The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-09-2014
Аватара на Т.Радков
Т.Радков Т.Радков не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране SAMSUNG UE-48H6400 или PANASONIC TX-47AS650E

Здравейте!!! Предстои ми да си взема телевизор и се спрях на тези двата.

PANASONIC TX-47AS650E - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7AS650E-3D-LED

SAMSUNG UE-48H6400 - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...48H6400-3D-LED

Мислех да е 40-42 инча ,но ще се напъна малко ,ще надхвърля възможностите си и ще взема 47-48 инча. Разстоянието от което ще го гледам е 2,5-3м.
Панасоника ми хареса на хартия ,визуално много ми хареса.
Като отидох в магазина разгледах всички телевизори останах със следното впечатление: Първото-ШОК самсунга е с ужасна хромирана стойка и прозрачен пластмасов кант около целият телевизор-Лично на мен никак не ми хареса-но бих го преглътнал.Някак си...може би..
Панасоника между ЛГ , Самсунг и Филипс има доста по-лоша картина.Бялото е много по-топло, под ъгъл цялата картина сивее.При настройка на студено бяло-пак не е като на другите.Освен това при образи с много елементи при панасоника се замазват,докато при всички други са ясни ,кристални.Примерно-площад с хора-лицата им не са ясни.

3д-пасивното -от 2,5м е доста зле-ясно се виждат черни линии,
активното- доста напряга очите.
Това са ми впечатленията от 30 мин в магазина и минимални настройки.
Ще гледам цифрова с СА модул 100 програми 20 ХД
Филми от компютър
Клипове от youtube.
Давайте мнения-ще са ми полезни-нямам опит!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-09-2014
sky2 sky2 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

След като, Панасоника има по-лоша картина от всички останали ТВ-та които си гледал, защо е попаднал между двата ти фаворита (питам сериозно, без ирония)? Не би трябвало външния вид, хром, лайсни и т.н... да е определящ за крайния избор. Все пак, най-важното при избора на ТВ е картината. Вземи този, на който картината ти допадан най-много.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-09-2014
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,736
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,652 пъти в 2,338 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Т.Радков, един въпрос. Ти ли избираш телевизора или жена ти?
Защото, честно казано, досега не съм видял мъж, който да се ориентира по цвета на стойката и канта
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-09-2014
Аватара на Т.Радков
Т.Радков Т.Радков не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sky2 Вижте мненията
След като, Панасоника има по-лоша картина от всички останали ТВ-та които си гледал, защо е попаднал между двата ти фаворита (питам сериозно, без ирония)? Не би трябвало външния вид, хром, лайсни и т.н... да е определящ за крайния избор. Все пак, най-важното при избора на ТВ е картината. Вземи този, на който картината ти допадан най-много.
Панасоника го избрах ,след доста четене по форумите.Попадна там защото четох на няколко места, хора които са занесли флашки в магазина с клипове с ниско качество (запис от телевизия) най-добре се е справил именно той.
Но дали е така???
И някой с активно 3д да сподели мнение-как е след цял филм?

Последно редактирано от Т.Радков : 20-09-2014 на 23:00
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-09-2014
Аватара на STUDITOV
STUDITOV STUDITOV не е на линия
μάστιγα του Θεού
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 135
Благодари: 150
Получил благодарност:
95 пъти в 44 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Т.Радков Вижте мненията
Ще гледам цифрова с СА модул 100 програми 20 ХД
Филми от компютър
Клипове от youtube.
Давайте мнения-ще са ми полезни-нямам опит!!!
1.Дали ще гледаш с модул или без-качеството зависи от това, което ти подава кабелният оператор

2. Вероятно ще гледаш DivX-та или Мукавета, ще виждаш един мазьночи само. Почни да свялаш Блу Рей-ки , за да се насладиш на качеството на ТВ-то, което ще купиш.

3. За клиповете от youtube на голям екран просто мълчим. По-добре се наслаждавай на хромираната стойка

4. Разликата в цените е критично малка, скачай на нещо 50-55 инча, защото на третият ден ще съжаляваш, колко ти е малък екрана.

5. Купи си за ПЦ-то видеокарта с HDMI изход
__________________
AVATAR 2+
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-09-2014
Аватара на Т.Радков
Т.Радков Т.Радков не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от STUDITOV Вижте мненията
1.Дали ще гледаш с модул или без-качеството зависи от това, което ти подава кабелният оператор

2. Вероятно ще гледаш DivX-та или Мукавета, ще виждаш един мазьночи само. Почни да свялаш Блу Рей-ки , за да се насладиш на качеството на ТВ-то, което ще купиш.

