The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-11-2012
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране истината за Югославия и какво ни чака и нас...

Цитирай:
If you thought you knew why Yugoslavia broke up, get ready for 2 hours of shocking facts that will shed a different light on Western intervention in the Balkans. Nicknamed the "Serbian Michael Moore" by the oldest daily newspaper in the Balkans, Malagurski will expose the root causes of the Yugoslav wars and explain that the goal was for the West to create economic and geopolitical colonies in that part of the world.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-11-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Изглежда интересно. Свалям целия филм да го гледам на спокойствие.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-11-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Нищо не ни чака нас. Югославия беше една държава, плот на болният интернационализъм на комунягите по онова време. В нея всички се обичаха, да споменавам ли на "Златни Пясъци" как редовно си спретваха по един бой гражданите на иначе съюзни републики? Сърбите пък дето ги хвалят - обичаме сръбска музика, са като мобилните телефони - нова година, нов по-малък модел. Сега като и Войводина си отиде ще са колкото Бургаска област....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-11-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Израсъл съм на 48 км от Калотина и от времето на Тито редовно гледах белградската телевизия, дори и новините не пропусках - цели 15 години - до разпада. Интересувах се много от тази държава и донякъде се възхищавах на привидната свобода там, която се оказа, че е била упойката за болките от непасващите сглобки на тази странна консктрукция. Югославия беше изкуствено формирование, уж единна държава на южните славяни, изградена върху остатъците на ликвидираната Австро-Унгария и заемаща територии, които векове са принадлежали на други държави. Това е най-успешният резултат на великосръбските амбиции за доминация на Западните балкани. Нещо като Царство България между 1942 -1944 г. - обединени наши земи, или Третия Райх 1936-1939 г. За сърбите това беше страхотен период от тяхната история, обаче словенците и хърватите бяха на друго мнение. Те не се чувстваха част от "братството и единството", ами по-скоро като административни територии под сръбска власт. Сърбия беше проводник също така и на панславистката идея, която не е нищо друго освен руски идеологически инструмент за оправдаване на домогванията за влияние на империята в определени региони, населени със славянски народи.
Пределно ясно беше, че такава механична сглобка на уж близки народи, няма бъдеще. За разлика от другото подобно творение - Чехословакия, където разпадът протече цивилизовано, на Балканите това нямаше как да стане, поради "културните особености" на участниците в събитията. Разбира се, че това не е станало спонтанно, както и че участниците в тези кървави събития са имали подкрепата на съответните велики сили, но да се представя разпадът на Югославия само като като конспиративен план на деструктивни западни кръгове е наивна теза, въпреки че изглежда сензационна и завладяваща.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
Iliyan N (09-11-2012), polomski (09-11-2012), sarivano (08-11-2012), zlosten (08-11-2012), ВАНКАТА66 (08-11-2012), Дедал (08-11-2012), Пламен Тачев (08-11-2012)
  #5  
Стар 08-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

1992г бях на ремонт в риека, а на 50км от риека имаше бойни действия.
разпитвах различни хървати за причината на конфликта, отстрани изглежда че няма причина.
както ми обясниха всички попитани, де факто хърватска е била окупирана от сърбоите.
цялото административно управление - сърбои.
всички ръководни длъжности в заводите ,над началник цех - сърбои.
реално са живеели по-зле от протекторат.
всички завиждаха на словенците, че са се откачили почти без военни действия.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-11-2012
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

като гледам никой от вас не е гледал филма
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
като гледам никой от вас не е гледал филма
аз не съм, но си имам мнение и не ми е приятно да ме манипулират, може и да греша, но си е моя грешка
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
polomski (09-11-2012)
  #8  
Стар 08-11-2012
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Израсъл съм на 48 км от Калотина и от времето на Тито редовно гледах белградската телевизия, дори и новините не пропусках - цели 15 години - до разпада. Интересувах се много от тази държава и донякъде се възхищавах на привидната свобода там, която се оказа, че е била упойката за болките от непасващите сглобки на тази странна консктрукция. Югославия беше изкуствено формирование, уж единна държава на южните славяни, изградена върху остатъците на ликвидираната Австро-Унгария и заемаща територии, които векове са принадлежали на други държави. Това е най-успешният резултат на великосръбските амбиции за доминация на Западните балкани. Нещо като Царство България между 1942 -1944 г. - обединени наши земи, или Третия Райх 1936-1939 г. За сърбите това беше страхотен период от тяхната история, обаче словенците и хърватите бяха на друго мнение. Те не се чувстваха част от "братството и единството", ами по-скоро като административни територии под сръбска власт. Сърбия беше проводник също така и на панславистката идея, която не е нищо друго освен руски идеологически инструмент за оправдаване на домогванията за влияние на империята в определени региони, населени със славянски народи.
Пределно ясно беше, че такава механична сглобка на уж близки народи, няма бъдеще. За разлика от другото подобно творение - Чехословакия, където разпадът протече цивилизовано, на Балканите това нямаше как да стане, поради "културните особености" на участниците в събитията. Разбира се, че това не е станало спонтанно, както и че участниците в тези кървави събития са имали подкрепата на съответните велики сили, но да се представя разпадът на Югославия само като като конспиративен план на деструктивни западни кръгове е наивна теза, въпреки че изглежда сензационна и завладяваща.
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно.

Нас ли ... какво ни чака... ми чака ни светло бъдеще според дебило...

Дянков: Ще надминем Гърция, ще настигнем Португалия и Испания



Хубаво е по-редовно да се набляга на хапчетата, интересно тоя па ко ли пие, на снимката?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-11-2012
Antonio Antonio не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 804
Благодари: 320
Получил благодарност:
84 пъти в 66 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно.

Нас ли ... какво ни чака... ми чака ни светло бъдеще според дебило...

Дянков: Ще надминем Гърция, ще настигнем Португалия и Испания



Хубаво е по-редовно да се набляга на хапчетата, интересно тоя па ко ли пие, на снимката?
Цианкалий.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-11-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
като гледам никой от вас не е гледал филма
Гледах го. Нищо ново не научих . Тези неща гърмяха по белградската телевизия през цялото това време, за което писах в предния си пост. Считам, че съм запознат с нещата, знам езика като втори роден, и също така имах, както и сега продължавам да имам възможността да разговарям с хора от там, а не да се осведомявам от подбрани монтирани бързо сменящи се кадри, гарнирани със скоростни реплики, които не те оставят да се отпуснеш и да помислиш по-задълбочено.
Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
Трябва да си пиеш хапчетата по-редовно
Намекът на др. Георги Д. за хапчетата го приемам сериозно, като от човек с опит в тази сфера. За Дянков не мога да вдяна, къде точно се вписва той в събитията от онова време, но това е вероятно от нередовното ми приемане на медикаменти. Вероятно др. Георги Д. би ме светнал, има ли по-ефикасни, че аз съм само на обикновено уиски...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, истината, какво, нас, ни, чака, югославия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Истината за IP видеонаблюдението netman СОТ охранителна техника 1 11-11-2011 17:49
Какво е това същество и за какво се бори?! Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 29-12-2010 00:41
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 20:30
Събраха 30 ефирни честоти в едно ЕООД – чака ни нова мега сделка? ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 24-02-2010 17:28
НОВ РАЗДЕЛ за страните от бивша Югославия АДМИН Новини и мнения 0 05-12-2009 10:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.