The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 02-10-2013
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И аз няма как да проверя на моя 8113, но пише в менюто телетекст на кирилица - софта е от април 2013. Вързах го едновременно по HDMI с монитор и скарт към телевизор, работи едновременно прекрасно, така че не е никакъв проблем да се ползват монитори и от скарта звука.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 05-10-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не разбирам какво имаш предвид под "изхвърлили са се"? В крайна сметка една качествена активна антена струва между 25 и 45 лв. Има и по-евтини, но няма смисъл. Вие искате хем да е евтино, хем да работи добре и да не пикселизира сигналът. Е, няма пълно щастие. Всяко нещо си има цена, аз лично евтини боклуци не купувам, за да ги хвърля после на втория ден.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 05-10-2013
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Само 8113 има активна антена в комплекта.
До 5лв. само пасивна "пръчка". Да не говорим, че някои фирми са се изхвърлили с цени за активните около и над 20лв. (Philips)

Латинският Teletext в 8113 не е ли оправен с update 3.1? Няма как да проверя, защото само в София се излъчва такава информация.
Не само има активна антена, но и е единствения Стронг с 128 МБ рам, другите са с 64 МБ.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 13-10-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Още наблюдения върху Strong SRT8113

Три интересни неща при Strong SRT8113 които не са описани в упътването реших да отцепя в самостоятелен пост.

1. Може да записва едновременно две програми докато гледате трета. Пъвооткривател на функцията беше eclipse. При това отпада възможността за таймшифт, но аз и без това не я ползвам. Естествено и трите програми трябва да се излъчват на един и същ канал. Единствено забелязах, че ако му настроя на таймера еднакви начални часове за едновремен запис на две програми, има много накъсвания по протежение и на двата записа. Ако записите ги настроя да тръгват с 1 минута разлика си ги записва отлично. Пробвах дали случайно това не е стандартна екстра на приемниците. За целта ползвах един X-Tremer, но уви, не ги може тия номера MSTAR процесора. Всъщност аз си мисля, че вероятно такава способност имат само приемниците с "гъзарски" таймшифт (имащи AUTO режима в който таймшифта записва нон стоп по флашката).

2. Докато гледате запис направен със самия приемник и на екрана по един или друг повод е изобразено инфо барчето, можете да си слагате/махате табчета (репери, индекси) с червения бутон и да прескачате между тях със зеления. Също при изобразено инфо барче, можете с лява и дясна стрелка и ОК също да прескачате до далечна точка в записа. MSAR платформата наместо това си има GOTO бутон в който с цифри въвеждате желаното време.

3. Ако скипнете каналите които не гледате и останат по-малко от 10, то с клавишите PG+ и PG- можете да си изкарвате инфо барчето, вместо да търсите малкото бутонче до копчето за изключване. Ако имате повече от 10 канала, тия два бутона служат за прескачане на 10 канала напред и назад.

И да добавя един плюс на макар по-бавната PrimaVI - списъка със записите и е с наименованията на предаванията, а не на програмите от които е записвано, както е при SRT8113. Предполагам всички по-нови от 8113 приемници са така. Ако може нека собствениците им да споделят как са там нещата.

И за да не изглежда прекалено розова картинката при SRT8113:
- "Сега" и "Следва" в инфо барчето, хабят излишно място и по-дългите предавания им се изрязва края, MSTAR софтуера няма такива надписи
- дребен шрифт на менюто и INFO надписите
- при влизане в менюто спира да приема телевизия
- неудобно EPG
- труден достъп до филмите (към записите е директен, със STOP [])
- не помни до къде си гледал филма, НО при извикано на екрана INFO барче, може с лява и дясна стрелка и OK да избереш от къде искаш да гледаш.
- подобно на Numeriqs се ошашква ако филма има едновременно външни и вградени субтитри - подробно описано от Gena_bs
- след като маркираш за изтриване нещо от флашката, трябва задължително да "излезеш" за да "запише даните". ако вместо това пуснеш някой запис примерно, се ошашква и не отразява като свободно място изтритите файлове. оправя се с изключване и включване на флашката (вероятно и на приемника, не съм пробвал).
- INFO бутончето е дребно копче в близост до копчето за изключване - т.е. вместо INFO понякога се получава изключване, а за да запали отново приемника му трябват 7 секунди
- периодично нулира настройките си със стар телевизор и външна антена, предполагам от някакво статично електричество от антената или пикове от самия телевизор. нулирането наблюдавах при два различни приемника 8113, купени от различни магазини, свързани към различни модели телевизори и антени. единственото общо е, че работят в една и съща къща (захранена от Енерго Про). Ефекта се наблюдава при светещ червен светодиод, т.е. standby. Специлано пробвах да изключа от мрежата единия за 8 часа, а другия за 12 и не си загубиха настройките. Нещата които настройвам и ми се искаше да се запзват са следните: изключен OTA, изключен LCN, 10% прозрачност и 7 секунди задържане, подредбата на каналите, таймшифта аз лично предпочитам да е изключен, при такова нулиране сменя езика на Английски и държавата на UK (имаше мисля стар софтуер, който по подразбиране беше на Български, но той пък не четеше cp1251 и не опресняваше info барчето), съответно звука става PAL-BG и руските ми телевизори забръмчават като електрожени, интересното е, че канала на модулатора не винаги се ресетва на 38.
Внимавайте с менюто "местно време", както и с автоматичното пресканиране на ефира - и двете включват OTA и LCN.
Каквито и софтуерни недомислици да има, все пак 8113, като цена, в случай на дърто CRT е много добре. Направете сметката сравнително качествени приемник+активна_антена+модулатор+кабел колко ще ви струват по отделно.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 13-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

