The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-07-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране Проблем с VLC и Windows Server 2003

Имам собствен (домашен) WEB, FTP, Mail и файлов сървър, който работи под управлението на Windows Server 2003 и е включен 24 часа в денонощието. Удобството е голямо, например торенти могат да се теглят с дни и седмици, без домашните компютри да се съобразяват с това. Естествено, на сървъра се държат филми и музика, за да могат да се ползват от семейството. Реших, че е добра идея да инсталирам VLC на сървъра и народа из къщи да може да си гледа филми с Dream-боксовете по всяко време на денонощието. Направих го и всичко си тръгна нормално – с две малки, но гадни изключения:
  • По никакъв начин не успях да подкарам субтитрите.
  • Някои филми тръгват във формат 4:3, макар че са 16:9.
Правя пробите и сравненията с DM500HD, лаптоп с Windows 7 и въпросния сървър. На лаптопа и двата проблема отсъстват (на него съм с VLC 1.0.5). На сървъра слагах и 1.0.5 и 1.1.0 с напълно еднакви настройки като на лаптопа – без положителен резултат.


Направи ми впечатление, че като стартирам филм от лаптопа на неговия VLC се извежда пълното име на файла. При стартиране на филм от сървъра VLC извежда името на файла малко по-особено – пред името на файла има един интервал (след наклонената черта); ако в името на файла има точки, те се заместват с интервали и името на файла не се изписва напълно, например:
  • Лаптоп: /V.2009.S01E01.720p.HDTV.X264-DIMENSION.mkv :sout=
  • Сървър: / V 2009 S01E01
Чини ми се, че нещо липсва в Windows Server 2003, ама не се сещам какво... Ако някой е подкарвал сполучливо VLC под тази операционна, нека сподели как се е справил и какви особености има. Предварително благодаря.
<O</O
Още един проблем с двете посочени версии на VLC. След няколко стартирания изведнъж графичния интерфейс изчезна - програмата се стартира и работи, но по екрана - никаква следа от нея. Нека кажа, че в свойствата на шорткъта за тези версии не е необходимо да се пише каквото и да е. Оказа се, че няма как да се направи каквато и да е допълнителна настройка, защото няма достъп до интерфейса. Опитах какво ли не - не става. Накрая опитах един трик, който мина. В Properties на шорткъта след името в Target добавих " --intf=" (без кавичките) и хоп - графичния интерфейс се появи. Нямам претенции да съм открил топлата вода, може някъде това да е описано, но поне досега не съм го срещал.
<O</O
И още нещо: всеки, който е работил със сървърна система знае, че нормалния режим на работа е без да има логнат потребител (чака се натискане на Ctrl+Alt+Del). Нормално VLC може да се стартира едва след логване на потребител, което компрометира нещата. Успях да стартирам VLC като Service и сега плейъра работи като всички други услуги - без да има логване (но с посочените два проблема :-). Не вярвам да има много хора, работещи с Windows Server 2003, но ако има интерес, мога да напиша едно кратко ръководство по въпроса...<O</O
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-07-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Както може би знаеш сървъра не е предвиден да бачка като домашна машина затова някой неща са му спряни/орязани и за да го ползваш напълно функционално трябва да ги пуснеш тези сървиси.
За звука и за видеото говоря, направил ли си го това ?
Между другото Жоржи = Джорджи от другия форум ли ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-07-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

@Ooo_Pepi
Нищо не съм правил по сървъра като настройки. Просто реших да попитам дали някоя умна глава не е решила въпроса преди мен и да пия вода направо от извора. Както виждам, ще почвам с пробите...

В другия форум не съм Джорджи, там се подвизавам като Pan_Joro...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-07-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Десен бутон на десктопа > пропъртис > вече не помна как се водеше това, но отиваш горе вдясно и цукаш на бутона от където се сменя резолюцията > адвансед > Troubleshoot и под него плъзгача го даваш в крайно дясно положение демек на Full. После apply > ок и ако е необходимо рестарт.
След като направиш това кажи дали не са изчезнали проблемите ти.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-07-2010
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
В другия форум не съм Джорджи, там се подвизавам като Pan_Joro...
Слава богу , че не си . Заради него и още 1-2 индивида там се принудих да търся алтернативи . Дано поне тук не се толерират подобни потребители . на всички .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-07-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Както казва един приятел "положението вместо да се влошава, започва да става безнадеждно...".

