The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-07-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем - офестова антена с мотор

До сега се опитвах все сам да се оправям, ама явно ще ми трябва помощ. Става въпрос за следното: Имам ДМ800, Триакс 110, мотор Стронг, конвертор Инваком, всичко е купено от Ники. При монтирането на антената, параметрите, с които работеше бяха 22.150 изток и 42.700 запад. След месец-два спря да работи и извиках техник. Доста вися на покрива и в крайна сметка с налучкване успяхме да го подкараме, но вече източната дължина ми беше 26.800. От тогава ми се наложи сам да я сменям още няколко пъти и в момента работи на 28.600. Проблемът ми напоследък е, че почна много да прекъсва сигнала. Както си седи на 87% и изведнъж изчезва. Първо го отдавах на лошото време, но и като спре да вали пак е същото. Смених куп имиджи - и от тях не е. Тъй като антената е на покрива и достъпът до нея е труден, нямам идея дали има нещо разхлабено. Имам достъп до конвертора и забелязах, че той може да се върти, но нямам идея какво влияние оказва това. Има някаква скала на него и сега мисля, че е нагласен точно на средата. Ще съм благодарен за всякаква помощ, но смятам, че трябва да дойде специалист и да ми я настрои, за което съм готов да си платя. Моля за съвет.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-07-2009
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз съм сменял няколко пъти дължината от координатите, но това не ме притеснява. При теб щом изведнъж ти се губи сигнала, провери да не се е получил луфт на хобота на мотора и при вятър да то се откланя антената с 1-2 градуса.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-07-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам кое е хобота на мотора. А и днес няма вятър, но е невъзможно да гледам. Забравих да спомена, че съм в центъра (5-те кьошета).
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-07-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
Не знам кое е хобота на мотора. А и днес няма вятър, но е невъзможно да гледам. Забравих да спомена, че съм в центъра (5-те кьошета).
Хобота е това, за което си захванал антената, ето ти и подробни данни:


1. Стойката за антената трябва да е вертикална. Проверява се с нивилир.

2. Определяме географската ширина и дължина за града в който живеем.

http://www.satlex.net/bg/azel_calc.html

За София -
- географска ширина (Lattitude) - 42.68 север
- географска дължина - 23.31 изток

3. Изчисляваме азимута и елевацията за най - южния спътник за съответното географското място
- за Стара загора(Londitude 25,5E) и Плевен (24,5Е) - южен с-к Eurobird 2 - 25,5E;
- за Варна (27,9Е) - Astra 2 - 28,2E, 11681V/27500;
- за София е Астра на 23,5 Е- ъгъл на азимута - 179, 72 градуса и елевация - 40, 79 градуса

4. Поставяме на скалата на мотора - Lattitude - 43

5. Монтираме мотора с хобота надолу (за 90 см. офсетни антени ). Хобота трябва да е вертикален. Проверява се с нивелир.

6. Монтираме антената на хобота, като е сложена елевация 41 градуса. Антената се центрира спрямо хобота, като отметката на хобота да сочи средата на стягащата скоба. Стрелката на хобота да сочи "0"-позиция по скалата "изток/запад". Стяга се антената към хобота.

