The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 26-12-2011
адб2840 адб2840 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, бих искал да се включа в опитите за преинсталиране на софта.
Имам няколко приемника на които да правя експерименти, ако някой има алтернативен фирм, моля да се свърже с мен.
Пробвал съм със конзола да се вържа, но няма ефект за сега, въпреки, че бялата букса би трябвало да е сериен порт, явно не е активен, или се активира само в рековери режим, продължавам да копая хардуера, докато ми попадне софт за да пробвам с джейтаг.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 26-12-2011
Аватара на silverfox
silverfox silverfox не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от djgici Вижте мненията
Да просто по същия начин с GParted или друг софт я форматираи FAT32 и приемника пак ще я разпознае. Проблема е друг че фаиловетв който записва са много кофти и за сега не намирам начин за конвертиране а те са http://78.90.220.219:1580/Video/eto.jpg
Аз я форматирам FAT32, но пак казва, че формата не е съвместим и да я форматирам от менюто. Може ли да кажеш как точно я подкарваш на FAT32?

Иначе като я пуснах първия път си мислех си, че ще е някоя linux файлова система, ама не би - Paragon Partition Manager ми дава unallocated space, ни партишън, ни дявол. Пускам Ontrack Easy Recovery да търси за някакви файлове в RAW, но постоянно забива - две версии 6.20 и 6.22 на два компютъра забиват. Вадя флашката - работят. Пуснах и Active@ File Recovery, той работи, но не намира нищо.
После направих нов неформатиран партишън и пак пуснах Ontrack Easy Recovery в RAW data recovery. Намери 17 файла с различни разширения, които едва ли имат нещо общо с действителността и с размер до около 2GB. VLC казва за някои, че са undf, което означава unindefined format други не ми дават никаква грешка, но и не тръгват, а един тръгва, показва времето - 21мин, но няма видео. Явно стрийминга, който записва приемника е много особен. Инсталирал съм всякакви кодеци, но няма файда.

ПС: Въпреки настояването на приемника да форматирам флашката натиснах бутона за запис и с малко забавяне започна да записва. Доакто се усмихна и напиша едно изречение ми изписа: "Записът е спрян - бавно устройство".

Последно редактирано от silverfox : 26-12-2011 на 19:05
Отговори с цитат
  #83  
Стар 02-01-2012
djgici djgici не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverfox Вижте мненията
Аз я форматирам FAT32, но пак казва, че формата не е съвместим и да я форматирам от менюто. Може ли да кажеш как точно я подкарваш на FAT32?

Иначе като я пуснах първия път си мислех си, че ще е някоя linux файлова система, ама не би - Paragon Partition Manager ми дава unallocated space, ни партишън, ни дявол. Пускам Ontrack Easy Recovery да търси за някакви файлове в RAW, но постоянно забива - две версии 6.20 и 6.22 на два компютъра забиват. Вадя флашката - работят. Пуснах и Active@ File Recovery, той работи, но не намира нищо.
После направих нов неформатиран партишън и пак пуснах Ontrack Easy Recovery в RAW data recovery. Намери 17 файла с различни разширения, които едва ли имат нещо общо с действителността и с размер до около 2GB. VLC казва за някои, че са undf, което означава unindefined format други не ми дават никаква грешка, но и не тръгват, а един тръгва, показва времето - 21мин, но няма видео. Явно стрийминга, който записва приемника е много особен. Инсталирал съм всякакви кодеци, но няма файда.

ПС: Въпреки настояването на приемника да форматирам флашката натиснах бутона за запис и с малко забавяне започна да записва. Доакто се усмихна и напиша едно изречение ми изписа: "Записът е спрян - бавно устройство".

