The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #171  
Стар 21-02-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко си работи.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #172  
Стар 21-02-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,754 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
С риск всички да ме нападнат ще кажа, че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща за неща като авторско право, софтуер и да зачита интелектуалната собственост.
Няма друга държава в която населението да си мисли, че щом даден филм, музика или софтуер може да бъде изтеглен (свободно или не) от интернет, то той задължително трябва да бъде изтеглен, а храта които му го продават едва ли не се опитват да правят пари на негов гръб. Като му продават неща, които може да изтегли от интернет.

Време е средностатистическият българин да разбере, че зад направата на един филм, музика или софтуер стои екип от хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни. А това си има своята цена, която в последните години се превърна в мръсна дума за нас, българите като цяло.
Средностатистическия българин плаща достатъчно за авторско право , софтуер и интелектуална собственост. Питай кабелния си оператор колко дават за авторско право, питай заведенията в които ядеш и пиеш колко плащат на мюзикаутор, питай таксиджиите и кауфланд колко плащат за музиката която пускат. Питай радиата и телевизиите колко плащат на Мюзикаутор, Филмаутор, Букаутор, Профон и не знам си още кой...
Крайно време е да се научим да оценяваме ситуацията реалистично.... Колко взимаме, колко даваме... Как аз взимам 1000 лв, а мария илиева(образно казано, не задължително да е тя) взима по 20 хил, ама иска да взима по 50... Ама аз съм и виновен, дето даже не и слушам музиката... Е тука, запретнете ръкави и почвайте да смятате, къде какво и колко...
https://www.musicautor.org/bg/p/musi...ogovori/tarifi
https://www.prophon.org/mass-media


Цитирай:
Свободно е и възпроизвеждането (копирането) на музика за лични нужди, но за възможните копия авторите биват обезщетени с компенсаторни отчисления при вноса на потенциални носители на музика – касети, дискове, харддискове, записващи устройства и др.
За моя хард диск и за флашката на която съм си качил цвят лилав на ирина флорин съм платил в цената на лаптопа. Айде много да не се правим на хрисими и големи плащачи моля

Последно редактирано от TUISTERa : 21-02-2021 на 21:04
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
digimp (23-02-2021), dolby (21-02-2021), wassl (22-02-2021), Гепарда7472 (22-02-2021), ЗЗлатев (21-02-2021), светльок (22-02-2021), Хишникът (25-02-2021)
  #173  
Стар 21-02-2021
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Замунда и при мен дава bad gateway едва ли са ги ударили толкова бързо, повече прилича на местене на сървърите по спешност
Отговори с цитат
  #174  
Стар 21-02-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Да оставим настрана изборите, да поразсъждаваме малко от гледна точка на микролевите примерно. В бедна България /нямам идея колко струва Уиндоус 10 / но дори и 100лв да е човек ако ги няма, минава на друго в случая да речем някакъв вид линукс. Въпроса е колко микролевите ще загубят от таргетирани реклами? Дали не е по добре да го подарят на някой /Уиндоуса/ и да печелят от реклами или да загубят и това? Според мен са си направили правилните изводи, ако искаха щяха да заключат Уиндоуса така , че да не се краква.
На мнение съм и продължавам да твърдя, че торентите са по скоро полезни отколкото вредни за всички по веригата - от авторите до крайния потребител
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
  #175  
Стар 22-02-2021
taewu taewu е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,119
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
По подразбиране

https://webcafe.bg/bulgaria/balgariy...i-arenabg.html
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
  #176  
Стар 22-02-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,754 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ПиАр статии наляво надясно, а замундата си бачка със страшна сила. Стига се панирайте, който не ползва замунда няма да усети липсата , който я ползва, ще намери алтернатива, торентите съвсем не са умрели и напук на тия статии България съвсем не е последната страна останала с активни тракери.
https://github.com/Jackett/Jackett - Тук има списък с тракери, харесайте си и ползвайте, разликата със замунда е шоуто на слави
50 руски тракери,, 10 турски тракери, 20 немски тракери, за щатските няма да говорим... Не знам какъв ви е проблема, но определено не страдаме от комплекс за малоценност, след като сме се взели за толкова велики и се правим на големия проблем за света
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
Атас (22-02-2021)
  #177  
Стар 22-02-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тия на запад са най големите пирати,искат всичко за без пари или на безценица,особенно в тая криза!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
  #178  
Стар 22-02-2021
АлександърСтефанов АлександърСтефанов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 43
Благодари: 14
Получил благодарност:
14 пъти в 7 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз няма да нападам колегата, макар че не за всичко е прав. Всичко идва от нашите доходи. Ако вземаме същите пари като в белите държави едва ли на някой ще му направи впечатление да отдели 20лв/евро за платени канали, музика или филми. Не може да се сравняваме със запада...минимална заплата в Холандия 1500-1600 евро България 300 и малко евро. Явно и осезаемо се вижда разликата. Аз също си плащам диемите и максовете но използвам торентите за филми. При тези доходи не мога да си позволя да отделям по-вече пари за развлечения. Не се нападайте един друг, такова е положението тук.... и след 20 години няма да ги стигнем европейците макар че и ние сме в Европа.
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на АлександърСтефанов за този полезен пост
digimp (23-02-2021), fox (22-02-2021), mad_07 (22-02-2021), tiefighter (23-02-2021), wassl (22-02-2021), Хишникът (25-02-2021)
  #179  
Стар 22-02-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Не е и съвсем така. Сравнявайки абсолютните приходи без да се вземат предвид разходите е малко несериозно. Такъв в Холандия с минимални заплата твърде вероятно да не му остават никакви пари накрая на месеца
Отговори с цитат
  #180  
Стар 22-02-2021
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АлександърСтефанов Вижте мненията
...Всичко идва от нашите доходи. Не може да се сравняваме със запада...минимална заплата в Холандия 1500-1600 евро България 300 и малко евро...

Оф, стига с тия доходи. Това е най-тъпото извинение за случая.
Освен това, не ние сме измислили топлата вода. В държави с къде-къде по-високи доходи се пиратства.
Но винаги ме е дразнело такова мислене, защото същите разсъждения ги прави и бай-мангау. "Бате, мене ми плащат 300лв, затова краднем. Не, че искам, ама на..."
Вместо да се сравнявяш с някой друг, помисли какво можеш да направиш за да повишиш своите доходи. Щот ако седиш и чакаш, никой няма да ти даде заплата 1500 евро за неквалифициран труд.


На всички е ясно, че пиратлъка няма да свърши. Еле па на хората в този форум, дето 90% от тях са се регистрирали за да могат да пиратстват чужди телевизии.
Винаги ще се намери начин да се заобиколи някоя поредна забрана или ограничение.

По принцип моето мнение винаги е било - Ако изкарваш пари с някой софтуер, купи си го. Ако го използваш за лични нужди, гледай да е опън сорс или безплатен по възможност.


За музиките вече има достатъчно безплатни стрийминг услуги и онлайн радиа, та пиратстването на музика вече се обезсмисля.
Предполагам, че в скоро време и с филмите и сериалите ще се случи същото. Беше на път, но просто студиата се полакомиха. Видяха, че Нетфликс правят луди пари и поискаха и те от баницата.
Но все пак това е бъдещето и в момента в който започнат да им спадат доходите от платения стрийминг, ще има и безплатен такъв.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на kkrkk за този полезен пост
polomski (25-02-2021), vasilstf (22-02-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zamundanet


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със Zamunda.net GeorgiD Дъра-Бъра 13 01-12-2010 17:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.