3. За клиповете от youtube на голям екран просто мълчим. По-добре се наслаждавай на хромираната стойка

4. Разликата в цените е критично малка, скачай на нещо 50-55 инча, защото на третият ден ще съжаляваш, колко ти е малък екрана.

5. Купи си за ПЦ-то видеокарта с HDMI изход


Видеокартата ми е с HDMI изход и го ползвам за монитора,който е fullhd 24инча.
Доста отдавна именно на този монитор гледам телевизия и филми с тв тунер и качеството е задоволително.Но е 24 инча!
Клип в тубата ,ако наистина е високо качество- 1028, на монитора ми е перфектен!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-09-2014
Аватара на STUDITOV
STUDITOV STUDITOV не е на линия
μάστιγα του Θεού
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 135
Благодари: 150
Получил благодарност:
95 пъти в 44 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Т.Радков Вижте мненията
Видеокартата ми е с HDMI изход и го ползвам за монитора,който е fullhd 24инча.
Доста отдавна именно на този монитор гледам телевизия и филми с тв тунер и качеството е задоволително.Но е 24 инча!
Клип в тубата ,ако наистина е високо качество- 1028, на монитора ми е перфектен!
Сега ще се наложи да си включиш монитора по DVI или да си купиш нова карта с 2 HDMI изхода )) А най-добре си сложи втора видеокарта, ако дъното ти позволява. Не бъркай 24 с 50 инча. Не разбрах , ефирна телевизия ли гледаш на Монитора с неговият ТВ тунер или нещо друго?
Ако не гледаш анимационен филм, цял филм на 3Д ще те разочарова. Още повече, че трябва да свалиш 30-40 гига БЛу РЕйка ,за да усетиш качество
__________________
AVATAR 2+

Последно редактирано от STUDITOV : 20-09-2014 на 23:42
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-09-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

3Д то ще го ползваш точно 3 пъти и ще ти омръзне. Нямам познат които да е гледал 3д филми на телевизор повече от 3-4 пъти, Моят телевизор има 3д и аз също не го гледам чак толкова. Още повече, че от сателит имам няколко 3д канала и не ми се налага да правя цялата процедура по сваляне на филм от нета, а мога да включа тутакси на 3 д канал. Съсредоточи се върхи картината. Не зная как правите тестове в магазина, след като повечето тв там са в режим "магазин"...Освен това осветлението в магазина също лъже. Надали някои от вас ще гледа тв в условия близки до тези в магазина. Картината се настройва. Има хиляди настройки, филтри и т.н., които едва ли имате време да ръчкате в магазина. Добрите марки са. SAMSUNG, PANASONIC, SONY. Високите им класове. Така, че преценяваш си сам. Мен не насочиха към Панасоник. Купих 60 инчов такъв и не съжалявам нито за секунда.

Send using Tapatalk
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-09-2014
Аватара на Т.Радков
Т.Радков Т.Радков не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мен не насочиха към Панасоник. Купих 60 инчов такъв и не съжалявам нито за секунда.


Кой модел си купи?

Не зная как правите тестове в магазина, след като повечето тв там са в режим "магазин"...Освен това осветлението в магазина също лъже. Надали някои от вас ще гледа тв в условия близки до тези в магазина. Картината се настройва. Има хиляди настройки, филтри и т.н., които едва ли имате време да ръчкате в магазина


Именно затова сега съм в този форум и търся вашето мнение!!!!!

Последно редактирано от Т.Радков : 21-09-2014 на 12:05
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-09-2014
прокопи прокопи не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2014
Мнения: 169
Благодари: 2
Получил благодарност:
34 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

първия ти пост леко ме обърква

Панасоника е с IPS което означава че трябва да е с по добър ъгъл на гледане от Самсунга също и белия цвят да е по добре

Самсунга е с по добър черен цвят
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
panasonic, samsung, tx47as650e, ue, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор между Samsung ES5500, Samsung EH5300 и Samsung F5500 СС ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-06-2013 09:27
Samsung-UE40ES6100 или PANASONIC TX-L42ET5E Соларис ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 48 10-02-2013 12:59
3D PANASONIC или Samsung nusho ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 41 21-12-2012 10:35
PANASONIC TH-46PZ80 или PANASONIC TX-P46S10 nusho ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 5 27-01-2010 17:50
PANASONIC TX-P42V10E или SAMSUNG LE-40B750 или SONY KDL-40Z5500AEP. tosho7 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 24 27-01-2010 10:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.