denyo,
При 8113 като си настроиш таймера на запис, в определенето време превключва ли на зададения канал? Защото при мен е така и трябва ръчно да се върна на другия, който гледам.
Аз с VHS съм свикнал като задам програмата за запис и натисна Timer, машинката да минава Stand by. По навик изключих от Power 8113 и се изтриха настройките за записа. Това значи ли, че за да записва на Timer, приемникът трябва да е включен? Голяма идиотия!Или аз нещо бъркам? Изключил съм Timeshift, но не мисля, че това е от значение в случая.

Пробвах най-сетне прословутия модулатор на 8113 - работи си прекрасно и на двете звукови системи - PAL B/G и D/K. Картината е едва забележимо по-лоша от тази с RGB SCART. Ползвах RF кабела на старото ми видео Panasonic и сравнително качествен SCART Thomson (от преди TCL ерата ). Даже изкарва звук AC-3 и AAC. За съжаление - mono.
Това ме накара да се замисля за 8115, за да ползвам едновременно SCART за ТВ и chinch за PC-то. Не мисля, че е оправдано да давам 30-40лв. за usb DVB-T тунер. А свикнах да гледам, докато съм на компа...
Отговори с цитат
  #36  
Стар 14-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Забравих да напиша, че 8113 не чете със сигурност WMV. Изписва да изчакаме, че се зарежда, като надписа мига, появява се инфо лентата и толкова.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 14-10-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, и аз като теб си сменям привичките, макар че чисто софтуерно може да се направи да е като "едно време".
- да таймера превключва на канала в момента в който започва записа, после можеш да си го сменяш ако искаш, ако не се намесваш си остава на последния записван канал. гаси се след записа, но не съм наблюдавал дали веднага след записа или заради автоматичното самоизключване
- не, няма нужда приемника да е включен, достатъчно е да е на standby. моя таймшифт също е изключен и не ми се губят настройките. тъпото е, че ги няма гъделите от VCR като запис в определени дни от седмицата. има само единичен и ежедневен запис, а всичко това е въпрос на елементарен софтуер за да стане. единичния запис след като се направи и се самоизтрива от таймера
- няма как по RF да се изкара катринка като тая по RGB. Качеството на модулатора се определя като сравняваш с композит. RGB са директно подадени по отделно сигналите за трите цвята, докато сигнала от модулатора/композита е по една жица и трябва да се декодира и точно при това декодиране се губи качество. На вертикалните линии в изображението ако се загледаш едни пробягващи къдрици има, които няма как да се избегнат, само са по-силно/слабо изразени в зависимост от качеството на PAL декодера на телевизора.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14-10-2013
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, а да ви попитам за да гледате снимки от флашка - има ли изисквания за размер на снимката, понеже аз не успях да накарам снимка да се покаже на екрана , а снимките са jpg. Не са с някакво идиотско разширение...
Отговори с цитат
  #39  
Стар 14-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен се показва .Снимка jpeg , 1026x768 , 606 кб си е показва - това съм тествал , ей така само за проба .

Предполагам менюто си е на снимки и формата и е jpeg ( само такива отваря този Стронг ) ?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #40  
Стар 15-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За съжаление на мен ми се изтриват настройките на Timer record при преминаване в Stdby. Ще си поиграя още, когато ми остане време.
Един огромен недостатък при 8113 - когато е изключен (Stdby) и спре захранването 220V, при възстановяването му приемникът се включва и остава работещ. Докато не го изключиш от дистанционното.
Трябва да проверя дали това е така при 8115, но нямам време в момента.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
srt8106, srt8113, srt8115, strong, на, Сравнение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сравнение на антени direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 28 12-08-2012 17:43
Сравнение ivan_sv DREAMBOX 5 10-06-2010 17:49
Сравнение на тунери на различни приемници dzumba DREAMBOX 2 18-04-2009 00:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.