The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-07-2014
С.П.Пенев С.П.Пенев не е на линия
дизайнер
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 5
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Въпрос за 3D-то на LG 50LA620S

Първо да кажа ЗДРАВЕЙТЕ, защото току що се регистрирах. И сега леко и тактично да си задам въпроса.

Та работата е следната:

Преди 2 дни се сдобихме с въпросния модел, от който сме много доволни. Това ни е първия не просто 3Д телевизор, а изобщо плазмен телевизор. До преди 2 дни бяхме с някакъв стар кинескоп, та ...разбирате въодушевлението ми. Там обаче е и проблема, че опита ми с такъв тип ТВ е нулев....това беше увод. Сега към същината...

Четох насам-натам, дори в магазина питах за това 3Д, понеже там пускат някакво демо, но то е различно от филмите, които намирам из замунда. Доколкото разбрах, трябвало май да дърпам филми, които да са SBS. В магазина също ме увериха, че нямало да има проблем и тръгвали такива филми. Верно - тръгват, ама не са ми особено 3Д. Виждам 2 картини на екрана - ляво и дясно или...горе-долу - все едно е. Слагам очилата-пасивни, но продължавам да си виждам 2 картини. Аз явно нямам идея как се пуска това 3Д или може би не трябва такива точно филми да пускам.

Като го направя на конверт 2Д->3Д е екстра, наслагва ми 2 образа, а има и настройка, ако искам да го направя на SBS, обаче като го пускам филма от флашка и нямам опция за избор. Там си тръгва с 2 образа и ако му натисна бутона за 3Д, просто стават 2 двойни образа. Нещо може би не правя като хората или...моля за някаква помощ от разбирачи по темата

Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-07-2014
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От дистанционното избираш 3D - на телевизора трябва да ти излязат типовете 3Д - избираш твоя - и слагаш очилата
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мискинин за този полезен пост :
С.П.Пенев (24-07-2014)
  #3  
Стар 22-07-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първо - честито и със здраве да си го ползвате !
Сега - добре е и упътването да се попрочита - ясно е че всеки уважащ себе си български мъж упътване не чете , ама ...
В опциите на менюто би трябвало да има отметка за авто разпознаване на 3Д - включете я. Ако и след това на някои 3Д филми не тръгва автоматично в 3Д (обикновено го прави на TB/OU 3Д филми), натискате бутона "3Д" на дист. у-е и избирате съответният вид 3Д - SBS ,TB/OU ...
Добре е също да знаете ,че вграденият плеър не поддържа "динамични" 3Д субтитри , а само нормалните srt/sub .


п.п. Ако правите връзка с компютър и тогава не ви превключва в 3Д , обикновено е от настройките на видеокартата - оверскан на 0 и подаван резолюция 1920x1080 .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
С.П.Пенев (24-07-2014)
  #4  
Стар 22-07-2014
С.П.Пенев С.П.Пенев не е на линия
дизайнер
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 5
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип би трябвало, но това ми излиза само докато гледам ТВ и реша да го конвертира от 2Д в 3Д. Тогава мога да избирам какво 3Д да е. Когато пускам филм от флашка, не се показва такова меню. Просто ми го прави двоен образ в/у SBS филма. И както по-горе обясних, стават ляв и десен образ с наслагване на още един ляви и десен в/у тях. демек...два двойни образа.

П.С...докато съм писал и Дедал ми е пуснал отговор
Ами то е настроено на авто разпознаване на 3Д, ама нищо не разпознава. Иначе от компютър не сме го мъчили досега. Всичко пробвам от флашка. Въпреки това, нямам меню за избор на 3Д-то, след като натисна бутона 3Д. Иначе субтитрите са си .srt. Каквито са в Замунда

Последно редактирано от С.П.Пенев : 22-07-2014 на 17:20
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-07-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хм , винаги е имало при мен тези опции (докато имах ЛГ тв) - вижте дали има нова версия на софтуера за тв . 3Д теглите SBS OU/TB mkv файлове (поне 10гб за филм 90мин.) нали ?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
С.П.Пенев (24-07-2014)
  #6  
Стар 22-07-2014
С.П.Пенев С.П.Пенев не е на линия
дизайнер
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 5
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Софтуера го ъпдейтнах още докато разучавах менюто му. В момента е с последния и все пак не ме пита за 3Д-то. Иначе за филмите гледам да дърпам до 4,36 ГБ, че няма достатъчно място на флашката. Иначе пробвах с един външен хард, но се оказа, че е на Fat32 и поради тая причина не мога да запиша файл по-голям от 4 ГБ на него, докато не го преформатирам, ама той е доста пълен, та ще мине време докато се случи това.

Единственото, което мога да направя по време на 3Д филма е да пусна настройките, където има настройка на 3Д-то, но там няма пак за избор. Мога да нагласям само дълбочината и дали да е в екстремен, нормален, спортен режим. Но все си е двойния образ.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-07-2014
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,622
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Най-вероятно е от флашката или филма. Най-добре я пробвай по възможност на друг 3D телевизор, или помоли да пробват в магазина на някой мострен.
Виж някъде из цветовите настройки ако има RGB го замени с YUV, може за това да са неактивни опциите в 3Д менюто
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-07-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

4ГБ 3Д даже и не си помислям да сваля , камо ли да гледам - свали си само семплите от някой по-голям (поне 10-12гб) и пробвай - най-вероятно е от калпави релийзи и бавна флашка .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
С.П.Пенев (24-07-2014)
  #9  
Стар 22-07-2014
С.П.Пенев С.П.Пенев не е на линия
дизайнер
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 5
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за съветите на всички!
Довечера, като се прибера пак ще въртя и суча, пък да видим. Дръпнах един семпъл от официалния сайт на LG и ще пробвам с него. Иначе флашката не е бавна, пък...уж в коментарите на филмите никой не казва, че нещо не е наред. Нека да видим. Пак ще пиша
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-07-2014
С.П.Пенев С.П.Пенев не е на линия
дизайнер
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 5
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обещах да пиша след новите тестове и ето - пиша. Благодаря отново на всички за съветите. Резултатът и равносметката:

Оказа се, че филма, който съм пробвал е бил 1,4 ГБ, но .avi. Наистина го показваше като, че е 3Д, но той си беше от раздела за 3Д и е SBS. Може би е бил някакво калпаво 3Д рип. Затова не го е разпознавал телевизора. Заради споменатия ми по-горен проблем с мястото на флашката съм дръпнал явно най-смотаното псевдо 3Д копие в замунда . Иначе успях да свърша тегавата работа с форматирането на харда в NTFS и пробвах с филми от порядъка на 8-18 ГБ. С тях няма никакъв проблем някои успява да ги разпознае автоматично като 3Д, други ръчно ги включвам и при всички, най-после се появява това прословуто 3Д меню за избор на формат. Така, че следва да смятам проблема за решен

Много благодаря за съдействието
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3dто, 50la620s, lg, въпрос, За, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
въпрос за Max hd s12 миро бг MAX 58 08-03-2020 15:53
Въпрос dumdum ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 1 29-08-2012 19:20
Въпрос мирокостов Въпроси и отговори 8 19-11-2010 22:35
Въпрос? краско ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 30-12-2009 12:24
Въпрос? ROCCO Новини и мнения 9 09-06-2009 14:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.