The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 25-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По мое скромно мнение мултифийд на TD88 става за близки спътници като тези от подписа ми с добър запас, като 1Н излиза добре само в чисто време, при дъжд просто забрави... излиза тук таме някой по-силен транспондер, но не си е работа.
Докато силните спътници си излизат и при дъжд без ядове, но трябва да са близки за да няма голяма загуба на сигнал а в поносимите норми.





(13EME RUE HD се гледа в момента просто съм уцелил тъмен кадър).
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #82  
Стар 26-11-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,500
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,165 пъти в 2,930 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Конкретизирай - "никога" ли да не ги гледа, или само при "първи дъжд,първи вятър"? Това са две противоречиви твърдения събрани в едно.
При слаб дъжд не се гледа HD-транспондера на Булсат. Другите транспондери на Булсат излизат - освен ако дъжда не е порой. Това е твърде далеч от определението "първи дъжд".
На 13Е също намалява сигнала, но да се каже че не се гледа изобщо по време на дъжд също е високопарно твърдение. Пак зависи от дъжда колко канали ще минат под ръба - защото от дъжд до дъжд разликата е голяма.
През останалото време всичко се гледа от 13Е и 39Е (без украинския транспондер на 39Е).
За по-детайлна справка какво хващам с 10-те конвертора на двете си антени, преди време съм качил детайлна справка за интересуващите се в Ъплоуд Центъра.



Ето и в момента вали, но гледам Булсат с 11 dB SD-каналите. HD-транспондера е паднал под ръба.

Точно за товя говоря!Не съм споменавал за 16,но в твоята схема и там нищо не гледаш!За 13 не говоря,там компромис се прави за сметка на 39!Но появиш ли 39 на ръба,16 пада под ръба!Или не съм прав!
88 става за експерименти, но не стига за гледане!Да не говориме за 28!И сигурно те дразни,ама си задоволен и те мързи!Така ,че никой не го интересува,ти какво гледаш!Хората ги интересува оптималния вариянт!88 става за 3-4 близки спътника,не повече!
Отговори с цитат
  #83  
Стар 26-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
88 става за експерименти, но не стига за гледане!
Баш за гледане стига Triax 88. За 16Е съм писал отдавна, че не се хваща почти нищо там при моята конфигурация, но такъв е спътника. Новия спътник който дай Боже успеят да изведат в орбита следващата година ще подобри положението. Затова не съм махнал конвертора от там, а съм го оставил да "чака" по-добри времена.
На 28E се гледа всичко без 2D! И то прекрасно. Само при силен дъжд на най-слабите транспондери сигнала пада - обикновено за 5-6 минути, докато премине облака и отслабне дъжда.
Логично е по-голямата антена да е по-добрия вариант, само че не всеки би искал да сложи по-голяма антена. Така че, не говори от името на "всички".
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #84  
Стар 26-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

28E си излиза на TD88 при мултифийд, на дъжд слабите отиват към ръба като пак се гледат, трябва дъжда да стане силен за да изчезнат (като 11222Н).
16Е си излиза дори при по-силен дъжд, трябва да вали доста яко за да изчезне.
Всички други спътници си излизат и при много силен дъжд, трябва да вали като из ведро за да изчезнат, но тогава изчезва и була с тяхната антена.
Така е при мене поне.
И мисля, че с по-горния си пост разясних какво значи "при първия дъждец" това е като стане мрачно време и започне лекичко да роси... тогава слабите от астра 1Н на 19Е зачезват като някой се гледат, но завали ли малко по-силно нищо не се гледа затова казах, че 1Н се гледа само при ясно време, тогава нЕма ядове.
Същото се получава при астра 3А на 23,5Е гледат се при ясно и чисто време (без два-три транспондера), при първия дъждец и ги нЕма това е в случай, че антената е настроена по 23,5Е в моя случай от подписа 3А хич я нЕма.
Затова нЕкой хора казват, че TD88 не става за истински мултифийд както TD110.
За съжаления не съм имал щастието да пробвам TD110 при мултифийд как се държи... излизат ли без проблем при мрачно и дъждовно време слабите на 28Е, 1Н и 3А ?
Ако излизат тогава наистина има смисъл човек да се бръкне 140 кинти иначе само си опъваме локуми тука
Айде dzumba и Triax отговорете на въпроса който съм удебелил, 10х.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #85  
Стар 26-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Пуснах си мултифийда !

