The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 23-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

300 километра, ама през морето няма никакви прегради за сигнала. Като гледам картата имаш идеална права до предавателя, която нищо не пресича - http://www.welt-atlas.de/datenbank/kart ... 025-en.gif
Но все пак 300 километра са си голямо постижение.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23-11-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

И аз имах проблеми, но след като наваля сняг и ми крадна малко от сигнала вятъра просто я довършва. При всяко по яко подухване и съм в берайта и насича. сега към 10:00 има слънце, няма сняг по чинията и окото, продължава да си подухва но на мен сигнала ми се въстанови и сега приемника ми работи на 100 %. Чудна работа но сам съм си виновен понеже антената е застопорена на грумоотвода :lol: , ама не намерихме по хубаво място на тавано а там дет се вика ветровете се е... и вчера като се качих какво да видя вятър от сякъде и като я грабне що не литне горката чинийка.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #23  
Стар 23-11-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

е хубава работа, то до гръмоотвода не е добре , а ти направо на него!Да не се налага да влиза в действие - чук,чук на дърво
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Е това е иновация - да застопориш чинията на гръмоотвода!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Аз честно казано никога не съм имал проблем нито със сняг, нито с дъжд или вятрни бури ... Сигнала ми е винаги на ниво, но все пак съм с парабола която е заварена за балкона
Нали се сещаш, че щом е заварена, вятъра ако ти отнесе антената, ще ти отнесе и балкона?
Балкон на тухлен апартамент, тръдно би паднал, ако ще антената да е и 2м. . Иначе няма нищо по устойчиво на дъжд, бури снегове и какво ли не - а именно параболите с линейни актуатори и полярно окачване заварено на балкон или покрив ... Случвало се е от много силен вятър антената леко да се поклаща, но това не е повлияло на сигнала до никаква степен ! Колкото до офсетките и H-H моторите, там вече метерологичните условия си оказват много голямо влияние ... а иначе ако се огледаш на около колкото и параболи да видиш, всички до 1 са здрави

Иначе според мен за зимно време важи следното - Нет офсет, нет проблем ... или с други думи ползвайте параболи с яка заварка към балкона и може да сте 100% сигурни, че проблеми няма да имате каквото и да е времето. Понякога може да се налага да излизате с една метличка и да махате снега от насабралият се леген (антената) и това е всичко, но това се прави изкл. рядко. В повечето случаи когато се върти антената снега си пада .

Да не говорим пък на една офсетна антена, колко по често се повреждат конверторите и H-H моторите (доста по често от колкото на параболите). Общо взето ако 1 или 2 пъти в годината стане проблем с конвертора на Офсетна антена, то същият проблем при парабола ще се наблюдава веднъж на 3 или 5 години (ако изобщо стане), обикновенно при параболите - конвертора не работи коректно ако антената е стара и е на около 10 години (доста често срещан факт, когато човек си купува грамадна антена 2м. и нагоре - втора употреба) !
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Да не говорим пък на една офсетна антена, колко по често се повреждат конверторите и H-H моторите (доста по често от колкото на параболите). Общо взето ако 1 или 2 пъти в годината стане проблем с конвертора на Офсетна антена, то същият проблем при парабола ще се наблюдава веднъж на 3 или 5 години (ако изобщо стане)...
Би ли се мотивирал защо конверторите на офсетните антени се разваляли толкова често, за да не сметна горния цитат за пореден бисер?
Моите конвертори на мултифийлда работят от както съм ги купил (някои преди 9 месеца, други преди 6-7 месеца) и не са дали фира с изключение на онзи, купен от Боянчовия магазин, когато не знаех, че там продават некачествени ментета.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Факторите са много, например при параболите конвертора е захванат с облъчвател и държач (което напълно го предпазва от дъжд, сняг и всичко останало, най-горе повечето конвертори в дупката имат едно нещо като вакум през което не може да влиза дъжд, снях, мухи и подони ! Иначе офсетните конвертори се излагат пряко на дъжд, сняг и други неща, които ги прави много по-неустоичиви от фланцовите конвертори (където обесних, че изцяло се предпазват от облъчвателя + държача) ! Колкото до това което споменах по-горе, практиката на всеки един който се занимава от години с това, показва, че фланцов конвертор почти не се сменя, но не мога да кажа същото и за офсетните конвертори !
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23-11-2008
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Ами когато си купувах оборудването ми казаха, че офсетните антени са по-подходящи за зимни условия, защото не събират толкова сняг както параболите. Сега излиза друго, ако може да се вярва на Тиесто.
Тиесто, мерси за полезните съвети. Ти явно си мислиш, че всички хора на света живеят в твоя блок, на твоя етаж и имат твоя балкон. А аз просто съм идиот, че съм си монтирал антента на стръмен керемиден покрив, с почти невъзможен достъп, вместо да си я бях заварил на огромния ми (1.5 кв.м.) балкон, който е обграден от дървета и сгради и не се вижда даже небето от там.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Не виж, що се отнася да събиране на сняг, там наистина при офсетните антени се събира по-малко сняг. Но пък от друга гледна точка са по неустойчиви на зимни, дъждовни, бурни условия !
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23-11-2008
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи сняг, първи проблем

Вече го усетих, за съжаление.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
проблем, Първи, СНЯГ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Първи стъпки с Dreambox 500 Jivko Уроци и съвети за начинаещи 48 18-09-2015 10:34
Първи HD мач от Холандия Стоян СПОРТ 4 31-10-2010 17:48
ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ!!! GeorgiD Дъра-Бъра 5 28-10-2010 12:58
VU+ DUO - Първи впечатления Anthony VU+ 40 10-07-2010 23:49
IPBOX 422 първи впечатления sky AB Com / DG Station 1 18-10-2008 21:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.