The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 22-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При това LG не се подава напрежение за антената. Но не намирам нищо из нета за подобен поне модел. Срещам само блокови схеми.
И не всеки тунер има кондензатор на входа. Писах по-горе, че самсунга няма, след като меря "почти" нулево съпротивление на антената към корпус.
Май само аналоговите тунери са L кръг на входа към маса, а цифровите с кондензатор преди. Поне това забелязах. Хм.


Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Точно при високи честоти антенния вход може да се раздели капацитивно, това ако не е направено може да се направи , ако имаш външна ефирна антена , премахва наводки 50хц, абе прави се от доста фирми като предпазна мярка от офазяване , ама мача почва и не ми се пише повече
Ми пиши после. Че взе да става интересно. Може и на лични ако имаш схеми някакви.

Последно редактирано от Юли Костов : 22-06-2014 на 00:58
  #22  
Стар 22-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
При това LG не се подава напрежение за антената. Но не намирам нищо из нета за подобен поне модел. Срещам само блокови схеми.
И не всеки тунер има кондензатор на входа. Писах по-горе, че самсунга няма, след като меря "почти" нулево съпротивление на антената към корпус.
Май само аналоговите тунери са L кръг на входа към маса, а цифровите с кондензатор преди. Поне това забелязах. Хм.
Вместо антена включи мултицета и виж дали има нещо, да не ти е скапана антената, не знам от къде си, аз за ефирна ползвам парче кабел - за Варна

Последно редактирано от yavor1 : 22-06-2014 на 01:06
  #23  
Стар 22-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Вместо антена включи мултицета и виж дали има нещо, да не ти е скапана антената, не знам от къде си, аз за ефирна палзвам рарче кабел - за Варна
Ааа ти си от Варна, колега. Обещал съм много бира да. Пиши къде да почерпя и да обменим малко опит за ТВ-та поразени от гръм и трясък. Ако Иови желае може да се присъедини. Аз черпя. С пържени картофки хем.
  #24  
Стар 22-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Ааа ти си от Варна, колега. Обещал съм много бира да. Пиши къде да почерпя и да обменим малко опит за ТВ-та поразени от гръм и трясък. Ако Иови желае може да се присъедини. Аз черпя. С пържени картофки хем.
Къде , най-добре в Норда, че порциите са огромни, на цацата още по-огромни
  #25  
Стар 22-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

L кръг на входа към маса,е отворен трептящ кръг,не може да трепти в широк честотен диапазон.
  #26  
Стар 22-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вместо антена включих мултицета и в режим на търсене на програми не отчете нищо. Или по-точно отчете 0,00V дори и в обхват mv. Щото ми хареса идеята ти.
Ще пиша на лични към сряда-четвъртък. Освен ако утре в почивния ден не свърша работа по-рано. Тая гръмотевична буря ме върна назад. Не само с телевизора, а и с друга техника. Сега в почивните дни възстановявам щетите. Или поне правя опити. Иначе тунера си търси, но и си реве да включа антената. Така и не разбра, че му тряснат входа.
  #27  
Стар 22-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ептящрептящ
Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Вместо антена включих мултицета и в режим на търсене на програми не отчете нищо. Или по-точно отчете 0,00V дори и в обхват mv. Щото ми хареса идеята ти.
Ще пиша на лични към сряда-четвъртък. Освен ако утре в почивния ден не свърша работа по-рано. Тая гръмотевична буря ме върна назад. Не само с телевизора, а и с друга техника. Сега в почивните дни възстановявам щетите. Или поне правя опити. Иначе тунера си търси, но и си реве да включа антената. Така и не разбра, че му тряснат входа.
р
Колега,какво очакваш да ти покаже мултицета,намерени три салати и пет ракий.Мериш пасивен трептящ кръг.
  #28  
Стар 22-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Вместо антена включих мултицета и в режим на търсене на програми не отчете нищо. Или по-точно отчете 0,00V дори и в обхват mv. Щото ми хареса идеята ти.
Мултицета се включва в антенния вход, но само единия накрайник, просто влиза точно, ако си включил и другия към корпус, то естествено няма да хваниш нищо, още по-малко е да измериш, просто не е това уреда за измерване на микроволтови високочестотни сигнали, но дерзай , както се казва по друг повод : опитите продължават
  #29  
Стар 22-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В тунера има така наречените вариакапи.Това са кондензатори които си менят капацитета спрямо подаваното напрежение.По този начин се мени честотата на трептящия кръг кондензатор бобина.Процесора командва това така наречено вариакапно напрежение.
  #30  
Стар 22-06-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Според закона за защита на потребителите и според продавача, този срок е 7 дена. И това ми мина през акъла, но... Днес е събота, а аз го получих в понеделник през онлайн магазин. Поръчан е предният петък.
-старо ти е инфото , ако си го взел онлайн срока е вече две седмици!Не барай нищо а го връщай , може и с куриер като преди това известяваш продавача надлежно!

п.п.-
Цитирай:
14 дни за отказ при покупка на стоки

В ЕС за договори, сключени след 13 юни 2014 г., имате право да се откажете от своята онлайн покупка, както и от покупки, направени извън магазин (напр. от амбулантен търговец, по телефона или по пощата) в срок от 14 дни.

Този „период на размисъл“ изтича 14 дни след получаването на стоките. Ако този период изтича през неработен ден, срокът се удължава до следващия работен ден.

В рамките на този срок можете да се откажете от своята поръчка поради каквато и да е причина - дори ако просто промените решението си.
За да упражните правото си на отказ, трябва недвусмислено да информирате търговеца за решението си да се откажете от покупката. Можете да направите това например като добавите писмена декларация към стоките, които връщате по пощата, или като изпратите факс или електронно съобщение. Не е достатъчно само да върнете стоките. Търговецът трябва да ви предостави стандартен формуляр за отказ, който можете, но не сте длъжни да използвате, за да го уведомите за своя отказ.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 22-06-2014 на 02:11
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb571vzb, 42lb671vzb, lg, За, малко, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Малко помощ TRANSPORTER Обмяна на линии 15 20-06-2012 08:45
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 18:11
малко помощ старангел FERGUSON 2 11-04-2011 13:40
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 20:12
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 11:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.