The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 26-10-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,033
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Щото аз съм правил мрежата на А1!
Който си ползва Huawei си му работи мрежата.
Който ползва Alcatel-Lucent сърба попара
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
дедо поп (26-10-2021)
  #32  
Стар 26-10-2021
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Щото аз съм правил мрежата на А1!
Малко лъжеш, защото си правил на Мтел, ама ти прощавам
На черното, може ли да се каже бяло? Или по-скоро би трябвало де е:
На бялото, може ли да се каже черно

btw мрежата (базовите станции) на Мтел не е ли Ericsson/Nokia?

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Който си ползва Huawei си му работи мрежата.
Който ползва Alcatel-Lucent сърба попара
Знаеш ли колко им пука на Vivacom и Telenor че клиените им нямат връзка. Виж на клиентите им пука, при това много, но нищо не могат да направят (освен да напуснат)

Последно редактирано от PhilipZ : 26-10-2021 на 12:07
Отговори с цитат
  #33  
Стар 26-10-2021
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Малко лъжеш, защото си правил на Мтел, ама ти прощавам
На черното, може ли да се каже бяло? Или по-скоро би трябвало де е:
На бялото, може ли да се каже черно

btw мрежата (базовите станции) на Мтел не е ли Ericsson/Nokia?


Знаеш ли колко им пука на Vivacom и Telenor че клиените им нямат връзка. Виж на клиентите им пука, при това много, но нищо не могат да направят (освен да напуснат)

Само Нокия, доста антени и power rack-ове HUAWEI ,a и съм правил и А1


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 27-10-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди 6-7 години на събиране в заведение в с.Калиманци (на 16км от Варна), аз, жена ми, родителите ми - всички бяхме на Мтел/А1.
Аз и жена ми бяхме вече в заведението, обхват - никакъв. Не да е 1 черта - ами абсолютно никакъв, много трудно бе да се закачи телефон към клетка, да не говорим пък да може да се проведе разговор.

Родителите ми пътувайки към заведението с колата закъсват и също нямат обхват. Имали са късмет (тъй като са тръгнали и по-късно) още една кола от компанията ни да закъснее, та да мине и да ги види.

Гордейте се с мрежата на А1, ама на същото място и Теленор и Виваком имат обхват и при нито един от двата оператора не ми се е случвало това да съм на равно поле, недалеч от града и да няма абсолютно никакъв обхват.
Сега не знам как е при А1 и него село.

След тази случка с жена ми преминахме на Теленор и всичко бе супер докато не сменихме жилището, и обхвата пак взе да пада.

ПП.
В центъра на Варна, недалеч от катедралата вляза ли в сграда А1 - обхват няма. След безброй разговори с А1 се стигна до извода, че който искал може да си плати за инсталиране на мобилна станция за сградата и да си я захранва за собствена сметка.
Теленор и Виваком такъв проблем нямаха.

С карта на Теленор обаче като вляза в Кауфланд - обхват почти няма. За търсещите ме или излиза, че ми е изключен телефона, или звънят - вдигам и разговора се разпада.

Сега...с какви телефони сме пробвали: Apple iPhone, Samsung Galaxy 8, HTC, Huawei. Андроид телефоните са ползвани само с карти на Теленор и то общо за 1 година. През останалото време с карти на трите оператора - различни модели iPhone 5, SE, 6, 7, XR.
Проблема не е в телефоните, а в обхвата.

Какви клетки ползват нашенските оператори, как ги настройват и защо толкова рехави са им инвестициите в развитието на мрежата не знам.

Същото като с радио станциите докато пътувам по Черноморието (пък и навътре) - навсякъде хващам турски станции, българските ми се губят дори и в рамките на градовете.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 27-10-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,033
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Преди 6-7 години на събиране в заведение в с.Калиманци (на 16км от Варна), аз, жена ми, родителите ми - всички бяхме на Мтел/А1.
Аз и жена ми бяхме вече в заведението, обхват - никакъв. Не да е 1 черта - ами абсолютно никакъв, много трудно бе да се закачи телефон към клетка, да не говорим пък да може да се проведе разговор.

Родителите ми пътувайки към заведението с колата закъсват и също нямат обхват. Имали са късмет (тъй като са тръгнали и по-късно) още една кола от компанията ни да закъснее, та да мине и да ги види.

Гордейте се с мрежата на А1, ама на същото място и Теленор и Виваком имат обхват и при нито един от двата оператора не ми се е случвало това да съм на равно поле, недалеч от града и да няма абсолютно никакъв обхват.
Сега не знам как е при А1 и него село.