Честно казано, отделих 3-4 дни по 1-2 часа когато бях свободен да си теоретизирам и да си подготвя нещата. Когато излязох на терасата за самото монтиране се сблъсках с други чисто физиологически препятствия Терасата ми гледа точно на юг, в насочено положение към централния 28 съм точно зад гърба на антената и не мога нито да въртя skew нито да плъзгам по рейката... - не достигам.

Освен това попаднах на дефектен конвертор и това ми утрепа първия 1 час на терасата.

Абе както и да е - 39Е, 28Е и 19,2Е излязоха много лесно - нито съм изцеждал, нито съм си играл конвертор по конвертор да настройвам.

Монтажа ми отне 30 мин след като смених конвертора с работещ, и снощи около 15 мин.
общо не ми се събра и 2 часа работа по самото инсталиране


Вчера валеше слаб дъжд - ХД на 39е работеше със 99% на 90%
а 19Е просто си излезе от 1-вия опит - плъзнах го на око (естествено знаех пропорциите в разстоянията и гледах как са разположени 28 спрямо 39)

Понеже имам още малко работа да подредя кабелите, имам още едно висене на терасата, така че ще измеря, снимам и ще пусна реалните разстояния между конверторите за да бъде полезно и за следващите..

А и понеже доста теоретризирах както знаете - направих следния извод:

Фокусното разстояние на ТД88 е по-малко от това на ТД110.
Следователно разстоянието между конверторите при ТД88 също е по-малко, затова именно по стандартната рейка както казва @Джак, всъщност има място за 26 градуса

на ТД110 вероятно рейката стига за 20 градуса, чисто като дължина.

в момента съм хванал 39Е вкл. ХД като най-краен, 28Е като централен и 19Е - в другия край. Да ама имам още доста място на рейката след 19Е

Признавам си, че не съм изцеждал нищо и на 28Е излизат малко неща.
На мен обаче ми трябваха едни бебешки канали - Tiny POP, POP - от този сорт за бебето.

на 19Е свободните ХД излязоха с много запас (вчера валеше)

така че, мен ме устройва!

Последно редактирано от лтрифонов : 26-11-2010 на 10:01
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на лтрифонов за този полезен пост :
Джак (26-11-2010)
  #86  
Стар 26-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Айде dzumba и Triax отговорете на въпроса който съм удебелил, 10х.
За Варна без проблеми излизат само с първокласен конвертор и майстор...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
Ooo_Pepi (26-11-2010)
  #87  
Стар 26-11-2010
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
Cool

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Пуснах си мултифийда !

Честно казано, отделих 3-4 дни по 1-2 часа когато бях свободен да си теоретизирам и да си подготвя нещата. Когато излязох на терасата за самото монтиране се сблъсках с други чисто физиологически препятствия Терасата ми гледа точно на юг, в насочено положение към централния 28 съм точно зад гърба на антената и не мога нито да въртя skew нито да плъзгам по рейката... - не достигам.

Освен това попаднах на дефектен конвертор и това ми утрепа първия 1 час на терасата.

Абе както и да е - 39Е, 28Е и 19,2Е излязоха много лесно - нито съм изцеждал, нито съм си играл конвертор по конвертор да настройвам.

Монтажа ми отне 30 мин след като смених конвертора с работещ, и снощи около 15 мин.
общо не ми се събра и 2 часа работа по самото инсталиране


Вчера валеше слаб дъжд - ХД на 39е работеше със 99% на 90%
а 19Е просто си излезе от 1-вия опит - плъзнах го на око (естествено знаех пропорциите в разстоянията и гледах как са разположени 28 спрямо 39)

Понеже имам още малко работа да подредя кабелите, имам още едно висене на терасата, така че ще измеря, снимам и ще пусна реалните разстояния между конверторите за да бъде полезно и за следващите..

А и понеже доста теоретризирах както знаете - направих следния извод:

Фокусното разстояние на ТД88 е по-малко от това на ТД110.
Следователно разстоянието между конверторите при ТД88 също е по-малко, затова именно по стандартната рейка както казва @Джак, всъщност има място за 26 градуса

на ТД110 вероятно рейката стига за 20 градуса, чисто като дължина.

