The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране HELP: Спътници на запад?

Здравейте.
Искам да попитам с антена TRiAX78 + LNB Invert 0.2 db + DM500s, кои спътници мога да хвана със сигнал позволяващ нормалното гледане на каналите? Интересуват ме предимно спътниците разположени на запад от Hotbird 13'E, тъй като на изток това ми е предела. Разположението на балкона ми е такова, че на изток последното нещо което закачам е Astra 19.2'E и то не всички транспондери. На запад небето е чисто. Живея в София.
И друго относно антената... вчера забелязах, че тръбата на която съм закачил чинията НЕ е вертикално разположена, а е леко наклонена. Това оказва ли голямо влияние на сигнала на приемане, защото ако е така ще трябва да мъча да изправям проклетата тръба. В момента с тоя крив кол най-силният транспондер на Hotbird ми е 73%.
Благодаря предварително за отговорите.
Лек и спокоен ден.
-=iD=-
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-05-2008
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 655
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: HELP: Спътници на запад?

Здравей @Bobo-ID
Ще е добре да си оправиш стойката, но преди това може да си поиграеш малко с вертикалата на антената така както е затегната напъни отогре или отдоло или на ляво и дясно,и виж къде ще ти се покачи нивото на сигнала,а след това развиваш болтовете и я доизцеждаш. На запад можеш да гледаш доста спътници като Тор, Сириус но направо ще ти дам линк. http://lyngsat.com/ цъкаш на: "Europe" и по на запад на:Atlantic. Желая ти успех.
С квото мога ще помогна:
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-05-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: HELP: Спътници на запад?

Цитирай:
Първоначално написано от Bobo-ID
най-силният транспондер на Hotbird ми е 73%.
Здравей, аз имам и Triax 78. Най-силния сигнал на Хотбърд ми е около 94% (с DM500S), въпреки че нямам идеална видимост. Сигурен съм, че като настроиш правилно антената ще изкараш още транспондери на Астра и по-добър сигнал на Хотбърд.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-05-2008
Abbath Abbath не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 50
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: HELP: Спътници на запад?

Първо оправи стойката - трябва да е вертикална отвсякъде, после пробвай да я изцеждаш! Астрата на 19 няма как да я гледаш цялата с тоя размер! За Хотбърда си безгрижен
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: HELP: Спътници на запад?

Стойката е фикната посредством нивелир и сега е идеално вертикално права. Довечера ще тествам изцеждането посредством конвертора. И понеже все още не съм си закупил мотор, търсенето на различни спътници от Hotbird, Eutelsat , Astra ми е малко трудно. Знам, че за да хвана тия които са на запад трябва да въртя антената надясно, но... колко примерно трябва да я врътна за Thor и въртейки надясно трябва ли да променям самият ъгъл на антената/нагоре - надолу/? Някъде имаше много добре направено упътване, което изполваше Google Earth, намираш си мястото, където живееш, избираш си спътник и то автоматично ти показваше посоката в която трябва да гледа антената, но не го намирам... ще бъда благодарен ако някой даде линк. Друг проблем, който забелязах... на SkyStar2, при сканиране на Hotbird, на всички транспондери започващи с 12.ххх, ми изписва No Signal, а те не са никак малко??? Това проблем на тунера на SkyStar-a ли е или проблема е другаде? С Dreambox-a, някои от въпросните транспондери излизат, но пак са малко.
Къде греша?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-05-2008
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 655
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: HELP: Спътници на запад?

Колкото по надоло отиваш и вертикалата на антената се смъква и конвертора се завърта обратно на часовниковата стрелакa за целта ще ти дам един сайт който ще ти бъде от полза докато си купиш мотор.
http://www.satlex.net/bg/azel_calc.html

За въпросните транспондери на хотбърд си донсатрой антената явно не си я изцедил до максимум.
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ЗАПАД, на, спътници


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Как се сменя кодировка "на запад" Хадел ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 5 23-01-2011 13:23
Най-яките спътници! Пакостник Кошче 3 28-12-2010 14:53
Профилактика на спътници ТИНТИН Новини 1 21-10-2009 11:12
1185 спътници до 2018 год. berks Новини 0 14-06-2009 20:23
7 запад goranb3 DREAMBOX 3 26-07-2008 21:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.