The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 20-10-2021
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 397
Благодари: 486
Получил благодарност:
446 пъти в 173 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колко мъка има в тази територия не е истина… Но нищо, по стара ганьовска традиция ще го разберем както винаги по най-трудния начин. Жестоката реалност, че “грипчето” убива 4% от заразените, а ваксините предпазват от фатален край, вече се набива болезнено и надълбоко в мозъчните гънки на населението. Като тръба за обдишване, натикана до средата на трахеята.
__________________
Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
  #82  
Стар 20-10-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,879
Благодари: 361
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Статистиката за 4% не е вярна, огомно число хора го изкараха без да са в нея. Преди година какви ли не панацеи се възлагаха на ваксините - няма да заразяваш, няма да се заразиш, няма да умреш. Отпаднаха тези опорки за съжаление. Упреквахте, че било фантастика, когато писахме, че ще има ваксинационни паспорти - ето ви факт.
Следните потребители (2) благодарят на oldgraf за този полезен пост
nokia n96 (21-10-2021), Вас (20-10-2021)
  #83  
Стар 20-10-2021
тин тин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 171
Благодари: 1
Получил благодарност:
62 пъти в 45 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според сайта www.worldometers.info на института Джон Хопкинс, който брои случите в света, смътността от Ковид е 2 процента.Около 5 милиона са починали, а 220 милиона са се излекували.В началото смъртността беше 5-6 процента, но постепенно намаля.По една руска телевизия бяха съобщили, че уханският вариант на вируса в началото беше по-агресивен от сегашните.От активните случаи 0,4 процента са в тежко състояние,а 99,6 са в леко.В началото хората в тежко състояние бяха 2-3 процента.Няма кой да каже, че царят е гол,не върви да бият отбой, в началото по-голяма смъртност, сега по-малка,явно им хареса на някои хора сегашната ситуация.Беларус беше единствената държава в Европа, която не спря футболните,баскетболните, волейболните, хокейните срещи с публика, учениците си ходеха на училище.Към ден днешен с натрупване са една от най-малко заразените държави, с 2 места преди нас, те са 11 милиона, ние 7.Нито един път нямаха някакво избухване с броя на заразените, от 500-1000 до 1500-2000 максимум в момента.Единственият спорт, който беше в света през март-май 2020 г.беше Беларус, руското първенство на Урал по волейбол, първенствата на Русия и Украйна по тенис на маса и футболните първенства на Джибути и Бурунди.В момента в Англия от 65 милиона, 50 милиона са ваксинирани, но чупят рекорди по новозаразени към 50000 дневно.От епидемиологична гледна точка,дали си ваксиниран или не, няма значение за разпространението на вируса.И ваксинираните, и неваксинираните по еднакъв начин го разпространяват.Ако съм ваксиниран и някой ме зарази, но не се проявят симптоми,аз пак заразявам други хора, както и ако съм неваксиниран,просто вероятността да го изкарам по-леко и безсимптомно е по-голяма.Даже ако не съм ваксиниран и се проявят симптоми, аз ще се пазя повече,както също и другите хора и ще заразя по-малко хора.Човек освен с ваксина и преболедуване, може да се сблъска по естествен начин с вируса и да придобие антитела,например в градския транспорт, вирусът който отделят хората се разрежда от бързото движение на превозното средство и човек поема по-малко количество.Ако го сравним с грипа, смъртността е същата 2 процента.При грипа се смята,че смъртността е 0,1 процента, но като се прибавят пневмониите става 2 процента, докато при ковида вирусната пневмония и самият ковид вървят заедно със същата смъртност.По СНН един човек каза, че смъртността от ковид не е голяма, но с тава въпрос за милиони хора.Например ако от грип се разболеят 100 човека и умрат двама, а при ковида от 1000 ще умрат 20, но смъртността в проценти е същата.При свинския грип смъртността също беше голяма, но тогава имаше лекарство Тамифлу, сега казват,че имало антивирусни, но не били за Ковид и можело да не ти помогнат.Не мога да разбера защо не признават Ивермектин, така са лекували животните при същия вирус преди.Вуйчо ми се прави с две хапчета Ивермектин,беше с двустранна бронхопневмония, каза че му е просветнало като ги е взел.Чудя се как може да има 5-6 вида ваксини и нито едно признато хапче.По чужди телевизии също говореха за този продукт.По Енимал планет са давали филми, в които се казва че за последните 30 години няма толкова нахапани от акули, инвалидизарани и умрели, отколкото всяка година грипът убива хора в САЩ и по света, по други научно популярни канали казват, че във войните, първата, втората, в Ирак, няма толкова загинали, колкото от грип всяка година по света или например, че жертвите на влакови и самолетни катастрофи с години наред са по-малко, отколкото жертвите на грипа по света годишно.Преди също имаше починали от грипни вируси-водещият Роро, бил в Азия, хвана го някакъв азиатски вирус и почина човекът, депутатът Димчо Михалевски в Турция, но тогава медиите не ни информираха всекидневно за жертвите на грипа у нас и по света и ние си мислим, че всичката наред.Земята не е епруветка, вируси е имало, има и ще има, не е стерилна среда, винаги може да бъде и по-зле.Ами ако например не беше 2, а 20 процента смъртността в световен мащаб, какво щяхме да правим?Доктор Папазова, която преди гостуваше при Гала, каза веднъж, че при увеличаването на населението на земята, вече 7,8 милиарда души, ресурсите на земята се изчерпват, все повече отпадни води, които не могат да бъдат пречистени, в Азия реките са замърсени, вливат се в океаните и няма начин да не се отрази на човечеството, вируси, бактерии, микроби и т.н.Както се казва, малко песимистично, но по-зле ще става, по-добре няма да става, така че трябва да свикваме да живеем нормално, колкото можем.
Следните потребители (2) благодарят на тин за този полезен пост
petko1 (21-10-2021), register (20-10-2021)
  #84  
Стар 20-10-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Казват когато фактите говорят и боговете мълчат. Вземете статистиката на някоя държава в Европа където са 85%+ ваксинирани и я съпоставете с българската. Думите са излишни.
Не случайно питах какво толкова ви страхуват ваксините ама май отговор няма да има. Шубето е голем страх
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
hajduk (02-11-2021)
  #85  
Стар 20-10-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,879
Благодари: 361
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Ами да страх ме е- ако те хвана аз с една спринцовка и ти кажа споко бре, вътре има алкохол няма да пукнеш? Толкова хора са го правили, ще се навиеш ли. Ама какъв алкохол е вътре не знаеш, но се подписваш, че ми имаш доверие.