7. Търсим Астра 23,5Е - 10862 H 22000 5/6. Ориентация за посока Юг в която търсим спътника - слънцето в 12:40ч (29 фев.) за София. Скобата към стойката се стяга леко колкото да е възможно въртене около стойката.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ROCCO за този полезен пост
bangelius (11-10-2010), pawel_tg (19-05-2010)
  #5  
Стар 12-07-2009
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,485
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,162 пъти в 2,928 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
До сега се опитвах все сам да се оправям, ама явно ще ми трябва помощ. Става въпрос за следното: Имам ДМ800, Триакс 110, мотор Стронг, конвертор Инваком, всичко е купено от Ники. При монтирането на антената, параметрите, с които работеше бяха 22.150 изток и 42.700 запад. След месец-два спря да работи и извиках техник. Доста вися на покрива и в крайна сметка с налучкване успяхме да го подкараме, но вече източната дължина ми беше 26.800. От тогава ми се наложи сам да я сменям още няколко пъти и в момента работи на 28.600. Проблемът ми напоследък е, че почна много да прекъсва сигнала. Както си седи на 87% и изведнъж изчезва. Първо го отдавах на лошото време, но и като спре да вали пак е същото. Смених куп имиджи - и от тях не е. Тъй като антената е на покрива и достъпът до нея е труден, нямам идея дали има нещо разхлабено. Имам достъп до конвертора и забелязах, че той може да се върти, но нямам идея какво влияние оказва това. Има някаква скала на него и сега мисля, че е нагласен точно на средата. Ще съм благодарен за всякаква помощ, но смятам, че трябва да дойде специалист и да ми я настрои, за което съм готов да си платя. Моля за съвет.
Тоя е бил пишман техник,както и почти всичките в Бг!И предишния също!Поставяш 23.3 и 42.7 в полето за усалса!Избираш канал от от Астра 19,отиваш в меню сат файнд и оставяш някой да гледа на телевизора,а ти се качваш на покрива и връткаш антената около тръбата в ляво 3-4 градуса, докатона сатфайнда в менюто не се получи максимален сигнал,връзка по джиесем!И тогава пак не е сигурно ,че всичко е на макс!Зависи от предишните майстори!Но това сам може да го направиш!Иначе професионална настройка ще ти струва 70-80лв и малко хора знаят как се прави!Гони техника да мине през целия ефир със стойностите 23.3 и 42.7!Това е гаранция ,че си е свършил работата,иначе след него ще идват още дузина,които ще ти вземат по 20-30лв и накрая ще си дал няколко пъти повече и няма да гледаш като хората!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dzumba за този полезен пост
miros123 (12-07-2009), nikec (12-07-2009)
  #6  
Стар 12-07-2009
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Според мен нещата с настройката ти не са добре, промяната на Географска дължина и ширина за мен говори че чинията не е настроена по идеалната дъга. Пробвай да настроиш сателитите не с Усалс а под Дайзек режим стъпковидно ако след няколко разцъквания ръчно наляво или надясно ти се подобри сигнала значи викай пак въпросния човек който ти я е настроил антената или пък просто изпсувай всички и се качвай горе и следвай това което е написал "стария кьопек" Дзумба в горния пост .
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-07-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички за съветите. Не знам защо си мислите, че всеки има нивелир или способности да изчислява азимут и елевация.
Дзумба, много ще се радвам да платя 70-80 лв. за професионална настройка. Би ли ми дал някакъв телефон на човек, който може да я извърши?

П.П.

Цитирай:
Търсим Астра 23,5Е - 10862 H 22000 5/6. Ориентация за посока Юг в която търсим спътника - слънцето в 12:40ч (29 фев.) за София
Това значи ли, че само на високосна година мога да си настроя антената?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-07-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес времето е чудесно, но проблемите ми остават. Само Re:TV ми работи нормално на Булсат, а е с най-слаб сигнал. Аз продължавам да държа работата да бъде свършена от професионалист срещу заплащане, а не да да пълзя по покривите с незнаен краен резултат. Ако може да ми препоръчате човек, ще съм благодарен.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-07-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
Днес времето е чудесно, но проблемите ми остават. Само Re:TV ми работи нормално на Булсат, а е с най-слаб сигнал. Аз продължавам да държа работата да бъде свършена от професионалист срещу заплащане, а не да да пълзя по покривите с незнаен краен резултат. Ако може да ми препоръчате човек, ще съм благодарен.
Обади се на Булсат или Итв партнер, те имат монтажници, и са професионалисти , Булсат 15лв. Итв 40лв. , но незнам дали ще се справят с мотора, те монтират стационарни антени, Аз също бих могъл да ти помогна,но не искам...,:1во защото си направих труда ,да ти намеря инфо ,като цитирах пост от друг форум , а ти се базикаш , и 2ро ако го направя ,не трябва да ти взема пари ,защото така работя, но само на приятели...! Нищо лично ,просто принцип!!! Наздраве!!!
__________________
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-07-2009
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
Днес времето е чудесно, но проблемите ми остават. Само Re:TV ми работи нормално на Булсат, а е с най-слаб сигнал. Аз продължавам да държа работата да бъде свършена от професионалист срещу заплащане, а не да да пълзя по покривите с незнаен краен резултат. Ако може да ми препоръчате човек, ще съм благодарен.
Дзумба е човека...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kabel за този полезен пост :
ROCCO (14-07-2009)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, мотор, офестова, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 03:06
мотор на 60 см Булсатска антена драго1 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 15 16-10-2010 22:13
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39
Антена Triax + Мотор Stab и Dreambox Ланселот МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 11 20-11-2008 13:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.