в момента съм хванал 39Е вкл. ХД като най-краен, 28Е като централен и 19Е - в другия край. Да ама имам още доста място на рейката след 19Е

Признавам си, че не съм изцеждал нищо и на 28Е излизат малко неща.
На мен обаче ми трябваха едни бебешки канали - Tiny POP, POP - от този сорт за бебето.

на 19Е свободните ХД излязоха с много запас (вчера валеше)

така че, мен ме устройва!

Ред е на снимките май а?
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
  #88  
Стар 29-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ето ги и снимките.
Аз съм супер доволен занимавам се със сат. системи от някъде юни-юли, предимно с инфо тук от форума.

@Джак, благодаря за идеята за 26-те градуса потвърдено Multifeed Triax TD88 със фабричната рейка за 4 държача покрива от 39е до 13е (имам едни бъдещи намерения да се пробвам със изнесена планка захваната към13е да достигна до 9е... но по-нататък)

наредих си конверторите така - 13е, 19,2е, 28.2е, 39е. Странно, но най-големи затруднения имам със централния спътник на 28е. 19,2 e силен и корекции от по 1-2 градуса не му се оразяват изобщо.

Всички FTA HD канали хващам с доста голям запас - Servus, ZDF, ARTE, Das Erste от 19,2Е и Luxury Life HD от 28.2е
11012 на 39e излиза, но с малък запас. По време на мотажа излизаше доста по-добре, нещо ми избяга след като сложих свинските опашки.


ето и снимки, както обещах със разстояния, ако някой тръгне да прави тази конфигурация - направо без да смята - реди и гледа

Допълнителна информация:
Рейката е монтирана със централната дупка нагоре, и е накривена максимално така, че 39е да е нагоре.

Отзад, елевацията на антената е максималната възможна - 43-44 градуса, докато опря.

resized_IMG_3794.jpg resized_IMG_3795.jpg resized_IMG_3796.jpg resized_IMG_3797.jpg resized_IMG_3798.jpg

Последно редактирано от лтрифонов : 29-11-2010 на 17:48
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на лтрифонов за този полезен пост :
nokia n96 (29-11-2010)
  #89  
Стар 29-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Рейката е монтирана със централната дупка нагоре, и е накривена максимално така, че 39е да е нагоре.

Отзад, елевацията на антената е максималната възможна - 43-44 градуса, докато опря.
Мисля, че тук си допуснал грешка. Ако рейката е наклонена докрай за тези сателити, това значи че елевацията ти не е оптимално настроена за тях. При мен рейката е в почти хоризонтално положение.

Полезно да знаеш е, че ако обърнеш снадката за която се захваща антената, ще имаш възможност за повече от 43-44 градуса за елевация. Дължи се на това, че единия край на снадката е повече издаден напред. В случая при теб това е горния край. Обърни го надолу и ще имаш повече простор за действие. Виж картинката по-долу:

__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
лтрифонов (29-11-2010)
  #90  
Стар 29-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
...ако обърнеш снадката за която се захваща антената, ще имаш възможност за повече от 43-44 градуса за елевация.
Ъгъл на елевация: 40.79° това е за най-високия спътник за София 23,5Е
Мислиш ли, че ако направи елевацията повече от 45° ще хване нещо... не мисля, в такъв случай за чии му е да го прави това обръщане, грам смисъл нЕма. И моята планка е така и при положение, че антената му е в края на балкона ако обърне тая планка за която му говориш как ще вижда реските които показват елевацията ? Хич не я обръщай тая планка, така си гледаш градусите на елевация и въобще не ти трябва да дигаш елевацията повече от 45°. Освен това само на снимките изглежда, че не може да се вдигне още... повярвай може още нагоре ама нема смисъл защото ти изчезват спътниците.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13, 16, 19Е, td78, Мултифийд, питанеtriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 20:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 12:29
Какъв мотор ще ми препоръчате за Triax TD78? Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 10-04-2010 18:42
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 21:49
Triax TD78 vs GLOBO Click-Clack 85 см. ppet САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 28-04-2008 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.