The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 29-07-2020
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Хаха, е как може да те щракне една от най-старите стационарни камери по пътищата? Тя е там от сто години,бре. Всъщност да, ти си в другият край на града....
Отговори с цитат
  #32  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Града нощем става много малък... Защото скоростите са по-високи.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Няма открити задължения по избраните от вас критерии.
Да кажа на отговорните граждани, че съм доволен от Изипей - много лесно ми взеха парите и плащането веднага се отрази в системата на КАТ.
Като ми дават отстъпка 180 лв. за нарушението, да смятам ли че ме подстрекават да извъша повторно такова? И ако да, след колко месеца имам право да се поддам на изкушението, за да не стане "за второ нарушение спиране на колата от движение за 1 година".

Намерих следното инфо в сайта на МВР:

Цитирай:
Когато нарушението по ал. 1, т. 1 – 5, ал. 2 и ал. 3, т. 1 – 5 от чл. 182 от Закона за движението по пътищата е повторно, наказанието е предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер, а за повторно нарушение по ал. 1, т. 6 и ал. 3, т. 6 – предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за срок три месеца.

Когато нарушението по ал. 1, т. 4 – 6, ал. 2, т. 4 – 6 и ал. 3, т. 4 – 6 от чл. 182 от Закона за движението по пътищата е системно, водачът се наказва с предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 6 месеца.

"Системно" е нарушението, извършено три или повече пъти в едногодишен срок от влизането в сила на първото наказателно постановление или на първия електронен фиш, с който на нарушителя се налага наказание за същото по вид нарушение.
Тук не става ясно за повторното (а не системното) нарушение, също ли е едногодишен срока. Защото на практика, ако няма давност за повторно нарушение, то и след 10 години могат да ме снимат и да ми вземат книжката. Което е тъпо според мен. Ще си спомням аз след 10 години, че имам фиш за превишена скорост... Би трябвало и повторното да се счита за такова, ако е извършено в рамките на 1 година, а?

Последно редактирано от Светия Дух : 29-07-2020 на 19:20
Отговори с цитат
  #34  
Стар 29-07-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В тия алинеи и точки влиза ли нарушението "превишена скорост" ?
Като ходих да си преиздам книжката, от съседното гише някъв псуваше че има пет фиша за скорост и трябва първо да ги плати, та започна да звъни "да го оправят". Имам познати с повече от 3 честитки в рамките на година и никой не е казал, че са му взели книжката?
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #35  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От сайта на МВР е информацията. Това са ни "поднесли" и не става ясно повторно нарушение в рамките на какъв срок след направата на първото се третира като такова - https://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%...BE%D1%81%D1%82
Отговори с цитат
  #36  
Стар 29-07-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
В тия алинеи и точки влиза ли нарушението "превишена скорост" ?
Като ходих да си преиздам книжката, от съседното гише някъв псуваше че има пет фиша за скорост и трябва първо да ги плати, та започна да звъни "да го оправят". Имам познати с повече от 3 честитки в рамките на година и никой не е казал, че са му взели книжката?
Няма как да го оправят,влязъл е в системата
И аз като си сменях книжката ме изпратиха до КАТ,където разбрах за 2 електронни фиша-превишена скорост,при плащане на място в касата,не ми взеха точки,но ми направиха отстъпка.
Сега поне е лесно,във всяка кола на КАТ може да си провериш за неплатени задължения и глоби,излиза ти цялата биография като водач на МПС
Отговори с цитат
  #37  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май и на мен не ми взеха точки!? В акта поне никъде не пише за отнемането им. Е не са ли идиоти това? 600 лв глоба, без да ти отнемат точки. А да си хвърлиш фаса през прозореца, сигурно ще ти отнемат 3.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 29-07-2020
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При електронен фиш не се вземат точки.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ogibo за този полезен пост :
Светия Дух (29-07-2020)
  #39  
Стар 29-07-2020
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Май и на мен не ми взеха точки!? В акта поне никъде не пише за отнемането им. Е не са ли идиоти това? 600 лв глоба, без да ти отнемат точки. А да си хвърлиш фаса през прозореца, сигурно ще ти отнемат 3.
По сега действащия ЗДП точки за превишена скорост не се вземат, това е само заради богаташите, а и глобите за тях не са високи! Колко са хиляда, две хиляди лева за някой/и който/които има скъпа кола и лети както си иска по пътищата. И да го щракнат ще му е все тая, изобщо ако стигне до него инфо. че се е улял със скоростта. В действителност глобите са високи за нормалните хора, за "другите" глобите са символични, а и без да се вземат точки за тях направо си е хвалба!
Мен също ме щракнаха на Околовръстното на Шек Казичене, където ограничението е 50км/ч. Идвах от магистрала Хемус, иначе там си е 90км/ч и изведнъж за няма и 500метра 70,60,50км/ч. Е цункаха ме с 31км/ч. със тринога, с 300 лева. Разбрах го след няколко дена като ме спряха за проверка, тогава ми връчиха и елект. фиш. Полицаите ми казаха, че ако водя дело ще загубя повече, дори и да спечеля. Платих си като поп 210лева фиша и не се занимавах повече.

Питах чичко Гугъл за антирадари за новата им лазерна система. Намерих фирма в София, много яки, видях ги хората, обясниха, показаха, демонстрираха и определено ме изумиха с качествата на системата, ама цената и е 2250 лева с монтажа.

Така, че се замисля, че и аз съм един пилот!!!!
Оправия с тях няма, или бавно, или в гаража, или такси, или Адския транспорт!
Поздрави!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Dalavera за този полезен пост :
Светия Дух (29-07-2020)
  #40  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
При електронен фиш не се вземат точки.
Много благородно!
ТЪПАНАРИ! Има ли значение, дали е електронен или не? Нарушението си е нарушение. Аз съм облагодетелстван от тази ситуация, но ми се струва малоумно да не вземат точки при нарушение, за което са преценили такава глоба.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да им еба мамата на кат, електронен, фиш


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Електронен четец - PDF, закони.. аас Дъра-Бъра 12 03-01-2018 14:24
Какво мислите по въпроса за вграждане на електронен чип във всеки човек ? Никола67 Дъра-Бъра 10 12-02-2013 01:04
Глоба с електронен фиш ali_baba Кошче 30 17-12-2012 12:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.