The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 21-02-2012
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 618
Благодари: 147
Получил благодарност:
468 пъти в 197 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
От твоя гледна точка си прав,но доколкото знам,в цяла Европа има закон за това,и нашите ще трябва да започнат да го спазват. Даже може и в момента да го има за БГ,но никой не контролира. Дори като се правят промени по терасите,трябва да се обсъди със съседите и всички да изглеждат по един и същи начин.
Едва ли има нещо като 'закон за цяла Европа', който да регламентира поставянето на чинии в ЕС.
Мога да кажа как стоят нещата в Англия. Там не е нужно каквото и да било разрешение от властите за монтиране на сателитна антена.
Колеги които живеят в Германия, Испания и т.н. сигурно ще могат да дадат информация 'от извора' за техните страни.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TPOTOAP за този полезен пост :
sarivano2 (21-02-2012)
  #102  
Стар 21-02-2012
rudy rudy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 78
Благодари: 63
Получил благодарност:
11 пъти в 10 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В Белгия дори и да е в задният двор, трябва да не се вижда от улицата..
Един познат разправяше, че съседа му го издалми го заплашиха с няколко хилки глоба, а неговата антена си беше в задния двор и определено не беше на видно място..
__________________
Vu+ Solo2 BlackHole 500GB {13.0E, 19.0E, 28.2E, 39.0E}
DM800SE GP3 320GB {13.0E, 19.0E, 28.2E, 39.0E}
  #103  
Стар 21-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз предлагам първо да махнат всички въздушки и кабелите по фасадите на всички кооперации и блокове, пък тогава да ми контролират сателитните антени. А и като стана дума за антени - я да махнат и на мобилните оператори, които доказано облъчват на тяхната височина, пък сателитните, ще ги компенсираме, както някой каза по-горе с една голяма антена на покрива и всичко ще заспи.
  #104  
Стар 21-02-2012
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мдааа, пак едни ще го отнесат, а други няма да ги пипнат. Ще ни вземат по някоя и друга хиледарка да си узаконим терасите, ще махнат антените, а в циганските квартали дали има и една къща законна от десет. Ама не, тях няма да ги пипнат, нали са малцинство... да не ги дискриминираме случайно.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
  #105  
Стар 21-02-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А знаете ли ,че на един метър от оградата на къщите ви ,не трябва да има дърво
  #106  
Стар 21-02-2012
ме109е7 ме109е7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 53
Благодари: 13
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Лильо Вижте мненията
Не,Булсат няма да се откажат от сателита,най-малкото защото повечето кабеларки ползват техните пакети.Казвам,че там където могат,а това означава най-вече София и големите градове,ще премахнат сателитните чинии и ще минат на оптика до дома.

В големи, но колко големи градове? Аз наскоро говорих с техен монтажник който каза почваме да слагаме оптика из целия град. Като в първия момент се зачудих каква е тази оптика. И то за град от порядъка на 7-8хил. и го питам ми то в някои големи има по един оператор дето кара на оптика пък за това нашето малко градче? А той споко до 2 месеца я мятаме мрежата. И както каза колегата антените по селата а оптиката по градовете. Като предполагам ще добавят и повече канали предвид евтината подръжка спрямо таксите на повече транспондери. А може и да си мечтая нз накрая ще видим, но кога ще е това накрая

Последно редактирано от ме109е7 : 21-02-2012 на 11:27
  #107  
Стар 21-02-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
Едва ли има нещо като 'закон за цяла Европа', който да регламентира поставянето на чинии в ЕС.
Мога да кажа как стоят нещата в Англия. Там не е нужно каквото и да било разрешение от властите за монтиране на сателитна антена.
Колеги които живеят в Германия, Испания и т.н. сигурно ще могат да дадат информация 'от извора' за техните страни.
Аз съм в Германия и тук не можеш да си слагаш антената на терасата така,че да се вижда отвън. Навътре в терасата и ниско-може. Не трябва да променя фасадата на блока. Така е в големите градове. В малки градчета съм виждал антени по терасите. Може всяка община да решава сама. По форумите съм чел,че и в други държави са карали хора да си махат антените,или да ги прибират навътре.
  #108  
Стар 21-02-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Нека се придържаме към темата, че се отлонихме. А иначе колегата е прав. Нека първо си махнат кабелите от стълбовете и фасадите, пък тогава да налагат други условия, какво ще слагаме в границите на имота си. Ако не могат да се справят с първото може да им помогна. Нашия блок са го превърнали в гара разпределителна за околията, а аз имам хубави клещи. Хубава работа. Всичката "Мара втасала" - заплатите мижави, корупция на всякъде, съд който си прави каквото иска, безработица, ежедневни убийства по пътищата, незаслужени бонуси, скъпи горива и прочие и прочие. До това ли опряха тъпите управляващи да търсят под вола теле и по терасите ни антени. Започвам да се замислям до кога ще издържа в тая скапана държава. Не искам детето ми да живее като мен. Искам да живее в държава, където има ясни правила и еднакви закони за всички, които нямат дупки, които да служат на тоя и оня.
Следните потребители (4) благодарят на ivo за този полезен пост
pmhawk (22-02-2012), Rafaello (22-02-2012), Зелен (22-02-2012), Кррииисссс (07-05-2012)
  #109  
Стар 22-02-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Лильо Вижте мненията
Раздел I т.3 и след като дойдат на посоченият адрес и те свържат отиваш на Раздел XIII т.15.2
Колега Лильо,
Какво пише в цитираните от теб точки:
3. ПОТРЕБИТЕЛИ на Услугите могат да бъдат всички физически лица, както и
еднолични търговци и юридически лица, регистрирани в Република България.
15.2. да не извършват промени в абонатната мрежа на ОПЕРАТОРА


Въпросът ми беше (пиша бавно, за да ме разбереш ) - в коя точка пише буква по буква, в коя точка се съдържа дословно израза: "услугата се предоставя само за територията на Р. България"?
Кой къде е регистриран и как се тълкува формулировката "промени в абонатната мрежа" е съвсем друго нещо.
п.с. Смея да твърдя, че имам правна култура малко над средната, защото имам професионален опит в такава област .
  #110  
Стар 22-02-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Аз съм в Германия и тук не можеш да си слагаш антената на терасата така,че да се вижда отвън. Навътре в терасата и ниско-може. Не трябва да променя фасадата на блока. Така е в големите градове.
Може, може .
Пример от Мюнхен - всичко се вижда от улицата
http://maps.google.de/maps?hl=de&ie=...13.64,,0,-5.04
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатком, Към, предложения


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Коледните предложения на VIVACOM ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 01-12-2011 16:11
Предложения за Нови Канали GeorgiD ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 16 29-12-2010 19:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.