Проблемът на DM500HD със сървъра са само субтитрите (за един и същи филм, пуснат на лаптопа и сървъра). Това си мисля, че ще го преборя по някакъв начин. По сериозната работа се оказа Мах2000 с Gemini 4.70 + VLCF 1.8.0 от 22.09.2008, инсталиран като Add-On - при него няма никакъв звук нито от сървъра, нито от лаптопа. Картинката е добре (от лаптопа има и субтитри), звук няма при всичко на МАХ, вкл. ОК+син бутон (на DM500HD звук има и от двете места).

Позачетох се из нета, проблема със звука на DM500-s явно го има, но никъде не намерих решение. Във vlcf.xml ме смущава следния ред:

<codec mpeg1="mpgv" mpeg2="mp2v" audio="mpga" />

Да не би да трябва да се сложи друг аудио-кодек? Пробвах с "mp3", ама не стана. Някакви идеи ???

Имам и още един въпрос към по-знаещите - 1.8.0 ли е последната версия на VLC(F) за DM500-s ? Няма ли нещо по-ново, което да се инсталира като плъгин? Може в някаква по-нова версия проблема да е решен...

@Ooo_Pepi
Няма как да вдигна резолюцията на сървъра. Като за сървър съм сложил един сравнително евтин монитор, който рядко включвам, защото си управлявам сървъра от лаптопа. Резолюцията е 1366 х 768 х 32-битов цвят и това е максимума. Ако се сещаш за някакъв сървис, който трябва задължително да се стартира на сървъра - казвай.

@ТКЗС
Приятелю, караш ме да се тревожа, ако някои хора свързват ника ми със споменатото лице. За пръв се регистрирам с име на кирилица и Жоржи ми се видя най-близо до Георги... В интерес на истината, по-рядко пиша и влизам в другия форум, макар че съм получавал помощ и оттам. Иначе съм тихичък и скромничък (света вода ненапита), гледам да помогна, ако мога и питам като не зная...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Защо се занмаваш с таз боза? Сложи някоя малка линукс дистрибуция, ще ти върши по-добра работа за сървър.

http://www.sli.org/en/

Последно редактирано от Чък Норис : 18-07-2010 на 20:17
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-07-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

@Продуцентът
Трудно ще стане... Почнал съм от първия DOS, минал съм през всички Windows-и, докато линукса го гледам като туземец самобръсначка (туй сравнение ми хрумна току-що ). Както се разбира, имам домейн, сайт, FTP-сървър и собствен пощенски сървър - всичко под Windows и знам как да си го настройвам и управлявам. Да не казвам, че основно работя с SQL Server (инсталиран на сървъра с Windows Server 2003), а не съм му виждал дистрибуция за линукс... Не че не псувам Майкрософт като хамалин от време на време, де...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
Да не казвам, че основно работя с SQL Server (инсталиран на сървъра с Windows Server 2003), а не съм му виждал дистрибуция за линукс...
MySQL - определено по-добрият избор.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18-07-2010
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
1.8.0 ли е последната версия на VLC(F) за DM500-s ?
пробвай с по-нова версия и това за стартиране:
Код:
 
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf qt --extraintf=http
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2003, server, vlc, windows, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
кои windows е най подходящ chano Забавно 65 04-01-2011 11:36
EPG на кирилица в Windows 7 MCE евгенийниколов Въпроси и отговори 0 08-09-2010 15:11
Проблем Yu-ma-tu IQ FTA и server Yu-ma-tu MX Plus skysat YU-MA-TU / VOLTEL 3 07-01-2010 11:27
GPS Navigator под Windows CE 5.0 ??? Джак Дъра-Бъра 103 05-12-2009 18:17
Нетбук с Windows 7!!! uniqad КОМПЮТРИ и периферия 9 28-10-2009 00:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.