The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-07-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране Търся ентусиаст за Nokia dBox2

Здравейте, колеги! Тука си блъскам главата с една супер запазена Nokia dBox2 sat, която е с 2 броя intel flash, ама е bmon 1.0.Това, дето прочетох за debug се оказа,че трябва да се занули определен пин на флаша.Така. Направих го-ефект никакъв.Лаптопа ми е на W7, нулмодемния кабел-работи,кръстососания лан-тоже-пробвах на моята да и налея софт.Това дърво определено ми създава проблем,или най-вероятно моите възможности са толковаМоля, за помощ-Нокията е за моя добър приятел @zizo
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на koscom за този полезен пост :
зизо (23-07-2012)
  #2  
Стар 23-07-2012
Аватара на фейкър
фейкър фейкър не е на линия
опитващ чалъми
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: haskovo
Мнения: 144
Благодари: 23
Получил благодарност:
27 пъти в 17 поста
Сваляния: 161
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията
Здравейте, колеги! Тука си блъскам главата с една супер запазена Nokia dBox2 sat, която е с 2 броя intel flash, ама е bmon 1.0.Това, дето прочетох за debug се оказа,че трябва да се занули определен пин на флаша.Така. Направих го-ефект никакъв.Лаптопа ми е на W7, нулмодемния кабел-работи,кръстососания лан-тоже-пробвах на моята да и налея софт.Това дърво определено ми създава проблем,или най-вероятно моите възможности са толковаМоля, за помощ-Нокията е за моя добър приятел @zizo
експерт съм на дебъг моде и флашване ама на sagem.И аз имам нокия с 2интел флаша и не мога се оправя.Те нокиите не са заключени флашовете.Само трябва да се вкарат командите ама бяха по-различни от сажема и филипса.Мъчих се с нокията ама не се оправих и сега седи да трупа прах. Прегледай другия форум-там alexandro ми помагаше и има полезна информация
__________________
GM spark reloaded,next 18500hd,atlas asr5000,2 H-H strong,2 dish 120sm offset,1.50m russian parabola, my favorite sat:13e,19e,23.5e,36e,39e

Последно редактирано от фейкър : 23-07-2012 на 21:34
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-07-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

На Bmon1.2-няма проблем, но за тази с Bmon1.0-даже германците пишат ,че е специфична ,особено с новия софт/последен/ на Betaresearch.Трябва в определен момент едно "копито" от флаша да се даде на късо.Google translate е пълна лудница-аз по-добре ще разбера един пиян манагал на турски
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-07-2012
Аватара на фейкър
фейкър фейкър не е на линия
опитващ чалъми
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: haskovo
Мнения: 144
Благодари: 23
Получил благодарност:
27 пъти в 17 поста
Сваляния: 161
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията
На Bmon1.2-няма проблем, но за тази с Bmon1.0-даже германците пишат ,че е специфична ,особено с новия софт/последен/ на Betaresearch.Трябва в определен момент едно "копито" от флаша да се даде на късо.Google translate е пълна лудница-аз по-добре ще разбера един пиян манагал на турски
пробва ли с ъпдейт от астрата с прекъсване на 3тия ред?
Вече сме свързали и двата кабела съответно с LAN картата и COM порта.
Сега се захващаме с dbox-a. Имайте предвид, че като казвам, че го включвам или изключвам трябва да се разбира съответно включване на щепсела в контакта или съответно изключването му от там.
Целта е да предизвикаме dbox-a да започне да си прави update на софтуера от спътника. Разбира се преди това антената трябва да е насочена към Astra и да е включена в dbox-a. Най лесно може да се опита, като се натисне бутона dbox на дистанционното от менюто след това се избира settings>software updates. Ако се появи съобщение, че актуалната версия на софтуера е вече инсталирана минаваме към някой от следващите методи. Друг метод е като в dbox-a се вкара погрешна карта т.е. на сателитен dbox се сложи карта от кабелен например, но тъй като не разполагах с никакви карти за да опитам минах направо на следващия метод.
Изключете dbox-а, изчакайте малко и пак включете. Когато на дисплея се изпише "Startе...." натискаме бутона със стрелка надолу и държим натиснат докато на дисплея не се появи "flash erase". Тогава отпускаме бутона и чакаме dbox-a да започне отново да се презарежда. Когато отново се появи "Startе...." пак натискаме бутона със стрелка надолу и държим натиснат /т.е. повтаряме процедурата два пъти/, като накрая би трябвало да се появи на дисплея "Ihre Software konnte nicht ordnungs.....Drьcken Sie OK um die Software zu akutalisieren.". Сега натискаме бутона ОК на дистанционното. /Ако не се получи това процедурата се повтаря. При мен стана от първия път./ Сега изключваме dbox-а, а веднага след това махаме и кабела на антената от него. После пак включваме и изчакваме докато се появи на дисплея съобщение за грешка UD4.
Не натискаме нищо този път просто пак изключваме dbox-а. Отново свързваме антената и пак включваме. И сега внимаваме и се настройваме да броим от 1 до 4 Включваме отново и следим дисплея. След малко отдолу започват да се появяват едни правоъгълничета и бавно да изпълват дисплея в посока от ляво на дясно. Ако версията на софтуера ни е BN 2.1 над тях ще пише Premiere. Имайте предвид, че не става въпрос за онези правоъгълничета, които се появяват на дисплея почти веднага след включване на dbox-а и после бързо изчезват. Тези които трябва да броим се появяват едва след това. Броим правоъгълничетата, които показват, че върви update и когато техният брой е между 1 и 4 изключваме dbox-а. Аз изключих на третото. Сега трябва да махнем кабела на антената отново. Проверяваме двата кабела, които свързват компютъра с dbox-а дали са включени и поглеждаме към boot managera, който пък трябва да е готов и настроен както беше написано малко по-нагоре. Целта на всичко до тук беше да се накара dbox-а да boot-не през LAN. След като сме се убедили, че всичко е наред натискаме бутона Start на boot manager-а. След това включваме dbox-а.
Дисплея на dbox-а би трябвало да изпише Lade…. и да спре, а ние гледаме какво прави boot manager-а. Ако не изкара някакво съобщение за грешка го изчакваме около 30 секунди да си върши работата.
__________________
GM spark reloaded,next 18500hd,atlas asr5000,2 H-H strong,2 dish 120sm offset,1.50m russian parabola, my favorite sat:13e,19e,23.5e,36e,39e

