The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 10-11-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз не съм на този принцип - защо трябва да се принизявам на нивото на простака? Зъб за зъб, око за око е варварщина и саморазправа. Много искаме да сме като цивилизованите народи, ама ако може да си останем с варварското у нас...

Sent from my LT26w using Tapatalk
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10-11-2014
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,886
Благодари: 1,004
Получил благодарност:
695 пъти в 453 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Принципно си прав....... ама мен точно "цивилизованите " народи се опитваха да ме цакат. Интересно защо не искаха да се видим в съда .....странна работа нали са все прави . Е няма как да стане..... няма как винаги за сметка на обикновенния човек да минава всяко едно прецакване. Всяка една фирма достигнала малко или много монопол над определен пазар или услуга се мъчи да те прецака ! И това важи с пълна сила в целия свят . Всеки сам си решава кога чашата е преляла и има ли други "цивилизовани " начини да се спасим . Аз лично от въпросната фирма за която е и темата ( тогава беше Евроком) съм се отказал преди много години и не знам как са в момента , но като чета май промяна няма.
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-11-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Какъв ви е проблема да уведомите доставчика си месец по-рано и като му дойде времето да приключите взаимоотношенията помежду си.

Sent from my LT26w using Tapatalk
Добре де , нали след като е изтекъл договора става безсрочен до подписването на нов ? От какъв зор аз трябва да им се обаждам месец преди да изтече ? След като е изтекъл договора и спра да плащам спират сигнала и толкова . Ако имат някакво оборудване да си прибират - обаждат се да напомнят и да кажат при какви условия и срокове става връщането и приключваме с взаимоотношенията си .
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ами на първо място, защото го пише в договора ти, който е изтекъл, както и в общите им условия, с които си се съгласил. Скоро се опитвах да обясня на един познат същото. Сменя си адреса, с него и доставчика - отива, плаща си таксата до края на месеца на Близу, но не им казва, че се мести, следователно нашия си получава фактури и се дразни. Като го питах:"Добре де, отишъл си и и си платил. Що не каза така и така махам се, пускам предизвестие...". Отговор:"Щото договорът ми е изтекъл и МИСЛЕХ, че след като е изтекъл, мога да спра да плащам, когато поискам. Накрах го да си изрови договора, показах му клаузата и се съгласи с мен. Интересно, че по принцип обича да спори, но в случая сам си каза:"Ми да съм чел..."... Плати си още една такса, с която пусна предизвестие и се приключи.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 10-11-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може - не съм им чел договорите , а и не съм се интересувал скоро и ми стана интересно , а и не че е такъв проблем за една такса ама ... . Не съм им абонат и честно казано не мисля да им ставам - това изискване не го ли отмениха със закон или само за мобилните оператори се отнасяше
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-11-2014
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,886
Благодари: 1,004
Получил благодарност:
695 пъти в 453 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Срочен договор няма да се подновява автоматично, ако няма писмено съгласие на абоната, решиха депутатите с приемането на закона за защита на потребителите. Мярката е срещу нелоялните практики на мобилни и кабелни оператори.

Ако съгласие липсва и е изтекъл срокът на договора, той ще стане безсрочен при същите условия. Предвижда се още клиентът да има право да го прекрати с едномесечно предизвестие и няма да дължи неустойки за това.

По повод на спорните договори, подновени по телефона, които предизвикаха множество жалби в Комисията за защита на потребителите, депутатите решиха такива споразумения да влизат в сила, когато е получено писмо със съгласие от абоната.

За нарушение на разпоредбите се предвижда глоба или имуществена санкция от 1000 до 3000 лв. за всеки отделен казус.

Кабелните телевизии се обявиха срещу промени в потребителския закон
06. 03. 2013
Според новите разпоредби операторите могат да променят списъка с излъчваните канали само след ...

Законовите промени засягат и разпространението на телевизионни програми. Вече лицензираните оператори ще прилагат към списък с индивидуални имена програмите в ценовия пакет. Промени в този списък обаче ще стават само след писмено съгласие на потребителя и то след като операторът е уведомил за тях по „подходящ начин, който позволява възприемането им”. Ако такива промени са се случили без съгласието на клиента, той може да се откаже от договора си с един месец предизвестие без обезщетение.

От браншовата организация на кабелните оператори възроптаха срещу тази мярка. Те се опасяват от бюрокрацията, която ще настъпи.

http://btvnews.bg/article/bulgaria/s...a-klienta.html
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Дедал (10-11-2014)
  #27  
Стар 13-11-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,133
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Привет отново!
Исках да споделя, че чудото стана днес вече и на допълнителната карта се отваря "селект" пакета.
Сега ще дебна в началото на следващия месец да не би да ме изцакат нещо, че вече хич вяра им нямам.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Joe (13-11-2014)
  #28  
Стар 24-11-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм доволен от близалките,пък и качеството е по-добро от колкото на булсатком.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на preslav за този полезен пост
Tinkov (24-11-2014), Камба (01-12-2014)
  #29  
Стар 01-12-2014
бръмко бръмко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Все едно да идеш при работодателя си и да му кажеш: "От утре си вдигам чукалата"...това повече прилича на анархия и неуважение към хората срещу теб. Какъв ви е проблема да уведомите доставчика си месец по-рано и като му дойде времето да приключите взаимоотношенията помежду си. Освен това какво сте ми захвалили Булсата, като ми изтече договора спрях да им плащам, а една патка от офиса им ме тормози няколко пъти да й върна ХД приемника, при все че в договора изрично е записано, че остава соя собственост... Обажда ми се поне 6-7 пъти, докато не й теглих една яка българска псувня. Не псувам без причина, но тази беше супер нагла.

Sent from my LT26w using Tapatalk
Какъв е смисъла на срочния дооговор тогава питам аз? нали като изтече се прекратява, разбирам да съм на безсрочен и да ги уведомя. Нещо повече, аз бях там месец преди изтичането на договора +- 1 ден зашото всеки е зает и неможеш да дебнеш точно този ден, казват оо ами то трябва месец предисзвестие сега са 29 дни, от следващия месец . Просто казвам че е не добра практика, имам още 2 адреса при тях трябва да им светне. Носих им модема с оригиналната кутия, диск и тнт. И аз съм работодател , мисля че там е различно и двете страни имат 30 дневно предизвестие ако е записано, при близу има ли ако те искат да ми прекратят услугата.
както и да е , никога повече срочни договори и измислени условия. После скъсаха телефоните да звънят, ама по-изгодно е ама това ама онова. И си е изнудване защото си заплатих за още един месец да ги предизвестя, ама услугите са спрени, аз съм с ка модул и картата ще я върна точно на датата когато изтича предизвестието.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 01-12-2014
Аватара на БониБо
БониБо БониБо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Пловдив
Мнения: 884
Благодари: 74
Получил благодарност:
340 пъти в 155 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен 16 дни преди да ми изтече договора ми се обадиха да ми предложат нови цени хах
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
акам да по, близоо, никога, повече


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MoneyGram - никога повече! Джак Дъра-Бъра 40 16-03-2018 10:18
Купувам CAM модул - близоо. kirofabv Приключили продажби 5 07-05-2012 23:37
Писането на смартфон никога не е било по-лесно ТИНТИН GSM мобилни комуникации 1 12-04-2011 13:42
Най новия свандарт на Близоо 3Д Пакостник Забавно 12 26-01-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.