The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Кабелни [DVB-C] оператори в България

Кабелни [DVB-C] оператори в България Оператори на кабелна цифрова телевизия в България

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 29-11-2012
TV1000 TV1000 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 75
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 442 от днес има FOX.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 04-12-2012
koko koko не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 28
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И така, след 4 месеца чакане на HD приемник от Булсат(Б.) се реших да сменя оператора. Проучих добре офертите (София) и накрая избрах tvnet. Вече почти месец съм техен абонат и мога да дам отзиви. Много хора следят форумите когато нещо ги интересува но после малко пишат отзиви! Надявам се обективно да отразя нещата. Ако допусна някоя грешка, моля кажете и ще я обсъдим може наистина да съм направил грешка.

1. Самото първоначално свързване беше доста професионално направено (дори техниците си събуха обувките в нас)
2. За почти месец само една вечер имаше проблем (имам чувството че някои им беше срязал кабела или нещо беше изгоряло) - глобалния номер за поддръжка не е от най-добрите неща, опитват се да те свържат с техниците по квартали а след 9 вечерта при положение че не очакваш(а и не се предлага 24 часова поддръжка) да ти оправят проблема веднага, трябва само да си запишат проблема и да го предадат по веригата...В 9 и 10 сутринта проблема беше отстранен, което за мен е общо взето нормално решение за подобен проблем (е при Мегалан(м.) го оправят по бързо)
3. Качество на нета, тука имах доста притеснения, но за моя радост ( да чукна на дърво) е доста приличен, няма разлика за момента в сравнение с М.
4. Качество на телевизията
- брои канали и качество на предаванията - тука всеки трябва да си прецени, спортните канали(предавания) на Б. ги няма, но има нова спорт hd (btv action hd & ring hd), travel hd който лично за мен е по добър от хоби, няма popcorn който лично аз също гледах...
- сега по обстойно за качеството на картината, качеството като цяло е по-добро от това на Б. с изкл. на евроспорт 2 (предполагам че го взимат от Б., някой да каже каква е причината?). Предполагам че и Planeta HD & Planeta SD ги взимат от Б. което означава че са с по-ниско качество но трудно може да се забележи с просто око.
Имат BNT HD но мисля че се предава нормално BNT, но държа да кажа че качеството е доста по-добро от това на Б.
Имат музикален бг канал BOX TV, на някои клипове пише HD, но канала си е SD (защо не го пуснат HD?)
Fox-a го пуснаха, но не е HD. Лично аз от качеството на картината съм по доволен, НО се надявам да пуснат повече HD канали

Общо взето това са ми първоначалните впечатления, но за накрая държа да споделя нещо много негативно, което на общото положително впечатление внася голям негативизъм! Една от причините да се махна от Б. беше че 4 месеца чаках и не се знае кога ще ми дойде реда за хд приемник, и за това избрах кабелна при която УЖ не е нужно нищо допълнително. При склч. на договора ми предлагаха много изгодна едногодишна оферта за четирите HBO канала (е да не са HD, викам си, не може всичко на мах. и се съгласих...) НО чак когато ми прекарах кабелите стана ясно че не може да се гледат на 2 телевизора, трябвало два пъти да се плаща тази платена услуга (не знам защо бяха забравили да ми го кажат това предните пъти), ок пак си казвам че сигурно аз нещо не съм разбрал преди това и проблема си е при мен, ок ще гледам само на единия телевизор. Казвам тогава че съм съгласен при което става ясно че нямали в момента КА модули... и няма начин как да гледам HBO, пак си казвам ок, нямат в момента, какво толкова ще получат след седмица не бързам толкова...тука искам да отбележа че дори техника ми каза да не плащам днеска а след седмица като получат модулите...викам си, много добро отношение към клиентите, НО.... минава седмица, нищо, обаждам се до офиса им, "чакаме", минава две пак нищо, на третата пак отговор "чакаме"...и така четвърта седмица....и днес гледам че вече няма промоция на HBO каналите...не че ще ги гледам, но не е коректно, една от основните причини за която съм избрал този оператор да не мога да ползвам по тяхна вина...

