The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 23-11-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За тези China Post Ordinary Small Packet Plus 04172883414/примерно/ няма проследяване в БГ.Не са препоръчани и не сканират баркода с номера при получаването им в клоновете на бг пост.Няма подпис при получаване.Всичко е на доверие че пратката ще стигне до вас.От десет пратки от един и същ изпращач изпратил ги на два пъти по 5 отделни с разлика 3 дни първо получих една след което 6 а 3 ги няма никакви.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 23-11-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
От 1 юли има спогодба между митницата и пощата - стоки до 1000 евра отиват в пощата и те те представляват пред митницата. .
Страхотна услуга.12лв.за за то дето духа.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Недей така На времето платих за 20 лв ддс 20 лв такси и 10 лв еори + 1 ден на митницата (и то защото си носих лично заявлението за еори до директора на пловдивската митница да ми го разпише, иначе искаха на другия ден пак да ходя.)

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
За тези China Post Ordinary Small Packet Plus 04172883414/примерно/ няма проследяване в БГ.Не са препоръчани и не сканират баркода с номера при получаването им в клоновете на бг пост.Няма подпис при получаване.Всичко е на доверие че пратката ще стигне до вас.От десет пратки от един и същ изпращач изпратил ги на два пъти по 5 отделни с разлика 3 дни първо получих една след което 6 а 3 ги няма никакви.
Имам между 100 и 200 поръчки от алиекспрес, няколко от dx.com, геарбест, банггуд... Досега не се е случвало да не дойде пратка, без значение тракинг номера (в повечето случаи тракинга работи по-бавно от доставката) . Веднъж една батерия за лаптоп дойде за 4 месеца и половина - но дойде
Често китайчетата си имат тракинг номер, но на теб не го дават, за да не ги лъжеш или пък за да си платиш повече за тракинга...

Последно редактирано от TUISTERa : 23-11-2016 на 18:38
Отговори с цитат
  #44  
Стар 23-11-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не знам кога е било така?До 1.07.2016 отивах на митницата с разпечатка от сайта с поръчката и разпечатка от ордера за плащане и икономисвах 12лв.за представянето ми от бг пост.Сега услугата е на 6.Пратка 31лв.ДДС 6.20ст.+12лв.представяне от бг пост+3.5лв.магазинаш.Общо 52.70лв.Оскъпяване с 1.7.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, другия път пиши на китаеца така - "Please set price under 15 USD due to custom taxes" и ти също ще забравиш колко пари искат в пощата или митницата!!! Аз ходих последно през 2012-та
Те така или иначе декларират по-ниска стойност, но не са наясно точно колко ти трябва, понеже за различните държави е различно... А стигнем ли до разпечатки и тем подобни оставаме на усмотрението на служителя, който може да ти цвъкне една пазарна цена по амазон и да ти отреже главата
Отговори с цитат
  #46  
Стар 23-11-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Колега, другия път пиши на китаеца така - "Please set price under 15 USD due to custom taxes" и ти също ще забравиш колко пари искат в пощата или митницата!!! Аз ходих последно през 2012-та
Те така или иначе декларират по-ниска стойност, но не са наясно точно колко ти трябва, понеже за различните държави е различно... А стигнем ли до разпечатки и тем подобни оставаме на усмотрението на служителя, който може да ти цвъкне една пазарна цена по амазон и да ти отреже главата
Номера не минава каквото и да е декларирал.При моята пратка беше декларирал 12.15 евро.При стойност 15.99 евро.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 23-11-2016
fox fox не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 629
Благодари: 138
Получил благодарност:
188 пъти в 85 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Номера с занижената обявена цена минава но не винаги.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж, нямам намерение нито да ти се налагам, нито да споря с теб
Прилагам скрийншота единствено за да разберат ДРУГИТЕ, че има смисъл да се декларира по-ниска стойност от китаеца - имам поръчки по 50-70 долара и за нито една не съм плащал нито ддс нито съм ходил по пощи и други места. Носят ми ги на адреса посочен от мен, дори и когато пакетите да са по-обемни.
Това са поръчки само от последните 2 години, от преди това не ми ги показва. 10 страници с поръчки, вярно е, има и такива от един доставчик, но повечето са от различни понеже винаги гоня най-ниска цена...
С изключение на една единствена поръчка (същата която съм писал няколко поста по назад), при която пропуснах да напиша на китаеца какво да пише , та ми я декларира на висока цена, всички останали са с цена под 15 долара и право у нас!

Отговори с цитат
  #49  
Стар 23-11-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Виж, нямам намерение нито да ти се налагам, нито да споря с теб
Прилагам скрийншота единствено за да разберат ДРУГИТЕ, че има смисъл да се декларира по-ниска стойност от китаеца - имам поръчки по 50-70 долара и за нито една не съм плащал нито ддс нито съм ходил по пощи и други места. Носят ми ги на адреса посочен от мен, дори и когато пакетите да са по-обемни.
Това са поръчки само от последните 2 години, от преди това не ми ги показва. 10 страници с поръчки, вярно е, има и такива от един доставчик, но повечето са от различни понеже винаги гоня най-ниска цена...
С изключение на една единствена поръчка (същата която съм писал няколко поста по назад), при която пропуснах да напиша на китаеца какво да пише , та ми я декларира на висока цена, всички останали са с цена под 15 долара и право у нас!

A3
Набрано очков: 658
Уровень A3
Отговори с цитат
  #50  
Стар 24-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
A3
Набрано очков: 658
Уровень A3
Добре де, моите са 700, нито съм тръгнал да се хваля нито нищо. На всеки един на когото съм му поръчал нещо над цената съм го предупредил , че може да се наложи да плаща ддс въпреки малкия шанс. Изтъквам факта, че НЕ МИ СЕ Е налагало. Явно това зависи от моестоживеенето. Лек и спорен, темата е приключена за мен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
modiar (24-11-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 46 (0 членове и 46 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 15:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 21:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 23:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 17:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.