The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 05-12-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси много, за длл-а и аз съм го видял и направил, но това с гайна ще го пробвам довечера

Иначе си имам teсsun pl 6ОО който е безупречен, но ми се искаше и с джиджавката да хвана нещо в този обхват.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #22  
Стар 05-12-2018
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://www.rtl-sdr.com/new-experime...-13-mhz-lower/

Eто за това става дума
Едит : Не видях , че си заменил вече файла , ами опитай с едно деление преди макса на усилване при мен така дава най добри резултати на къси вълни . Антената ми е обикновена тв стайна V образна , която обаче е на покрива поставена отвесно и я използвам за румънските фм радиа на уредбата ми .
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 05-12-2018 на 14:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТКЗС за този полезен пост :
Атас (20-08-2022)
  #23  
Стар 19-08-2022
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко да поразбутам темата - тези дни попаднах на много интересно поне за мен четиво . Имам спомени , че навремето когато си играх с един стик и SDRSharp доста често бях виждал по скалата сигнали , които не държaт постоянно една и съща честота а се местят постоянно по скалата . Kойто си е играл с тази програма въпросните сигнали изглеждат ето така :

image host
Какви са тези сигнали , за мен беше пълна мистерия допреди няколко дена . Оказва се , че това е носеща честота на стари и изведени от експоатация военни или метеорологични спътници , които отдавна са бракувани и забравени . Според това което четох , явно след години на неуспешни цикли на зареждане и разреждане в батериите на тези спътници протича някаква химична реакция , която затваря веригата , позволявайки на спътника да получава ток от соларните си панели . И когато слънцето напече достатъчно панелите, спътника се пробужда за кратко , като предават само носеща честота без информация , като точно тези сигнали успяваме да уловим с сдр стика , а се местят , защото напрежението от соларните панели не е постоянно . Ето и цялата статия ако на някой му е интересно , да и пусне един преводач :
https://www.rtl-sdr.com/receiving-de...lites-rtl-sdr/
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на ТКЗС за този полезен пост
atuani (23-08-2022), bate_dino (24-08-2022), coolpazo (20-08-2022), hector21 (20-08-2022), Атас (20-08-2022), някой (21-08-2022)
  #24  
Стар 19-08-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Малко да поразбутам темата - тези дни попаднах на много интересно поне за мен четиво . Имам спомени , че навремето когато си играх с един стик и SDRSharp доста често бях виждал по скалата сигнали , които не държaт постоянно една и съща честота а се местят постоянно по скалата . Kойто си е играл с тази програма въпросните сигнали изглеждат ето така :

image host
Какви са тези сигнали , за мен беше пълна мистерия допреди няколко дена . Оказва се , че това е носеща честота на стари и изведени от експоатация военни или метеорологични спътници , които отдавна са бракувани и забравени . Според това което четох , явно след години на неуспешни цикли на зареждане и разреждане в батериите на тези спътници протича някаква химична реакция , която затваря веригата , позволявайки на спътника да получава ток от соларните си панели . И когато слънцето напече достатъчно панелите, спътника се пробужда за кратко , като предават само носеща честота без информация , като точно тези сигнали успяваме да уловим с сдр стика , а се местят , защото напрежението от соларните панели не е постоянно . Ето и цялата статия ако на някой му е интересно , да и пусне един преводач :
https://www.rtl-sdr.com/receiving-de...lites-rtl-sdr/
Невиждам смисъл да се слушат носещи. По интересно е с ISS, да направиш връзка да хванеш картина. Не развиват радиолюбителството в национален мащаб. Само регулатори и никаква стратегия.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
ТКЗС (19-08-2022)
  #25  
Стар 19-08-2022
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спор няма , то и да искаш да я слушаш , поне тази която помня аз , нямаш никакъв шанс . Просто ми стана интересно , защото нямах и представа какво е но съм го хващал . Сега чета точно за това , също и за китайската станция , както и за някакви фенове от Германия изпращащи сигнал на 10гхз към радиомаяк на луната и приемащи го с обикновен конвертор за сат антена и сдр стик .
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТКЗС за този полезен пост :
coolpazo (20-08-2022)
  #26  
Стар 21-08-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Спор няма , то и да искаш да я слушаш , поне тази която помня аз , нямаш никакъв шанс . Просто ми стана интересно , защото нямах и представа какво е но съм го хващал . Сега чета точно за това , също и за китайската станция , както и за някакви фенове от Германия изпращащи сигнал на 10гхз към радиомаяк на луната и приемащи го с обикновен конвертор за сат антена и сдр стик .
Ако си стигнал до степен радиоактивен. С слушаш София контрол на 123.700 на АМ модулация и от флайрадар гледаш полетите. АДЦ Също работи . Ставаш като диспечер наблюдател. АRISS беше готино с хам радио сендваш sms от компа през аудио картата. Тогава разбираш, че не си сам в борбата, хора от цял свят мятаха смс и се кефехме на " hi !! Im from..." в рамкитена 15 минути .после чакаш 2 часа и пак...в тази връзка прочетох, че 8 годишна направила връзка с МКС с радиото на баща и.....Трябва да се поддържа огъня в младите..
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL

