The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #881  
Стар 21-01-2016
klapa klapa не е на линия
Trekkie
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 33
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от разбирковци Вижте мненията
Моето мнение беше че оптична връзка до дома е много по кекав вариант поне на този етап от файбъра. Кордите които пускат по панелките минават по претъпкани щрангове, до колкото знам се случва често да има претъркани или скъсани, нужно е да се пази от животни и деца, да не се запрашават конекторите и т.н. При файбъра го няма този проблем, единствено че заемат доста повече място по трабите (но да му мислят тези които го прекарват), устойчив е до някаква степен от неволни настъпвания, прегъвания и така ... Ако живеете в някои небостъргач и сте на 43-тия етаж може би ще имате и голямо затихване, но доколкото виждам колега мери 98 мб, които щеше да мери и с оптичния кабел, дори може би и по-малко ако конекторите са поставени с евтини инструменти или са поставени некадърно.
Ъъъ, червените са все оптични. Да цитирам "оптичната връзка е по - кекав вариант от... оптичната..." - В това няма никакъв смисъл. Сравнения с една и съща технология.
Удебеленото е груба правописна грешка.
Предлагам ти да провериш какво означава файбър.
На модератора предлагам да изтрие последните няколко мнения, тъй като темата се оспами.
__________________
Новите правила за подписа са ужасни! Има по - големи емотиконки от разрешените за подписа картинки.
Отговори с цитат
  #882  
Стар 21-01-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,151
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Сърце не ми дава да ги изтрия, цяла нощ чета за файбъра и предимството му пред оптиката
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на дрим за този полезен пост
gentu (21-01-2016), klapa (21-01-2016), sleeper (25-01-2016), yavor1 (21-01-2016), Дедал (21-01-2016), Стефо (21-01-2016)
  #883  
Стар 21-01-2016
jovani jovani не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране Арива 120 комбо и Виваком

Как мога да гледам ако може изобщо да се гледа на сателитния ми декодер и да махна тегния халулеи ...
Отговори с цитат
  #884  
Стар 21-01-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Особено с Арива 120 комбо - никак
Отговори с цитат
  #885  
Стар 21-01-2016
jovani jovani не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Особено с Арива 120 комбо - никак
Има място за лан карта ..слагам кабела ..и нещо от настроиките на интернета ...не може ли да се измисли ?
Отговори с цитат
  #886  
Стар 21-01-2016
разбирковци разбирковци не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от klapa Вижте мненията
Ъъъ, червените са все оптични. Да цитирам "оптичната връзка е по - кекав вариант от... оптичната..." - В това няма никакъв смисъл. Сравнения с една и съща технология.
Удебеленото е груба правописна грешка.
Предлагам ти да провериш какво означава файбър.
На модератора предлагам да изтрие последните няколко мнения, тъй като темата се оспами.
Описал съм услугите под формата в която ги продават ... едното го продават като fiber (AON), а GPON-а съм забелязал че му казват просто оптика в магазините. В случая аз ви казах какви са недостатъците на gpon-а и на трите оператора, вие както искайте го приемайте.

@jovani до колкото знам си ги описват по сериен номер и мак, а твоят не знам как ще се провери от системата им.
Отговори с цитат
  #887  
Стар 22-01-2016
klapa klapa не е на линия
Trekkie
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 33
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jovani Вижте мненията
Има място за лан карта ..слагам кабела ..и нещо от настроиките на интернета ...не може ли да се измисли ?
Не. Само fusion-а може с у-во по избор.
__________________
Новите правила за подписа са ужасни! Има по - големи емотиконки от разрешените за подписа картинки.
Отговори с цитат
  #888  
Стар 24-01-2016
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от разбирковци Вижте мненията
@kainy колега нали се сещаш че скороста ти е до 100 мб, тоест и 70 мб да мериш без ТВ и 101 мб да мериш няма на кого да се оплачеш. Гарантирани скорости никои не предлага, а ако има такива които предлагат то таксите им са четири цифрени.
Явно си чел по диагонал... Никъде не обсъждам дали получавам гарантирано обещаната ми скорост или не. Тук става дума, че една услуга пречи на друга, а от Виваком се правят, че е абсолютно нормално.

За да не говоря в цифри, ситуацията е, че в даден момент аз имам Х количество трафик на разположение, който ползвам за интернет и за който съм си платил интернет таксата. Това Х количество трафик си го ползвам напълно през интернет. Пусна ли ТВ-то, то точи от този Х трафик, за да си обслужва нуждите вместо от допълнителен такъв, както е при комбинация с 50Мбит интернет, защото ограничението на порта е 100Мбит-а.

Т.е. аз съм ощетен избирайки 100Мбит интернет + ТВ, като реално мога да достигна ситуация където реално максимума на достижимие интернет трафик е 70Мбита, докато ТВ-то взима 30-тина.

Проблема се решава, когато отида и си пусна двете услуги отделно и трябва да ми прекарат 2 кабела от 2 порта. Тогава ще си имам итнернет трафика (негарантиран, но самостоятелен) и трафик за ТВ-тата отделно.

Скоростите ги замерих, за да видя за какво количество загуби си говорим в идеална среда. Въпреки че дори и за 1 телевизор да беше с максимум 10Мбита загуба, пак нямаше да ми е кеф, защото излиза, че използвайки комбинираната им цена, те ми орязват комбинирано и услугата, което не е обявено никъде!!!
Отговори с цитат
  #889  
Стар 05-02-2016
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Общо взето Виваком от всички възможно неща ми отговориха едно и също нещо: Абсолютно нормално е да ми спада нета, защото телевизията е по оптиката и максимума е 100Мбит-а.

След като ги попитах, как така ако мога да си направя два абонамента и няма да имам този проблем, то не може да се случи това без да трябва да си рпекратявам сегашния договор и да правя нови два, то жената най-безцеремонно ме попита защо ми е да си спирам сегашната услуга, като мога просто да си пусна нови две и готово...

В крайна сметка като имам време ще отида да им предложа да ми прекратят договора при невъзможност да изпълнят условията по него, а ако откажат, ще си платя неустойките, но после задължително минавам през КЗП заради нелоялна практика...
Отговори с цитат
  #890  
Стар 05-02-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

От поста не стана ясно, отделни услуги ли си оферирал, или комбинираш няколко
Ако си оферирал 2,3 отделни услуги,без да ползваш пакетно намаление, си прав.
Ако си на комбо, няма за какво да плачеш , по една линия ти пускат няколко услуги и аргументите ти за още една линия, са бла,бла
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, vivacom


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 109 (0 членове и 109 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Iptv на Azbox ???? nadinst IPTV (Internet Protocol Television) 1 09-04-2011 17:50
Относно IPTV tarabas_ IPTV (Internet Protocol Television) 3 10-06-2010 15:41
More IPTV for Croatia сат-инфо Новини 0 17-04-2009 09:50
iptv -cam modulle buzzii IPTV (Internet Protocol Television) 17 16-04-2009 16:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.