Последно редактирано от фейкър : 23-07-2012 на 21:42
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-07-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Йес, ама съм със 7-мица и не всичко ми работи коректно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-07-2012
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Преди половин година се борих с едни Саджеми и с един и с два флаша. Нито един път не ми стана номера с зануляването. За сметка на това като намерих верния софтуер всичко тръгна - идеята му е че при буут има вдигнат TFTP сървър на пц-то ти (работи като слънце с Win7) и приемника ходи да провери дали няма нов софт за него. Може спомените ми да са леко изкривени, за което предварително се извинявам. В момента не са при мен боксовете да пробвам. Закачаше се и кроснат кабел и нулмодем. При буут се качва специално ядро и след това в конзолата се пишеха разни работи, като на ръка се трие флаша и след това се програмира. Името на програмката е dboxII_boot-Manager_v3.2.0.354_19.4.02.exe а в C disk трябва да имаш директория Dbox2 в която съответно са специалния кернел и още неща които се ползват докато буутва. Ако искаш пиши на лични за да се разберем как да ти дам нужното ако все още го нямаш или не можеш да намериш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23-07-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Преди половин година се борих с едни Саджеми и с един и с два флаша. Нито един път не ми стана номера с зануляването. За сметка на това като намерих верния софтуер всичко тръгна - идеята му е че при буут има вдигнат TFTP сървър на пц-то ти (работи като слънце с Win7) и приемника ходи да провери дали няма нов софт за него. Може спомените ми да са леко изкривени, за което предварително се извинявам. В момента не са при мен боксовете да пробвам. Закачаше се и кроснат кабел и нулмодем. При буут се качва специално ядро и след това в конзолата се пишеха разни работи, като на ръка се трие флаша и след това се програмира. Името на програмката е dboxII_boot-Manager_v3.2.0.354_19.4.02.exe а в C disk трябва да имаш директория Dbox2 в която съответно са специалния кернел и още неща които се ползват докато буутва. Ако искаш пиши на лични за да се разберем как да ти дам нужното ако все още го нямаш или не можеш да намериш.
Имам всичко, но за BMON1.0 чалъма бил друг.Навсякъде по форумите пише ,че е по-специален и "запецват" при него дори германските хакери,особенно с най-новия софт 2.01а на Betaresearch-трудно се пробива.С бутона за "изтриване" на приемника-не става...Ако искаш-пращам ти го срещу заплащане да го вкараш в дебъг...То,ако е било лесно в България щеше да влезне с Линукс софт.Ама и австрийците са се видяли в чудо и са го пуснали на боклука-демек в БГ,защото някой "разумномислещ"'автоджамбазин си го е сложил в багажника на поредните "нови"дърва на "150000 км", които докарва ,като тон въглища...

Последно редактирано от koscom : 23-07-2012 на 22:54
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23-07-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Един ден Nokia dBox2 ще е като Vintage SHARP GF-777Z Stereo Boombox Ghettoblaster
http://www.ebay.com/itm/Vintage-SHAR...item19d2f248a9



p.s. Специално за @veskop

Последно редактирано от koscom : 23-07-2012 на 23:22
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23-07-2012
Аватара на zakiid
zakiid zakiid не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2007
Мнения: 163
Благодари: 83
Получил благодарност:
39 пъти в 28 поста
Сваляния: 293
Ъплоуди: 1
По подразбиране

BMON1.0 се дебъгва без проблем според инструкциите,само че иска win XP,
с win 7 го борих преди 2-3 години и не стана - накрая преинсталирах рс-то с хр и стана
__________________
Vu+Solo4K, DM900UHD
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на zakiid за този полезен пост :
koscom (24-07-2012)
  #10  
Стар 24-07-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,926
Благодари: 1,731
Получил благодарност:
5,229 пъти в 2,354 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията
Един ден Nokia dBox2 ще е като Vintage SHARP GF-777Z Stereo Boombox Ghettoblaster
http://www.ebay.com/itm/Vintage-SHAR...item19d2f248a9



p.s. Специално за @veskop
И другата класика в жанра на BoomBox (a.k.a Ghettoblaster)

Conion CF 100






__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 24-07-2012 на 00:58
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dbox2, nokia, ентусиаст, За, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
търся Nokia dbox2 sat,Dreambox,ab ipbox200s Еврен Приключили продажби 2 15-06-2012 11:25
ПРОДАВАМ Nokia Dbox2 S/Nokia Dbox2 C/Nokia Dbox1 ilko Приключили продажби 2 10-06-2012 21:04
Продавам IDE-Interface DBox2 Nokia , РАМ 16 MB Nokia dBox2, Син Дисплей Nokia dBox2 user1331 Приключили продажби 2 08-06-2012 18:59
nokia Dbox vs nokia Dbox2 biser Nokiа DBox2 0 27-10-2010 20:54
Nokia Dbox2 nicelectric Nokiа DBox2 0 04-08-2008 15:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.