The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #181  
Стар 21-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Ти последно много ли искаш да свети или малко?
Ако е истински смарт ключ ще знае кога искам да свети много и кога малко!

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Интересно ми е ако кацне муха в кръгчето какво ще стане. Също и ако мине хлебарка през него. Някой опитвал ли е подобни сценарии? Сигурен съм, че китаеца не е.
Моля, някой да ми прати хлебарка за тест. Че сега мухи няма.
Отговори с цитат
  #182  
Стар 21-01-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,400
Благодари: 1,036
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И легранд и останалите да го !@№$%
хубавите розетки са с щипка за кабела няма винтове,
подобно на станалите напоследък модерни WAGO,
които в али са 15 пъти по евтини от в месните магазини.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #183  
Стар 21-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На WAGO имам клеми, но ключове и контакти каточели не съм виждал, но не съм и търсел.
Отговори с цитат
  #184  
Стар 21-01-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,247
Благодари: 122
Получил благодарност:
606 пъти в 319 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Мислех, че целия “кристален” т.е. стъклен панел е с тъч-контрол, а то се оказа, че сензорно е само кръгчето по средата. Ако натиснеш с пръст извън него, файда никаква.
Да ти мина случайно през акъла , че освен единични като твоя ключ има двойни и тройни ключове ? По твоята логика как ще стане тогава избора кой кръг да светне , ако не се докосне в определения от кръгчето/квадратчето участък (някой модели/прозводители позволяват малко по голям размер на активната зона за допир) . Зоната за допир на самата платка е доста по-голяма .
Същото е и със силата на светене , ако през деня ти е добре , от което не виждам особен смисъл , вечер ще е дразнещо силно . За това се прави с разумна недразнеща сила на светене на тъмно . Някой производители ползват двуцветни ЛЕД , примерно син цвят за изключено и червен за включено , но и те не са толкова ярки . Тоя ключ дето си го взел си го монтирай в мазата , ще ти пасне идеално и няма да го хвърляш
Отговори с цитат
  #185  
Стар 21-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, и аз имам двойни ключове и тройни контакти.

Преди малко ми показаха по вайбъра такъв ключ на V-Tac. Много по-яко изглеждаше от тоя. И светеше цялото кръгче в бяло, а не само някакво диодче под него. Не беше точно кръгче, а иконката ON/OFF (с една чертичка в кръгчето). А тва Livolo седи като розетка за телефон. Добре че взех само едно за тест.
Отговори с цитат
  #186  
Стар 21-01-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,247
Благодари: 122
Получил благодарност:
606 пъти в 319 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Да, и аз имам двойни ключове и тройни контакти.

Преди малко ми показаха по вайбъра такъв ключ на V-Tac. Много по-яко изглеждаше от тоя. И светеше цялото кръгче в бяло, а не само някакво диодче под него. Не беше точно кръгче, а иконката ON/OFF (с една чертичка в кръгчето). А тва Livolo седи като розетка за телефон. Добре че взех само едно за тест.
Ако искаш мога да ти кача малко снимки за различни модели как изглеждат на тъмно изключени и на светло включени . Утре мога да ти ги снимам и на дневна светлина изключени . Аз лично не харесвам ливоло , имам няколко марки всякакви разновидности 1/2/3 кръга . Последно си купувам изчистени от надписи , с квадрат за всяки сензор/зона който свети в бледосинъо (изключено) и червено (включено) . И винаги има едно НО . Та аз си ги препрограмирам по ред причини , а основната е , че не искам да се управляват през разни облаци - дори и да нямаш интернет приложението ми си ги управлява локално .
Ако наистина те интересува и ти се занимава мога да ти покажа доста по темата .
Отговори с цитат
  #187  
Стар 21-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако намериш време само, снимай. Аз подходих доста ентусиазирано, но след като получих LIVOLO-то, каточели съм разколебан дали да не оставя традиционните ключове.

Идеалния ключ за мен, още не са го измислили. Аз си го представям не със стъклено (че много лъщи и простее), а с порцеланово покритие (ако ще е от Али Баба, може и дори желателно е да е с китайски порцелан).

Тъй като през порцелана светлина не може да премине, си представям светлината да излиза около панела, като дискретното осветление на окачените тавани. Да не е много натрапчиво нощем, а през деня не е нужно изобщо. И кръгчета по средата не са нужни. Трябва да е елегантно. Може да си поиграят с леко-заоблени контури и черти, че една квадратна плочка е твърде стерилно (а не стилно).

За да бъда малко нагъл, бих се замечтал и при поставяне на челото пред панела, да ти изписва температурата (като дигитален термометър). А през останалото време да изписва температурата и влажността в стаята (тази опция да може да се изключва от мобилно приложение). Разбира се, без има лед-дисплей на панела, а със светещ цифреблат под него (да светят само цифрите когато са включени). И тъй като през порцелана светлина не може да мине, може да се използва по-качествена пластмаса или оцветено матирано стъкло.

Разбира се, и да има гласов контрол. Ама не през алекса или сири, а вграден в ключа. И да може да се програмира да си говориш на български с изрази, които са ти на устата, а не да викаш на английски или китайски “Aladin, turn ON the light”.

Макар и да ти изглежда саркастичен поста, действително съм заинтересован от предложението ти да снимаш и други варианти, да видя какъв е избора в тази времева линия. Все пак сме едва в 21-ви век!

Последно редактирано от Светия Дух : 21-01-2021 на 19:41
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
Ченгел (22-01-2021)
  #188  
Стар 21-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,191
Благодари: 581
Получил благодарност:
783 пъти в 531 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Идеалния ключ за мен, още не са го измислили. Аз си го представям не със стъклено (че много лъщи и простее), а с порцеланово покритие (ако ще е от Али Баба, може и дори желателно е да е с китайски порцелан).
Имам едни чаши за кафе от костен порцелан, със златен кант са по ръба и изглеждат уникално. Много нежни, крехки и изтънчени. С кеф си ги гледан, но не смея да пия кафе от тях, щото счупих една много тъпо.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #189  
Стар 21-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Затова е гласовия контрол
Отговори с цитат
  #190  
Стар 21-01-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,247
Благодари: 122
Получил благодарност:
606 пъти в 319 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Майтап си прави "умната" Европа с китайците , ама те са в топ 5 икономиките . И емаг си е едно мини копие на али-то
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
Светия Дух (21-01-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.