Последно редактирано от CITRON : 21-08-2022 на 13:14
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на CITRON за този полезен пост
някой (21-08-2022), ТКЗС (24-08-2022)
  #27  
Стар 22-08-2022
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
с хам радио сендваш sms от компа през аудио картата.
я поясни малко (поизостанъл съм явно ), последното което съм виждал, беше VIA6522 и модем 7910 на контролер запит в ПЦ и после към трансивъра, нова мода ли е това със звуковата карта? И къде го изпращаш този СМС?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
ТКЗС (24-08-2022)
  #28  
Стар 22-08-2022
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здр,
Аз имам "джобна" техника само за приемане и често вечер прослушвам хам бандовете. Нищо интересно - италиянци, руснаци, гърци. На АМ се хваща пиратска гръцка станция на 1800 кхц. На 145.525 в Сф вечер чат пат има аматьори, репитера на 145.625 е пуст. Летището кула, контрол и ATIS се слушат без проблем. През деня на PMR кранисти, а като снимат филм или реклама се чува интеркома им
Като цяло аналоговото умира и се минава на DMR.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Мартинския за този полезен пост
Пъстрина (22-08-2022), ТКЗС (24-08-2022)
  #29  
Стар 22-08-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
я поясни малко (поизостанъл съм явно ), последното което съм виждал, беше VIA6522 и модем 7910 на контролер запит в ПЦ и после към трансивъра, нова мода ли е това със звуковата карта? И къде го изпращаш този СМС?
Стара мода беше. Ползваше се ISS за репитър на дата данни, Сега нещата са се променили 145,825мгх се ползва за прием APRS и съобщенията излизат на сайт. Виж на http://www.ariss.net/ и http://www.aprs.org/iss-faq.html
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на CITRON за този полезен пост
Момчил Минков (23-08-2022), ТКЗС (24-08-2022)
  #30  
Стар 23-08-2022
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Ако си стигнал до степен радиоактивен. С слушаш София контрол на 123.700 на АМ модулация и от флайрадар гледаш полетите. АДЦ Също работи . Ставаш като диспечер наблюдател. АRISS беше готино с хам радио сендваш sms от компа през аудио картата. Тогава разбираш, че не си сам в борбата, хора от цял свят мятаха смс и се кефехме на " hi !! Im from..." в рамкитена 15 минути .после чакаш 2 часа и пак...в тази връзка прочетох, че 8 годишна направила връзка с МКС с радиото на баща и.....Трябва да се поддържа огъня в младите..
Тук се чуват диспечерите и на двете летища в Букурещ , както и канал с метеорологични дании за градовете наоколо , където също има летища . Тираджиите също ми излизат , блока ми е на по-малко от 100 м. от международния път за Дунав мост. Сега се заиграх и с програмките за самолети , оказа се , че стайната антенка има най-дбро покритие и наистина вижда самолетите които покрива изгледа до хоризонта :
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 24-08-2022 на 00:00
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на ТКЗС за този полезен пост
coolpazo (24-08-2022), demmlik (26-08-2022), Атас (24-08-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Има, ЛИ, радиолюбители


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.