И така... положителните неща са повече от негативните (чакам нова промоцийка на HBO каналите и евентуално да ми намерят КА модул) и с нетърпение чакам пускането на повече HD канали.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на koko за този полезен пост :
dimi (09-01-2013)
  #53  
Стар 09-12-2012
koko koko не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 28
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И така, след като съм вече абонат на tvnet започвам все повече да се интересувам от бъдещите планови на оператора, но за съжаление информацията която намирам в Интернет е много оскъдна. За момента съм намерил само два източника на информация и тази тема
- ФБ страницата на оператора - в момента тече някаква дискусия за "заменяне MTV live hd с някой друг канал " - някои да знае каква е причината за която искат да го махат този канал, защо просто не добавят нов, нали tvnet е кабелен оператор а не сателитен и не би трябвало да има проблем с бройката ма каналите? Или това е свързано с някакви лицензи и допълнителни плащания и не могат да запазят цената на пакета?
- tvnet.bg - доста оскъдна на информация
Забелязах че има леко разминаване на информацията от двата сайта, примерно в платения еротичен пакет, до колкото мога да разбера от tvnet.bg става въпрос за 4 канала, а във ФБ са 6? кое е вярно
HBO пакета в момента е 9.90 без договор, не е ли малко височка тази цена и планува ли се да се пуснат HD каналите на HBO, за пример цените на другите оператори:
- Bulsat - HBO + HBO HD + HBO Comedy - 3 лв.
- Blizoo - HBO, HBO+1, HBO HD, HBO Comedy, HBO Comedy HD - 7.90 лв. HBO, HBO+1, HBO HD, HBO Comedy, HBO Comedy HD, Cinemax, Cinemax HD, Cinemax 2, Cinemax 2 HD - 9.90 лв.
- Megalan - HBO HD, HBO Comedy HD, Cinemax HD и Cinemax 2 HD - цена 10,90лв.


ppv каналите са леко безсмислени ако потребителя не може да види програмата (кога даден филм почва). За един месец, заради тази причина не съм гледал нито един филм...

Не ме разбирайте неправилно, това което се предлага за цената е много добро, просто се интересувам дали се плануват нови неща. Новите неща могат да бъдат с допълнителна такса или някои не, всичко зависи от възможностите на оператора и политиката му за набиране на повече клиенти. Но би било хубаво да се публикуват някъде в Интернет плановете на оператора.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 09-12-2012
Аватара на Радо1948
Радо1948 Радо1948 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: София
Мнения: 627
Благодари: 63
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko Вижте мненията
Но би било хубаво да се публикуват някъде в Интернет плановете на оператора.
Кой оператор си публикува плановете в интернет ?

Иначе и аз искам да разбера какво ще става занапред, но.....
За HBO съм съгласен, че цената е висока и специално аз не съм го пуснал защото защото няма HD версията.
На сайта на ТВ Нет се появи някакво инфо, че HD каналите ще са фрее до Коледа и нещо почвам да си мисля, че след нова година ще трябва да плащаме за тях, нещо което определено не ми харесва много, но ако цената е приемлива и се пуснат още канали защо не !
Отговори с цитат
  #55  
Стар 09-12-2012
koko koko не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 28
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Радо1948 Вижте мненията
Кой оператор си публикува плановете в интернет ? !
Определено има какво да се желае от сайта на тв нет, да си призная първият път като го видях повечето линкове не работиха и дори сега гледам че все още има...