След тази случка с жена ми преминахме на Теленор и всичко бе супер докато не сменихме жилището, и обхвата пак взе да пада.

ПП.
В центъра на Варна, недалеч от катедралата вляза ли в сграда А1 - обхват няма. След безброй разговори с А1 се стигна до извода, че който искал може да си плати за инсталиране на мобилна станция за сградата и да си я захранва за собствена сметка.
Теленор и Виваком такъв проблем нямаха.

С карта на Теленор обаче като вляза в Кауфланд - обхват почти няма. За търсещите ме или излиза, че ми е изключен телефона, или звънят - вдигам и разговора се разпада.

Сега...с какви телефони сме пробвали: Apple iPhone, Samsung Galaxy 8, HTC, Huawei. Андроид телефоните са ползвани само с карти на Теленор и то общо за 1 година. През останалото време с карти на трите оператора - различни модели iPhone 5, SE, 6, 7, XR.
Проблема не е в телефоните, а в обхвата.

Какви клетки ползват нашенските оператори, как ги настройват и защо толкова рехави са им инвестициите в развитието на мрежата не знам.

Същото като с радио станциите докато пътувам по Черноморието (пък и навътре) - навсякъде хващам турски станции, българските ми се губят дори и в рамките на градовете.
Обхвата пада спрямо новите стандарти
и то почти логаритмично
Първа генерация обхват 14км до 5Г с невероятните 700 метра.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 27-10-2021
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Теленор нямат базови станции в магазините. Докато другите два оператора и там ни облъчват, барабар с храната, която се продава.
Моето мнение е, че по-добре да няма обхват, отколкото храните вече да са полуготови още при доставкта им.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
Ченгел (04-11-2021)
  #37  
Стар 27-10-2021
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Kaufland имат според мен заглушители в магазините, няма как да съм до прозореца и да пише "Няма покритие", а от другата страна на стъклото да съм на 4G+?! Само като подам телефона през вратата на магазина и от 4G директно става на [X] обхвата. Според мен да не си играе персонала и заглушават сигнала във фирмата която работя също бяха процедирали така по едно време като се злоупотребяваше с телефоните...
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605
Отговори с цитат
  #38  
Стар 04-11-2021
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Теленор нямат базови станции в магазините. Докато другите два оператора и там ни облъчват, барабар с храната, която се продава.
Моето мнение е, че по-добре да няма обхват, отколкото храните вече да са полуготови още при доставкта им.
Операторите имат шеринг на базови станции в метрото, повечето молове и на разни затънтени места...
Отговори с цитат
  #39  
Стар 08-09-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нека допълня към темата - неустойката се оказа, че е 120 и няколко лева.
В офиса ме плашиха как ще е около 1000лв, по телефона за поддръжка не можеха да кажат колко е и ако искам да прекратявам на собствен риск, пък после те ще си преценят колко да поискат. Също и родните проверяващи служби се изказаха в полза на Виваком.
Накрая - тази сума, която намирам за доста под очакваната по договор. Не че се оплаквам, дори се радвам.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
hector21 (08-09-2023)
  #40  
Стар 08-09-2023
hector21 hector21 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Мнения: 182
Благодари: 340
Получил благодарност:
46 пъти в 39 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако в договора не е имало клаузи с които могат да шикалкавят широко с таксата, си бил в правото си да спреш да си плащаш. Разбира се могат да увеличат малко таксата според инфлацията всяка година. Хубавото на българския съд е, че можеш сам да се защитаваш и да не харчиш пари за адвокати. Само трябва да си принтираш фактурите и да не изтриваш имейлите с отговорите, които ти изпращат на твои запитвания. На теб също така са ти нанесли психически щети. Вижда се съвсем ясно, че те са нарушили договора.
__________________
Skystar S2, 1,1m офсет, Amiko 2400
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на hector21 за този полезен пост
angelvarna (11-09-2023), подредко (09-09-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, виваком, изчисления, магически, непроследими, сметки


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
виваком новихан ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 7 15-04-2017 20:37
Тънките сметки на грубата игра ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 11 09-01-2013 01:00
За BTV HD при виваком сат тв noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 12-10-2012 10:47
внимание виваком тв набутвация и автогол за виваком uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 57 08-03-2012 22:36
ВиваКом ТВ vivacom bg Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 264 29-08-2010 21:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.