The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ДРУГИ

ДРУГИ Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-06-2021
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране Gigablue проблем

От известно време имам проблем с програмите на единия тунер. Ако гледам телевизия само от този тунер всичко е наред. Ако обаче превключа на друг, на първия програмите стават сиви, активен остава само един транспондер на 13 градуса. Ако рестартирам енигмата с оставен приемника на този тунер се появяват и другите и така до смяна на тунера, после пак стават сиви. Опитах с преинсталация с няколко различни имиджи, няма резултат. Според вас в тунера ли е проблема или нещо по дъното. Надявах се да е софтуерно, но изглежда не е.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-06-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistreated Вижте мненията
От известно време имам проблем с програмите на единия тунер. Ако гледам телевизия само от този тунер всичко е наред. Ако обаче превключа на друг, на първия програмите стават сиви, активен остава само един транспондер на 13 градуса. Ако рестартирам енигмата с оставен приемника на този тунер се появяват и другите и така до смяна на тунера, после пак стават сиви. Опитах с преинсталация с няколко различни имиджи, няма резултат. Според вас в тунера ли е проблема или нещо по дъното. Надявах се да е софтуерно, но изглежда не е.
Омацал си конфигурацията на тунерите!
Имаш презастъпване на сателити,може би.

Добре е да кажеш какво ти е антенното стопанство.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-06-2021
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо омацано няма, имам 2 антени. Едната е на 39е, вързана на единичен на тунер А. Другата е с 19.2 и 13 вързана на тунер В с дайсек. Сега вързах 39 към другите с дайсек с и пак прави този проблем, ако тръгна да сканирам нещо. Не ми се вижда вероятно да е от дайсека, щот не би трябвало да ги дава сиви, а просто да губи сигнала ако е от него проблема... Не знам, вече взех да се изчерпвам откъм идеи. Допреди 1 месец всичко беше ок, не съм правил никакви промени преди проблема.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-06-2021
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Поне към момента изглежда проблемът е в тунера, който мислех, че е здрав. Прехвърлих всичко на другия и засега е наред. Не прави проблем при превключване на спътници и сканиране. Ще видим тия дни.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
gigablue, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
GigaBlue HD 800 UEPlus Проблем.. Посветения ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 8 13-02-2021 11:35
Gigablue hd 800 se plus Накатанико ДРУГИ 0 24-05-2018 21:16
GigaBlue UHD Quad 4K Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 21-04-2018 13:07
PiP Gigablue/Vu+ oktay89 ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 8 18-08-2014 11:55
Продавам GigaBlue 800 UE Plus Cool_Breeze Приключили продажби 4 31-05-2014 18:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.