The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-05-2014
Аватара на Пламен_Хасково
Пламен_Хасково Пламен_Хасково не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: Хасково
Мнения: 31
Благодари: 3
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Консумация на H-H Motor и LNB

Привет, изпадна ми един H-H мотор STRONG DM2100A, който мисля да използвам с офсет антена 95см и конвертор Inverto Black Ultra. Но се притеснявам от общата консумация на мотора и конвертора, приемика го дават че LNB In му е до 400mA MAX. С този мотор в standby (180mA) и конвертора(120mA) стават 300mA общо, което не би трябвало да е проблем, но в режим на въртене консумацията на мотора е 350mA, с конвертора стават 470mA. Преди да ме наредите, защо не съм съобразил мотора с приемника, ще кажа че ми го дадоха без пари и с това разполагам в момента. Според вас проблем ли ще са тези 70mA отгоре или докато се върти конвертора "спира да работи". Друг път не съм слагал мотори и не ми е много ясно. Опасявам се да не си изгоря приемника а той е турски барутник Next 18500HD
__________________
Успехът е способността да се провалиш отново, и отново без никаква загуба на ентусиазъм!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-05-2014
ceco2000 ceco2000 е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 542
Благодари: 292
Получил благодарност:
192 пъти в 140 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здравей
няма никаква опасност от претоварване на тунера, монтирай мотора и се забавлявай. плюс това споменатия конвертор поне по спецификация е с ниска консумация, а HH-мотора си е направен за универсално ползване.
ти гледаш максималната консумация и на двете изделия.

поздрави
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-05-2014
Аватара на Пламен_Хасково
Пламен_Хасково Пламен_Хасково не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: Хасково
Мнения: 31
Благодари: 3
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми като цяло тунера май има някакви защити от претоварване, но колко са сигурни не знам. Мисля да монтирам мотора тези дни, като цяло приемника не е кой знае какво...
__________________
Успехът е способността да се провалиш отново, и отново без никаква загуба на ентусиазъм!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен_Хасково Вижте мненията
Привет, изпадна ми един H-H мотор STRONG DM2100A, който мисля да използвам с офсет антена 95см и конвертор Inverto Black Ultra. Но се притеснявам от общата консумация на мотора и конвертора, приемика го дават че LNB In му е до 400mA MAX. С този мотор в standby (180mA) и конвертора(120mA) стават 300mA общо, което не би трябвало да е проблем, но в режим на въртене консумацията на мотора е 350mA, с конвертора стават 470mA. Преди да ме наредите, защо не съм съобразил мотора с приемника, ще кажа че ми го дадоха без пари и с това разполагам в момента. Според вас проблем ли ще са тези 70mA отгоре или докато се върти конвертора "спира да работи". Друг път не съм слагал мотори и не ми е много ясно. Опасявам се да не си изгоря приемника а той е турски барутник Next 18500HD
Ще си работи без проблем!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-05-2014
Аватара на Пламен_Хасково
Пламен_Хасково Пламен_Хасково не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: Хасково
Мнения: 31
Благодари: 3
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, днес ще монтирах мотора, върти се задно с чинията без проблем, но не мога да го настроя, за моята географска ширина доколкото търсих трябва да настройвам по 25.5Е но на въпросния градус нищо не излиза, проверих транспондерите в lyngsat, a Satbeams пише че е препоръчително 130см Антена, значи или 95см е малка, или аз нещо бъркам. Елевацията на мотора сложиш на градуса за 25.5Е изчислен в Satlex, чинията ми е някъде около 35 градуса (няма скала), сложил съм я на хобота и въртя целия комплекс наляво, надясно, нагоре и надолу(от антената) няма сигнал, конвертора ми е на 0, тръбата ми е идеално нивелирана. Бихте ли ми казали дали мога да я настроя по този спътник успешно, или изобщо да не се мъча, като цяло не ме вълнува и няма да го гледам.
__________________
Успехът е способността да се провалиш отново, и отново без никаква загуба на ентусиазъм!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-05-2014
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,378
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://satellite-bg.blogspot.com/2008/05/usals.html
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Виктор за този полезен пост :
  #7  
Стар 09-05-2014
Аватара на Пламен_Хасково
Пламен_Хасково Пламен_Хасково не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: Хасково
Мнения: 31
Благодари: 3
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виктор, благодаря за информацията, точно по тази статия изпълних монтажа. Въпроса ми беше по-конкретно, може ли с 90см антена да се хване някой транспондер от 25.5Е ?



мод едит:

Цитирай:
ПРЕПОРЪКИ
...
...
3. Ако искате да благодарите на някой, моля използвайте бутона за благорадности. По този начин освен че ще благодарите на потребителя написал ценно за Вас мнение, ще можете по всяко време да прегледате списъка с мненията на които сте благодарили и да си преговорите полезните за Вас неща. Този списък се намира в профила Ви, в раздел „Статистики“.
...
...
__________________
Успехът е способността да се провалиш отново, и отново без никаква загуба на ентусиазъм!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-05-2014
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,876
Благодари: 359
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Не знам какво се хваща при Вас от 25.5Е, но от 26Е със сигурност се хваща доста честоти. Нищо не ти пречи да настройваш по него и после да цедиш по крайните
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
  #9  
Стар 09-05-2014
ceco2000 ceco2000 е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 542
Благодари: 292
Получил благодарност:
192 пъти в 140 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

така бат Пламене, елевацията на мотора трябва да ти е 42 градуса, елевацията на антената 25 градуса. като хванеш спътник с някакво качество на сигнал различно от нула тогава донастройваш цялата установка. първо донагласи елевацията на антената на централния спътник и тогава ако имаш някакви проблеми с приемане на сигнал от по-источни или по-западни спътници може да се заиграеш и с елевацията на мотора.
П.С.
за ъсълс режима в приемника въведи тези данни
Latitude: 42.0°
Longitude: 25.6

Последно редактирано от ceco2000 : 09-05-2014 на 21:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ceco2000 за този полезен пост :
  #10  
Стар 09-05-2014
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

http://www.moy-sat-apparat.ru/index.html
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, lnb, motor, Консумация, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ITECH H-H MOTOR V-150 Нов snaketo Приключили продажби 5 24-03-2012 22:17
ITECH H-H MOTOR V-150 фолкръм МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 36 10-10-2011 23:05
DM500S + H-H Motor + LNB = 199 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:21
DM800 + H-H Motor + LNB = 456 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:10
Vhannibal E2 Motor kirko_17 HDTV дискусии 6 15-08-2010 10:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.