупостите за факти. Не се обиждай, но подробностите в тъмните сцени са функция на дълбочината на черното / нюансите на сивото. Заблуждението, че виждаш повече подробности в тъмните сцени при QLED панелите се дължи на неправилната настройка на яркост и контраст. Ако подсветката на QLED панела е само по ръбовете, нещата са дори още по-трагични. Затова споменах XE 90 като по-добър от QLED, помислих си даже, че сме на едно мнение. Сигурен съм, че си наблюдателен човек, но не достатъчно.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #353  
Стар 21-04-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,604
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,198 пъти в 2,952 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
тъй като си най-големия Нарцис тук и днес имаш празник
Нали се сещаш,че ти няма как да се правиш на нарцис,трябват акъл и познания и най вече смелост,да се метнеш!
Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
да си малко по-умерен и уважаващ чуждото мнение.
Сега за чуждото мнение,понеже нямаш собствено и се измъчваш,да не се прецакаш,ще се налага да оценяваш чуждите,а понеже си мъченик,препоръчително е твойто да го елиминираш,когато искаш да си в обектива!
Отговори с цитат
  #354  
Стар 21-04-2019
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Пичове, нямам сега време да ви разчиствам напъните (Ще го направя по-късно), но просто ви казвам да се спрете вече, че с тези персонални нападки нивото на комуникация е под всякаква критика. Аман от омраза и злоба. Вземете се стегнете за последен път ви призовавам!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
dodo_pv (21-04-2019)
Стар 21-04-2019
dzumba
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: От тук нататък само по темата и без нападки!
Стар 21-04-2019
Neo64
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Има си цял раздел за разгорещени дискусии. Това изпростяване по всички теми трябва да престане!
  #355  
Стар 21-04-2019
Стефан09 Стефан09 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 98
Благодари: 5
Получил благодарност:
64 пъти в 24 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте !

Без да взимам страна в дискусията в интерес на истината ; Светия Дух;, може и да има известно право ако говори за ;смачкване; на черното в някои LG oled панели след последният ъпдейт 04.10 31. ,който е във връзка с фиксирането на този проблем, който го има и в други олед тв. https://www.avforums.com/threads/fla...lable.2204059/

https://www.forbes.com/sites/johnarc...-problems/amp/


Аз съм следил цялата тема и доколкото разбрах това ; смачкване на черното; след последният ъпдейт/ който може да го няма на по-стари оледи/....се вижда само в някакви игри или сцени от определени филми. Но има недоволство и ЛГ знаят и работят по въпроса.

В експертните контроли има настройки за ;гама;.
1.9
2.2
2.4
BT.1886

И светлината на образа може да се промени и оттам и да се виждат по светло детайлите в някой тъмни сцени. Но тази настройка променя изцяло светлината на образа. За мен най-хубаво е на BT.1886.

Всичко това е мнение на човек,който е специалист най-вече по ракиите и тънките мезета.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стефан09 за този полезен пост :
Светия Дух (21-04-2019)
  #356  
Стар 21-04-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Стефчо, след като следиш темата трябва да си разбрал, че LG е компромисен бюджетен вариант на приличен OLED телевизор. Качество има при Сони и Панасоник, въпреки че панелите им са LG. Нека да не се отплесваме защо и как така.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Neo64 (21-04-2019)
  #357  
Стар 21-04-2019
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

За мен най-хубаво е на BT.1886.

Колега това на мен специално ми звучи като Велико Търново 1886
На мене на модела Sony A1 OLED 4K Ultra HD 55" с прогресива от 2 диоптъра за близко и един за далече да ти кажа нюанси не видим иначе черното като в **з направо си е кеф!
Отговори с цитат
  #358  
Стар 21-04-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Душко, прочетох ти няколко пъти поста и се чудя откъде да започна да те опровергавам.


Играл съм си с настройките на двата.
Ти като по-наблюдателен, забелязваш ли детайли в тъмните части на тази сцена? Защото аз като не чак толкова наблюдателен, виждам само черни петна, а в тях какво има, трябва да се обадя на режисьора, за да ми каже по телефона.
Като цяло кефи ли те горната картина? Ако да, то е поредното доказателство за това, че на вкус и цвят приятели няма.

А на дзумбата какъв му е проблема? Аз през цялото време пиша, че няма идеална технология към настоящия момент и всеки сам да решава минусите на коя е готов да приеме, а той само подскача нервно и повтаря че от оледа по-високо нема.
По-добре кажи от какво не си доволен в твоя олед и мнението ти ще натежи много повече, отколкото да се пенявиш.
Отговори с цитат
  #359  
Стар 21-04-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
...
По-добре кажи от какво не си доволен в твоя олед и мнението ти ще натежи много повече, отколкото да се пенявиш.
Никъде не съм споменавал за мой OLED, още повече за някакво недоволство. Писах за прегорял AMOLED екран. Януари месец бях тръгнал да купувам A8F на Сони, като преди това бях вече подробно проучил и разгледал 8Q на Самсунг, високия клас на LG и Панасоник, в няколко държави. Като цена за качество A8F застана най-отпред. От тогава нещата не са се променили, освен ако не става въпрос за игри с конзоли, вместо гледане на телевизия. Микролед трябваше да се появи още миналата седмица, но не стана. Така че няма повод за дискусии.
Отговори с цитат
  #360  
Стар 21-04-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,604
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,198 пъти в 2,952 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията

А на дзумбата какъв му е проблема? Аз през цялото време пиша, че няма идеална технология към настоящия момент и всеки сам да решава минусите на коя е готов да приеме, а той само подскача нервно и повтаря че от оледа по-високо нема.
По-добре кажи от какво не си доволен в твоя олед и мнението ти ще натежи много повече, отколкото да се пенявиш.
Слушай сега, да ти обясня,аз от какво не съм доволен!Единствено и само от процесор и забавени реакции!Откъм квалитет 1000/100 качество,тъмни ,светли,бяло,черно,реакции и т.н!А аз съм луд,на качество и това,което при тебе е ок,при мен е боза!Ако аз дойда и ти направя баланс на кюледа,ще онемееш !Но мен не ме кефи луминисцентна картина,след като съм видял истинската картина!И оледа е най високото,поне 10 класи над всички други напъни!Човек,който не разбира и само чете глупости по интернет,няма как да е актуален с мнение по технологии,които не е гледал у дома!
Да, ОЛЕДА кърти всички други,абсолютно по всичко!Аз го казвам,а ти не можеш!Не ти е заложено да бъдеш нарцис,за какъвто всъщност се смяташ!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, Избор, на, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на телевизор ддннп ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 62 26-09-2016 15:48
Избор на телевизор ibram ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 13-11-2015 17:18
Избор на телевизор :P Никибелята ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 13 18-03-2013 17:43
Избор на телевизор 3D ВеСеЛоТо_ПеРо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 63 12-10-2012 07:01
Избор на телевизор тодордд ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 06-10-2012 18:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.