Искам да кажа, че въпреки напредналите технологии във всяка област, никой не ме кара да се подписвам, че ако си прецакам очите с новите Хлед телевизори, например, няма да ги съдя
Следните потребители (2) благодарят на oldgraf за този полезен пост
atuani (20-10-2021), Вас (20-10-2021)
  #86  
Стар 20-10-2021
Трапера Трапера не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Мнения: 124
Благодари: 19
Получил благодарност:
74 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Без зелен сертификат сте ПОДЧОВЕЦИ ! Време е за Съпротива !

Усещам как въобще няма да се стигне до парламентарни и президентски избори или ако въобще се стигне няма да са това което се очаква да са......
  #87  
Стар 20-10-2021
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 857
Благодари: 60
Получил благодарност:
352 пъти в 215 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Ф17

Нито ваксиниранираните могат да убедят антиваксърите, нито обратното.
Щом някой мисли, че Беларус е остров на спокойствието, нека си го мисли.
Щом някой мисли, че ваксината ще го предпази от всичко и завинаги - негова работа.
Но защо антиваксърите се чувстват длъжни да четат всяка статия за Ковид и да коментират не си обяснявам.
  #88  
Стар 20-10-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Ами да страх ме е- ако те хвана аз с една спринцовка и ти кажа споко бре, вътре има алкохол няма да пукнеш? Толкова хора са го правили, ще се навиеш ли. Ама какъв алкохол е вътре не знаеш, но се подписваш, че ми имаш доверие.

Искам да кажа, че въпреки напредналите технологии във всяка област, никой не ме кара да се подписвам, че ако си прецакам очите с новите Хлед телевизори, например, няма да ги съдя
Това с подписването само в България го има а навсякъде се ползват едни и същи ваксини. Определено е голема простотия заложена от тези които трябваше да агитират и да създадат предпоставките за връщането към нормалния живот. Според мен с цел но не това е акцента в момента
  #89  
Стар 20-10-2021
тиранти тиранти не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2021
Мнения: 29
Благодари: 1
Получил благодарност:
11 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Темата заприлича на тази за ваксините. Два лагера - разделяй и владей.
Ето просто решение за корона вируса от израелски лекар: https://www.youtube.com/watch?v=VcqqiaDIVOQ
  #90  
Стар 20-10-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кайен Вижте мненията
Нито ваксиниранираните могат да убедят антиваксърите, нито обратното.
Щом някой мисли, че Беларус е остров на спокойствието, нека си го мисли.
Щом някой мисли, че ваксината ще го предпази от всичко и завинаги - негова работа.
Но защо антиваксърите се чувстват длъжни да четат всяка статия за Ковид и да коментират не си обяснявам.
Чувстват се длъжни дори да проявят агресия към медицинския персонал който си върши работата. Не е на добре
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Зелените, сертификати


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 9 (0 членове и 9 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.