Форматирам я с HP format tool понеже съм с вин 7 и там нямам опцията за формат на фат 32 а устройството не му харесва фат 32 понеже е голямо дисковото пространство и не е препоръчително да е фат 32 и си го форматира в негов си формат непознат наистина а това, че ти казва че не е подходящ да не те вълнува изобщо аз съм си го оставил фат 32 и си записвам. Оставил съм го фат 32 понеже после може да си прегледаш харда на компютъра и се надявам скоро да намеря начин да го разкодира което е почти невъзможно защото е *.dжv и само устройството което го е записало може са го разчете но се занимавам с видео наблюдение и някои dvr устройства имат dvr player и ще пробвам с тях когато ми остане време.

А относно бавното устройство трябва да е не по малко от 10-15мб/с на запис а не на четене. При мен е 30мб/с.

Последно редактирано от djgici : 02-01-2012 на 21:09
Отговори с цитат
  #84  
Стар 03-01-2012
Аватара на silverfox
silverfox silverfox не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като си я форматира той флашката няма проблем нито със запис, нито с time shift. Сърди се, че ми е бавно устройството само като е FAT32. Явно не се справя добре с FAT32 и ако не е особено бърза флашката се задъхва.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 04-01-2012
никола777 никола777 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 5
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, дотук - почти ясно. А някой все пак пробвал ли е с външен хард диск ? В момента просто нямам под ръка. Предполагам че тогава ще избегнем номера с "бавно" устройство. Въпреки че след това пак ще стигнем до проблема с .dvr файловете. И едно не мога да разбера! За какво са всичките тези елементи на усложнение прилагани от страна на оператора, като, така или иначе, абсолютно - винаги е напълно възможно и съвсем елементарно да се прави запис на ТВ и то точно от този приемник !!!!
Отговори с цитат
  #86  
Стар 10-01-2012
djgici djgici не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от никола777 Вижте мненията
Добре, дотук - почти ясно. А някой все пак пробвал ли е с външен хард диск ? В момента просто нямам под ръка. Предполагам че тогава ще избегнем номера с "бавно" устройство. Въпреки че след това пак ще стигнем до проблема с .dvr файловете. И едно не мога да разбера! За какво са всичките тези елементи на усложнение прилагани от страна на оператора, като, така или иначе, абсолютно - винаги е напълно възможно и съвсем елементарно да се прави запис на ТВ и то точно от този приемник !!!!

Аз съм споменал, че съм с външен харддиск и няма проблеми просто не си го видял.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на djgici за този полезен пост :
никола777 (20-01-2012)
  #87  
Стар 20-01-2012
никола777 никола777 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 5
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е, не съм забелязал. Добре. А файловете отваряш ли ги на ПС - то ?
Отговори с цитат
  #88  
Стар 20-01-2012
чуки чуки не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 2
Благодари: 22
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

..здравейте..преди 3 дни (17.01.2012) ъпдейтнах фирмуъра през близу, но явно вече са ограничили записването..при опит ми излиза съобщение, че услугата е неактивна и да се обадя на 0700 хххххх..за да я активирам...
..
Отговори с цитат
  #89  
Стар 06-02-2012
таргет таргет не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Мнения: 6
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

предлага се и в Полша от evio(http://evio.pl/) и като voobox (http://www.toutvoo.be/) така, че все от някъде трябва да излезе заека
Отговори с цитат
  #90  
Стар 19-02-2012
Аватара на РудиА
РудиА РудиА не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам няколко въпроса към тези които ползват ADB2840C, извън мрежата на blizoo:
- новия фърмуер, който поддържа DVR и Timeshift, прави ли приемника (най-вече смяната на каналите) по-бавен? И тези опции налични ли са или са платени?
- да си ъпдейтвам ли и аз (да не се заключи приемника само към blizoo) и какви са промените най-общо (плюсове и минуси)?

пп. аз съм с версия rel_r.5403_2010-09-06

Последно редактирано от РудиА : 19-02-2012 на 17:39
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2840c, adb, дискусия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 16 (0 членове и 16 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Новите приемници ADB-2840C от близу Виктория ДРУГИ 63 20-03-2013 07:45
ADB-2840C - заводски firmware?! speedycars ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 11-02-2013 23:30
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 30-08-2010 00:38
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 15:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 20:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.