The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-05-2022
рокера рокера е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 6
Благодари: 9
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Някой с тунер Technics ST-GT550?

Здравейте, наскоро се сдобих с горепосочения тунер и ми прави впечатление следното. При автоматичното търсене на станции спира само на такива с по силен сигнал, примерно като сигнала е около 40dB и повече, другите ги пропуска. При ръчно търсене няма грижи. Молбата ми е ако има някой с тоя модел конкретно да сподели как е при него.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на рокера за този полезен пост :
hector21 (30-05-2022)
  #2  
Стар 30-05-2022
astor astor не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 133
Благодари: 42
Получил благодарност:
41 пъти в 30 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам го от 20г . Пропуска тези които има смущения. Това съм го виждал и при други тунери не само при техникс.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-05-2022
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,059
Благодари: 710
Получил благодарност:
503 пъти в 276 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рокера Вижте мненията
Здравейте, наскоро се сдобих с горепосочения тунер и ми прави впечатление следното. При автоматичното търсене на станции спира само на такива с по силен сигнал, примерно като сигнала е около 40dB и повече, другите ги пропуска. При ръчно търсене няма грижи. Молбата ми е ако има някой с тоя модел конкретно да сподели как е при него.
Сега , ако това е твоя тунер , аз лично бих опитал с леко отместване с пластмасова отверка на всеки от променливите резистори които се виждат . Задължително обаче , преди да промениш нещо , с маркер или молив трябва да отбележиш оригиналните им позиции . Много е възможно някое от тях да регулира това което ти трябва , понеже не видях в pdf файла със спецификациите му да има възможност от бутоните да се регулира DX-local.

http://www.dxradio.cz/jidxc/ppk08_tu..._st-gt_550.pdf

не съм експериментирал точно с такъв модел, няколко сдта за кола точно с този проблем съм бърникал и макар да имаха пция за това в самото меню , след промяната на някои имаше подобрение , спираха на авто дори и на Хоризонт от Ботев Връх на 100,9 в Русе .
Любопитно ми е ако може да споделиш - как се справя този тунер с радиа на 0,1 разстояние едно от друго , ако разбира се има такива там където го слушаш . Успява ли да отдели добре и двете без звуци от едното да влизат в другото .
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 30-05-2022 на 16:18
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-05-2022
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Любопитно ми е ако може да споделиш - как се справя този тунер с радиа на 0,1 разстояние едно от друго , ако разбира се има такива там където го слушаш . Успява ли да отдели добре и двете без звуци от едното да влизат в другото .
Няма аналогов тунер който може да се справи с това предизвикателство. Дори и с тясна лента на междинната. Единствените тунери които го могат са Sony XDR-F1HD (и братчетата му) или с чип NXP TEF6686. Потърси NXP TEF6686 и ще намериш много писано по въпроса. Твърдят че Sony-то имало по-добър звук, но все още не мога да потвърдя.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
ТКЗС (30-05-2022)
  #5  
Стар 30-05-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рокера Вижте мненията
Здравейте, наскоро се сдобих с горепосочения тунер и ми прави впечатление следното. При автоматичното търсене на станции спира само на такива с по силен сигнал, примерно като сигнала е около 40dB и повече, другите ги пропуска. При ръчно търсене няма грижи. Молбата ми е ако има някой с тоя модел конкретно да сподели как е при него.
Сложи хубава антена...слушай на широка лента...
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31-05-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Възможно е също да е превключен на различен от европейския стандарт. Някои тунери имаха такава опция едно време. Например като при радиоапаратите за автомобили - има допълнително американски, южно-американски, тайландски..... стандарт.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 31-05-2022 на 11:49
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31-05-2022
рокера рокера е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 6
Благодари: 9
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И така карам подред.

Astor - При мен от 38 dB нагоре намира, надолу не спира. Кажи ако ти е удобно при теб на колко dB минимум намира. Имам и други тунери в къщата които хващат станции и то с оригиналните кабелчета за антена прескачани от тоя, та дори и със смущения. Благодаря предварително.

ТКЗС - да тунера е мой, но не ми се ще да го човъркам преди да съм сигурен, че настройките не са точно такива. Относно въпроса ти, не мога да отговоря как се справя. Слушам FM в София.

CITRON - сложил съм вътрешна антена която засега се справя най добре от всичко, което досега съм ползвал преди. В бъдеще мисля да сложа външна.

Вас - съмнявам се, дори сега имам американска система с техния ток, ползвам го с конвертор 220/110 но с тунера няма грижи.

И определено тунера ми харесва. Вади чист и ясен звук. Слушам го на големи колони и усилвател.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31-05-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от рокера Вижте мненията
И така карам подред.

Astor - При мен от 38 dB нагоре намира, надолу не спира. Кажи ако ти е удобно при теб на колко dB минимум намира. Имам и други тунери в къщата които хващат станции и то с оригиналните кабелчета за антена прескачани от тоя, та дори и със смущения. Благодаря предварително.

ТКЗС - да тунера е мой, но не ми се ще да го човъркам преди да съм сигурен, че настройките не са точно такива. Относно въпроса ти, не мога да отговоря как се справя. Слушам FM в София.

CITRON - сложил съм вътрешна антена която засега се справя най добре от всичко, което досега съм ползвал преди. В бъдеще мисля да сложа външна.

Вас - съмнявам се, дори сега имам американска система с техния ток, ползвам го с конвертор 220/110 но с тунера няма грижи.

И определено тунера ми харесва. Вади чист и ясен звук. Слушам го на големи колони и усилвател.
Това със стандарта е за средни вълни...не е за теб. Голямата антена може да стане проблем ако няма филтри. На входа или на междинната. Можеш да ползваш усилвател външен. Не се мятай на дх решенията те са за тези дето са радиоактивни.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
stgt550, technics, Някой, Тунер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Някой знае ли...? КСГ Въпроси и отговори 20 08-03-2016 12:13
Някой да е поръчвал ? Veskop Смарт карти 17 17-05-2012 21:49
Знаели някой.... thebullet ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 13-12-2010 15:04
Някой от Асеновград BOBIKAT Дъра-Бъра 2 03-11-2010 22:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.