Цитирай:
Първоначално написано от Радо1948 Вижте мненията
На сайта на ТВ Нет се появи някакво инфо, че HD каналите ще са фрее до Коледа и нещо почвам да си мисля, че след нова година ще трябва да плащаме за тях, нещо което определено не ми харесва много, но ако цената е приемлива и се пуснат още канали защо не !
Предполагам това е реклама за текущите промоции, в момента няма по изгодни оферти от:
цифрова телевизия 11.95 лв./месец
  • Цифрова ТВ 111 канала
  • Аналогова ТВ 74 канала
  • HDTV 15 канала
  • Оптична мрежа
  • 18 месечен договор
tv net 10 пакет 14.95 лв./месец
  • Цифрова ТВ - 111 канала
  • Аналогова ТВ 74 канала
  • HDTV 15 канала
  • интернет - 10 Mbps
  • 18 месечен договор
И аз съм за "разширени" пакети, мисля ще могат да предоставят повече HD, еротика и филмови програми (за спорт мисля че е по сложно, но ако е платен защо не всеки да си преценява...), а защо не да се помисли за отделен пакет с програмите на булсат, доста хора биха плащали, не виждам защо и двата оператора да не са на печалба от това, при положение че тв нет не са национален оператор а покриват малка част от София...до колкото знам има малки оператори из страната които предлагат каналите на Б.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 09-12-2012
TV1000 TV1000 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 75
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблемът на този оператор е само един - така и не се оттърваха от манталитета - "да е колкото се може по-еФФФФтинко, ако ще и шамар да е, ма да е евтин". И докато не издаваха касови бележки беше лесно да лавират с таксите, които плащат за авт.права към каналите и докарваха супер ниска цена с прилична програмна схема. Сега вече е друго и им става все по-трудно да лавират - затова и определени канали се забавят при пускането им, други сега се изключват от програмната схема. Или ще продължат по този път и това съвсем ще скапе оператора, или ще вдигнат цената и ще предлагат повече канали за повече пари. Лошото е, че засега правят всичко възможно да вървят по първия път, което никак не е добре за нас като клиенти. И все пак - по-добра оферта в София в момента аз поне не знам да има....


Що се отнася за програмите на БУЛСАТ - там проблемът е изцяло в старозагорските тюфлеци. Хубавото е, че и там края се вижда...

Последно редактирано от TV1000 : 09-12-2012 на 19:21
Отговори с цитат
  #57  
Стар 17-12-2012
Аватара на Радо1948
Радо1948 Радо1948 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: София
Мнения: 627
Благодари: 63
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Fine Living вече е в 16:9 формат
Отговори с цитат
  #58  
Стар 17-12-2012
КалоНико КалоНико не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 44
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно заради това вчера ТВ-то ми (Sony) каза: "програмите не са запазени". За сега наблюдението ми е че всеки път като сменят формат и се налага да пресканирам и подреждам
Отговори с цитат
  #59  
Стар 17-12-2012
Аватара на Радо1948
Радо1948 Радо1948 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: София
Мнения: 627
Благодари: 63
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КалоНико Вижте мненията
Явно заради това вчера ТВ-то ми (Sony) каза: "програмите не са запазени". За сега наблюдението ми е че всеки път като сменят формат и се налага да пресканирам и подреждам
Да, при мен стана същото нещо !
Отговори с цитат
  #60  
Стар 17-12-2012
TV1000 TV1000 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 75
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бляк, мойто Сони обаче тоя път не направи проблем. Е, от няколко дена на Дойче Веле имам звук, ма не и картина , де...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
net, tv, на, Тв, Цифровата, Честоти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 42 (0 членове и 42 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК полплам Кабелни [DVB-C] оператори в България 437 10-10-2012 17:35
Проблем с цифровата телевизия-засича яската ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 50 15-04-2012 20:50
Проблем с цифровата на BBC Cable Казанлък soulbound ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 2 09-02-2012 09:48
Проблем с цифровата на Евроком! Kofraja Кабелни [DVB-C] оператори в България 3 20-11-2009 18:56
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК AphexTwin Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 07-07-2009 12:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.