The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV нови канали и новини

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-01-2010
Аватара на agk
agk agk не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране HD-телевизия ?- има ли възможност за гледане в София ?

Здравейте !

Предстои ми вземането на панел /lcd ири плазма не е важно в случая / , Но възниква въпроса - Какво ще се гледа ? Кабеларките ти предлагат що годен SD сигнал и т.н. цифров / с много условности !/, НD - сагнали няма. Това , което като сигнал ти предлагат е отврат, а и каналите са велики/ примерно LUXTV !!/ на допълнително доплащане от около 20 лева. Изплува въпроса - а какво става със сателитния вариант??
Това е причината да се обърна към вас- знаещите в тази област.
Въпросът ми е : Ако си взема сат-оборудване / по ваша препоръка!/ ще мога ли да гледам с него ARD и ZDF и останалата плеяда от германски частни канали / май ще са кодирани HD-предаванията ?!??/, а също и SKY-каналите. Има ли решение по този въпрос ?

Благодаря ви за вниманието и очаквам вашето становище !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Ще можеш да гледаш каквото желаеш, ако вземеш правилната за теб сателитна конфигурация. То е като асеблирането на компютър - според нуждите си може да избереш каквито ти трябват компоненти. И за да ти помогнеме по-добре, разкажи повече за това какво имаш нужда да гледаш. Само германските програми ли или всичко на небето?
До преди 2 години и аз бях клиент на цифровата услуга на кабелен оператор. Не искам да си спомням за този период.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
agk (03-01-2010)
  #3  
Стар 03-01-2010
Аватара на agk
agk agk не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

JACK, не съм мореплавател като теб - ерго да плувам през небосклонаQ защото е времеотнемащо деяние !
Да, основно германци и скай. Е, то апетиа идва сяденето , но ................времето е важно!
А как си решил въпроса с българските канали след като не си на кабеларка или на САТ-ИЗЛЪЧВАНЕ! АКО МИСЛИШ ЧЕ ТРЯБВА ДА ПРАВЯ ГОРИЧКА ОТ ОТДЕЛНИ АНТЕНИ- ЗАБРАВИ ГО ! ШЕРИНГ Е СПОРЕД МЕН - ТЪПНЯ- при тези нет-предлагачи , то понякога по дни няма сигнал, а ти ми гледай шеринг-програми колкото си искаш! ДОБРЕ МАЙТАПА НА СТРАНА! кАКВО Е ТВОЯТА ИДЕЯ ? АКО ИСКАШ ПИШИ МИ И ЕЛ.ПОЩАТА!
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТА !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-01-2010
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Извинявай ,ти къде живееш ,защото по предния ти пост разбирам ,че нямаш нет постоянно , а това е много нетипично вече за доставчиците ,всички минават на оптика!!! А и шеринга ти е единствената опция за да ги гледаш тези канали ,другия вариянт е да си купиш оригинални кари ,което ще е непосилно за теб предполагам!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-01-2010
Аватара на agk
agk agk не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Въпроса с оптиката е интересен и финансово затормозяващ нет-предлагачите. Под 10 процента е оптиката в страната , а в София е все още в епизиодичен характер клонящ все още към рядкост! Да, доставчика е speedy net и е доста добър / когато работи!/.
Добре де , чначи вие смятата , че само шеринг-а е решението ?

Благодаря !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-01-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз да си похваля моята система - две антени, едната е фиксирана на Булсатком, другата е моторизирана. По този начин се спестява въртенето при смяната на БГ-каналите и от бг на чуждестранните и обратно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от agk Вижте мненията
Добре де , чначи вие смятата , че само шеринг-а е решението ?
Шеринга на месец не е кой знае колко по-скъп от цифрова телевизия на кабелен оператор. Относно многото антени - това си е някаква твоя грешна представа. Само с 1 антена може да обхождаш всички сателити. Например 120 или 140 cm парабола с мотор. Мотора се управлява от приемника, като включиш на даден канал той сам знае накъде да завърти антената. Ако държиш само на германските, може да си спретнеш един мултифийд на 23.5Е, 19Е, 16Е и 13Е с по-малка антена Triax 88 или TD110 и държач за 4 конвертора. Така с 1 антена ще хващаш едновременно 4 сателита без да я въртиш. 16Е съм го сложил заради българските на ITV Partner, който е на удобно за прием място до немския сателит на 19Е.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
agk (05-01-2010)
  #8  
Стар 03-01-2010
Аватара на agk
agk agk не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ДЖАК, имам няколко въпроса към теб. можеш ли да ми дадеш скайп-адрес ?
Поздрави!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-01-2010
visible visible не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 1
Благодари: 4
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съжалявам ,че се намествам в темата на човека,но моите терзания са сходни.За да гледам качествено предстоящто световно в ЮАР се заех с осигуряването на всички условия за това-HD проектор,ресийвър с известен брой колони остана само качествен сигнал.До момента съм потърпевш на експериментите на "най-големия кабелен" и перспективата да гледам с него и предстоящото събитие не ме очарова особенно.
Та въпроса ми е за гледане на спорт (ESPN,SKY) и музика(колкото повече...) каква система ми трябва?Имам компютърни познания и в областта на линукс съм стигнал до компилиране на ядрото,но не ме блазни мисълта за ежедневни смени на ключове,пасове,фърмуеър и т.н.Хубаво би било приемника да не е свързан с нета,защото ползвам безжичен от USB стик а досега не намерих приемник работещ с подобен.
Благодаря предварително за съветите на всички запознати.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на visible за този полезен пост :
agk (05-01-2010)
  #10  
Стар 03-01-2010
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Ето този първия от 888лв ще ти свърши идеална работа за това за което искаш http://www.sky-digital.eu/STB_HD.htm
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdтелевизия, възможност, гледане, За, Има, ЛИ, софия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Цифрова ефирна телевизия в района на София imported_admin ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1744 03-02-2024 15:46
Гледане на телевизия през LAN на вашият PC ! Tiesto Уроци и съвети за начинаещи 15 20-11-2010 06:50
Гледане на 3D телевизия с ProgDVB Ooo_Pepi КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 09-06-2010 20:34
Акценти на Extreme Sports Channel + възможност да спечелиш! ТИНТИН СПОРТ 0 29-10-2009 06:38
Echosmart DSB-791 -Възможност за безжичен шеринг??? digital ECHOSMART 3 10-01-2009 21:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.