The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 23-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Човеко , стига си философствал , имаш три варианта:
-връщаш го по процедурата която съм ти описал по горе - отказ от покупка
-връщаш го защото е дефектен и не можеш да го ползуваш с параметрите от описанието му - получена онлайн дефектна стока
-връщаш го защото е дефектирал в гаранционния срок - дефектирала стока в гаранция


п.п. - а за сервизите , никой няма да отваря тунер да види вътре дали е овъглен (още пък повече по първата процедура) а и ако е така то не би трябвало да работи нищо камо ли сканирането!!!
п.п. - а този над моя пост въобще не му обръщай внимание
Така и смятам да направя. Ситуацията също е такава и отговаря на самата истина - върнах се от работа и телевизорът не избираше програми. Толкова. Не е нужно да съм експерт и да им обяснявам това онова. В края на краищата в случая съм обикновен потребител и ще се възползвам от правата си. Аз съм им дал пари и искам да получа и ползвам апарата съгласно гаранционният срок. Производителят да е взел мерки за всичко останало. Като съм работил и съм изкарвал пари, аз съм дал качествена услуга на клиента си. За моите пари ще изисквам да получа същото. Без да са ми на съвестта мненията на изгонените "сервизни" техници. Па макар били те и със CV.
  #42  
Стар 23-06-2014
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Абе хора, като знам устройството и принципа на действие на тунерите - се посмях на някои постове. Говорите за тунер аналогов тип. Това е нов телевизор и тунера е цифров. Има голяма разлика в устройството и принципа на действие, както и от изходния им сигнал. Мерел с мултицета входа - и какво хвана като мери. Нямало късо - че повечето аналогови тунери, че има и от цифровите имат трептящ кръг успоредно вързан на антенната букса. Просто казано бобина - медна тел 3-4 намотки успоредно вързани на буксата. Тогава дава късо. Другия вариянт е да няма такава бобина - тогава не дава нищо. Тунери разни параметри различни. Къде ровите дето не ви е работа. Другата глупост, която прочетох - -връщаш го защото е дефектирал в гаранционния срок - дефектирала стока в гаранция
Прочетете закона за защита на потребителя - има такова нещо, но с една добавка - търговеца преценява кое му е по изгодно ремонт или да ти замени уреда с нов. Другото - никой сервиз нямало да отвори тунера да го гледа. Хаха - смешка. Ще го отвори и още как. Прави се пълен оглед за опушени елементи, защото се сменят цели платки и после ако производителя не признае гаранцията - защото платките се пращат на производителя - сервиза трябва да плати платката. Така че стискай зъби да нямаш опушено по платките, че тогава гаранцията отпада и никой не може ти помогна. Моля ви хора не пишете глупости. Производителите и сервизите да не мислите, че ядът доматите с колците.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
турбо (23-06-2014)
  #43  
Стар 23-06-2014
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Здравейте колеги. Точно 2 дена му се радвах на това LG. Избирах го цяла седмица. Хем да не е много лев, хем да е с добри екстри. Но го порази Божият гняв. В бурите във Варна. Няма никакви следи, работи си, но тунера му е аут. Не приема канали. И сателитния също. То е с DVB T2 и S2 тунер комбиниран. От тук нататък вариантите за мен са само два - или в сервиз с невинно изражение - "ами както работеше и спря" или отваряне и опит за смяна.
Но дайте съвет, дали пък няма да признаят 5 годишната нагло рекламирана гаранция и ще го подменят или ремонтират, или пък ще искат още две шапки с пари за дънна платка. Има ли подобна алтернатива. Търся съвети всякакви.
Друг начин е да хвана поялника, но не знам откъде точно и какъв тунер да търся. Имам необходимата квалификация /PC IT/, опит и т.н. Занимавам се със PC хардуер/софтуер и съм наясно. Въпреки, че не съм разглобявал LG LED. И то нов модел. А в домашни условия чак това да правя, ще ми е адски болезнено. Не знам. Седя и се чудя пред него. Дайте идеи и помощ, или читав сервиз, които да не ги мързи да търсят тунер и не биха ме засилили за смяна на дъно. Благодаря предварително.
П.П. Или ако някой знае как да открия точният тунер за тоя модел, без да съм го разглобявал още. Все пак искам първо да намеря модула и после да решавам да го купя и да го сменям. Накък си не ми се отваря гаранционно LG, ама ще прибегна и до тоя вариант. На отзовалите се колеги от Варна, ще има много много . Готов съм и за платена помощ. Само да си оправя тръпката. Че само два дена радост, после боли повече. Поне да беше се случило след година.
Хванеш ли поялника - забрави за тоя телевизор. Тунер за нов телевизор не можеш намери никъде. Не се занимавай ами го носи в сервиза и се прави на ущипан. Ако няма следи - ще мине работата. Иначе гориш. А и един господ знае дали е от тунера. За такива работи човек си прави застраховка, за да няма проблеми. Сами си правите гиролтията, после се докладвате един други, че поста на незнам си кой го убидил.
  #44  
Стар 23-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чакай, чакай... Тук става въпрос за онлайн покупка. Пак казвам ситуацията е такава. Връщам се от работа и апарата не работи правилно. Не засича програми. Нито от сателит, ни от антена. И случая касае въпросният срок за връщане в 14 дневен срок. Друго - в закона за защита на потребителите е отбелязано, че продавачът трябва да докаже своите твърдения, а не потребителят. Примерна ситуация: Получавам апарата на 10-то число. Отварям го на 23-то и установявам дефект. Бил съм в командировка извън града и доказвам това с документ. Не съм могъл да го ползвам или установя дефекта преди последната дата, Ко прайм, казано по жаргон. Та дори бил и той с гръмнал тюнер. Ми тюнера няма ли компоненти, които да гръмнат и не от светкавица. Примерно дефектен елемент в него е причинил това. Пак напомням - търговеца или сервиза е длъжен да докаже твърденията си според закона. Що за всички опушени тюнери се предприема добре заучената схватка от сервизите - ами ударил го е гръм. Защо в БГ не се спазва закона!? Вижте и следният пример. Бях закупил телефон HTC за 1380лв. Оказа се с дефектна камера. Останах изумен от отговора на продавача, цитирайки част от текст, че това не пречело на нормалната му работа?!? Е що за глупост. Трябваше да звъня в HTC, да обяснявам на развален английски и да им наложат те да ми сменят апарата. И да ви кажа, отнеха веднага лиценза на Мост компютърс, които бяха оторизиран представител на HTC! Благодарение на мен. Поне тия го запомниха това.
Та къде са законите в БГ и колко в случая аз съм далеч от морала!? Продават ми апарат който гърми на първата светкавица, Добре, но аз имам и Самсунг /пак казвам/ който 6 години не гръмна от светкавици и никога не съм му свалял антената и тия 8 години е стоял на стендбай ако съм бил извън дома си. Айде моля ви се. Какъв морал да имам аз. Не по скоро ще съм балък, ако се оставя да ме подхлъзнат разни сервизи, дето искат 5-600лв за ремонт на двудневен телевизор. Е няма да стане тая. Извинявам се ако съм засегнал някой. Благодаря за полезните съвети.

Последно редактирано от Юли Костов : 23-06-2014 на 02:44
  #45  
Стар 23-06-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Късмет тогава!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb571vzb, 42lb671vzb, lg, За, малко, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Малко помощ TRANSPORTER Обмяна на линии 15 20-06-2012 08:45
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 18:11
малко помощ старангел FERGUSON 2 11-04-2011 13:40
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 20:12
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 11:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.