The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 28-10-2016
Аватара на gogyto
gogyto gogyto не е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,613
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Взимам си нещата директно от пощата,имам си пощенска кутия там.
Това означава ли,че в пощата знаят дали пратката е в митницата?
Да, разбира се че знаят...
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gogyto за този полезен пост :
БатеГойко (28-10-2016)
  #32  
Стар 28-10-2016
астеф1 астеф1 не е на линия
умерен потребител
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 62
Благодари: 43
Получил благодарност:
16 пъти в 12 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато пратката е изпратена в митницата по усмотрение на митническя служител на летището митницата ти изпраща митническо известие на адреса, който си дал. В това известие е написано къде трябва да отидеш. Ако пратката е на стойност над 300 лв плащаш мито и ддс и е голямо висене по гишетата. Ако е между 300 и 30 лв плащаш само ддс съгласно извлечение от платежното, приложена фактура и копие от цената на сайта.
Ако е под 30 лв и е изпратен случайно на митница плащаш само 3-4 лв за удоволствието да те разкарат до там.
__________________
TRIAX TD 110+мотор, Xtrend ET 9200
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23-11-2016
Аватара на териминатор3
териминатор3 териминатор3 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 270
Благодари: 10
Получил благодарност:
17 пъти в 13 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги имам едно питане накратко,поръчах си стока от tinydeal на стойност 70 долара,спряна е на митница вчера получих бележка,проблема е че съм на работа и нямам време да се занимавам какво друго мога да направя някой запознат ли е с въпроса?и защо ми спират нещо което е 70 долара,между другото продавача е писал 46 долара на пакета и отметка подарък за какво и аз не знам???
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23-11-2016
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Намери телефон на митническата служба към вашата пощенска станция и се разберете по телефона. Можеш да сканираш плащането и поръчката и да им изпратиш по имеил. Пощата ще те представлява пред митница и ще заплати нужното ддс , ще я освободи от митница и ще ти изпрати пратката до пощенския клон който обслужва адреса. Там ще заплатиш налозите + 12 лева такса за освобождаване от митница +3,50 такса в пощата.
Митницата е орган който отговаря за вноса и има право да спира всичко, дори и 1$ да струва. Това , дали пратка е отбелязана като подарък или не и това което е написал китаеца като сума няма никакво значение.
Ето линк с информация, отдолу има линк с ексел фаил с ПС към митници, има и телефони.

Последно редактирано от кокович : 23-11-2016 на 08:14
Отговори с цитат
  #35  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от териминатор3 Вижте мненията
Колеги имам едно питане накратко,поръчах си стока от tinydeal на стойност 70 долара,спряна е на митница вчера получих бележка,проблема е че съм на работа и нямам време да се занимавам какво друго мога да направя някой запознат ли е с въпроса?и защо ми спират нещо което е 70 долара,между другото продавача е писал 46 долара на пакета и отметка подарък за какво и аз не знам???
Колега, всеки иска да пазарува от всякъде по-евтино... Нали се сещаш защо е по-евтино ? По закон стоки извън евросъюза до 15 долара/евро (не знам дали не вдигнаха нивото до 20-25) идват у вас без да дължиш мито и ддс. Ако цената е между тази сума и 150 евро тогава дължиш 20 процента ДДС, което трябва да заплатиш на митничарите Ако сметката е над 150 евро тогава вече дължиш и мито. За в бъдеще, щом не искаш да се занимааш с митници първо прочети няколко съвета как се пазарва от китайски магазин. При поръчката от съществена важност е да напишеш в забележката, че искаш декларираната цена да е под 15 долара. Това не ти гарантира пропускане на митницата но вдига шансовете до 90 процента(на мен не ми се е случвало декларирана под 15 долара пратка да и плащам ддс)


Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
Митницата е орган който отговаря за вноса и има право да спира всичко, дори и 1$ да струва. Това , дали пратка е отбелязана като подарък или не и това което е написал китаеца като сума няма никакво значение.
[
Това което си написал е вярно само и единствено в първото изречение. Това , че митницата има право да спре пратка, не означава че ще спира всяка една такава. Спират се пратки под 15 долара при съмнение от митничаря , че го ментиш. Това обаче съвсем не означава, че щом имат прави и китаеца няма значение какво пише. НАПРОТИВ - при декларирана стока под 15 долара шанса да ти спрат пратка на митницата е МИНИМАЛЕН!!! Освен ако не си декларирал гардероб или фритюрник за 15 долара

Последно редактирано от TUISTERa : 23-11-2016 на 11:24
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23-11-2016
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,150
Благодари: 77
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, и аз имам един казус, ако някой знае повече нека сподели каква е процедурата.
Пратката е пратена от китай на 24.08, според тракинга на китаеца е пристигнала на летище София на 01.09. От тогава ни вест ни кост. Стойноста е малко под 8 евро.
Естествено в моя пощенски клон не зная нищо и нищо не могат да кажат. Те даже не зная какво са зкусвали сутринта. Нямам известие от митница.
Възможно ли по някакъв начин да се разбере дали пратката е в митницата? По телефона или пък онлайн (май се размечтах)?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Колеги, и аз имам един казус, ако някой знае повече нека сподели каква е процедурата.
Пратката е пратена от китай на 24.08, според тракинга на китаеца е пристигнала на летище София на 01.09. От тогава ни вест ни кост. Стойноста е малко под 8 евро.
Естествено в моя пощенски клон не зная нищо и нищо не могат да кажат. Те даже не зная какво са зкусвали сутринта. Нямам известие от митница.
Възможно ли по някакъв начин да се разбере дали пратката е в митницата? По телефона или пък онлайн (май се размечтах)?
Имаш тракинг номер? Щом имаш тракинг номер той показва, че не си получил стоката, търсиш си парите
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23-11-2016
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,150
Благодари: 77
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Имаш тракинг номер? Щом имаш тракинг номер той показва, че не си получил стоката, търсиш си парите
Да, имам тракинг номер но е само от цифри, сътветно в пощата не могат да го проследят.
Не е въпроса да си търся парите. Поисках extra buyer protection и срока ми беше удължен без проблеми. Наближава обаче да изтече и втория срок. За това исках да разбера ако е възможно къде по българските служби се намира.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От 1 юли има спогодба между митницата и пощата - стоки до 1000 евра отиват в пощата и те те представляват пред митницата.
Търси си пратката в най-близката поща с митническо гише . Не си писал от къде си .
Цитирай:
Уважаеми граждани,
инфомация за пощенски пратки за София можете да получите от гише на Български пощи ЕАД (намиращо се в сградата на Митница Столична) и на телефон на Български пощи ЕАД
02/8325195 и 02/8317036
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23-11-2016
аптекар аптекар не е на линия
мераклия
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Велико Търново
Мнения: 108
Благодари: 33
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от панорамна Вижте мненията
Някой да е правил поръчка от този сайт?

http://www.tomtop.com/mini-projector...p-v1984us.html
Здрасти аз си поръчах от там ip камера - за една седмица доиде но се маркира да е от европейския им магазин - мисля че е в Германия
__________________
DM 500HD
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на аптекар за този полезен пост :
modiar (24-11-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 48 (0 членове и 48 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 15:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 21:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 23:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 17:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.