The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-08-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Nova визия и канал в ефира


Новините за новия сезон на Nova не спират седмици преди старта му. Но от телевизията няма да се ограничат единствено със значително променената си програмна схема. От септември тя ще има изцяло нова опаковка, включително различно лого. Новата визия ще е и в основата на официалния сайт на канала - novatv.bg
Промените не спират до тук. От есента ще стартира и изцяло нов канал под марката Nova. Вероятно това ще е изцяло тематичен филмов канал. Така шведската медийната групировка Modern Times Group ще има общо шест български телевизии в каталога си наред с Nova, Nova Sport, Diema, Diema 2 и Diema Family.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
Nicky (18-08-2011)
  #2  
Стар 18-08-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,888
Благодари: 1,725
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията

Новините за новия сезон на Nova не спират седмици преди старта му. Но от телевизията няма да се ограничат единствено със значително променената си програмна схема. От септември тя ще има изцяло нова опаковка, включително различно лого. Новата визия ще е и в основата на официалния сайт на канала - novatv.bg
Промените не спират до тук. От есента ще стартира и изцяло нов канал под марката Nova. Вероятно това ще е изцяло тематичен филмов канал. Така шведската медийната групировка Modern Times Group ще има общо шест български телевизии в каталога си наред с Nova, Nova Sport, Diema, Diema 2 и Diema Family.
.....и ще продължи да излъчва в "съвременния" формат 4:3 SD!

тия тъпанари от нашите телевизиики няма ли най-накрая да погледнат календара коя година сме и да пуснат бозите си поне 16/9,за друго явно няма да дочакаме.оправданието,че много хора били със стари телевизори хич не ме грее,а и е мега тъпо!те и така никога няма да си купят нов телевизор!мисля си,че е редно да се мисли повече за хората в "активна" възраст,защото те са потребителите на стоките от тъпите им реклами,а не "пенсиите" със старите "Рубин"-и и продънени джобове...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Veskop за този полезен пост
BOBIKAT (19-08-2011), dsc (18-08-2011), hgeorgiev (18-08-2011), Ooo_Pepi (18-08-2011)
  #3  
Стар 18-08-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
.....и ще продължи да излъчва в "съвременния" формат 4:3 SD!

тия тъпанари от нашите телевизиики няма ли най-накрая да погледнат календара коя година сме и да пуснат бозите си поне 16/9,за друго явно няма да дочакаме.оправданието,че много хора били със стари телевизори хич не ме грее,а и е мега тъпо!те и така никога няма да си купят нов телевизор!мисля си,че е редно да се мисли повече за хората в "активна" възраст,защото те са потребителите на стоките от тъпите им реклами,а не "пенсиите" със старите "Рубин"-и и продънени джобове...
Подкрепям те на 100%. А най-много се дразня като пуснат филм в 16:9 и плеснат субтитрите от долу в черното, така че ако искам да запазя пропорцията имам черни линии от всички страни!
Преди се занимавах с ремонт на телевизори. Но много отдавна изчезнаха от само себе си всички Рубини и Електрони. Все още се срещат телевизори с кинескопи, ама като се замисля ми е трудно да се сетя някой от познатите ми да има такъв!!! Така че това е само оправдание от страна на телевизиите.
Една малка тънкост - сигнала при формат 16:9 всъщност има по-тясна честотна лента от този при 4:3, но подозирам че оборудването все още е по-скъпо ако искаш да поддържа 16:9. От друга страна не съм сигурен дали е така или вече 4:3 е "екстра" :-)

Последно редактирано от PhilipZ : 18-08-2011 на 19:01
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-08-2011
krasivn krasivn не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 149
Благодари: 6
Получил благодарност:
24 пъти в 16 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аналогов ефирен канал няма как да излъчва в 16:9,поради простата причина че предавателя няма как да подаде на применика WSS.Доколкото знам това е причината,за да има излъчване в 16:9 от апаратната на дадения канал трябва да излъчват паралелно две версйи,едната за аналоговите предаватели(4:3) и една за кабелните и сателитните оператори а и за DVB-T мрежата(16:9).Това е доста скъпо и едва ли ще стане до пълната цифровизация на ефира.Просто когато има аналогово ефирно излъчване забравете за 16:9.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-08-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krasivn Вижте мненията
Аналогов ефирен канал няма как да излъчва в 16:9,поради простата причина че предавателя няма как да подаде на применика WSS.Доколкото знам това е причината,за да има излъчване в 16:9 от апаратната на дадения канал трябва да излъчват паралелно две версйи,едната за аналоговите предаватели(4:3) и една за кабелните и сателитните оператори а и за DVB-T мрежата(16:9).Това е доста скъпо и едва ли ще стане до пълната цифровизация на ефира.Просто когато има аналогово ефирно излъчване забравете за 16:9.
BBC в Англия си излъчва 16:9, а сигналът от антената ми още е аналогов. След месец някъде ще стане изцяло превключването на дигитален сигнал за моя район и чакам да видя какво ще се промени
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TPOTOAP за този полезен пост :
xariss_44 (19-08-2011)
  #6  
Стар 18-08-2011
krasivn krasivn не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 149
Благодари: 6
Получил благодарност:
24 пъти в 16 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
BBC в Англия си излъчва 16:9, а сигналът от антената ми още е аналогов. След месец някъде ще стане изцяло превключването на дигитален сигнал за моя район и чакам да видя какво ще се промени
А телевизора ти разпознава ли го сам като 16:9 или ти му го задаваш ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-08-2011
Аватара на hgeorgiev
hgeorgiev hgeorgiev не е на линия
Морски
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Местоположение: село Бургас
Мнения: 155
Благодари: 90
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Без да съм 100% сигурен...ама в кухнята имам едно 14 инча сони кинескоп да гледам новините....та там си хващаше ТВ7 или някакво друго 7 ефирно (само с стайна антена съм) и си бацаше 16/9 с страшна сила
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-08-2011
krasivn krasivn не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 149
Благодари: 6
Получил благодарност:
24 пъти в 16 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hgeorgiev Вижте мненията
Без да съм 100% сигурен...ама в кухнята имам едно 14 инча сони кинескоп да гледам новините....та там си хващаше ТВ7 или някакво друго 7 ефирно (само с стайна антена съм) и си бацаше 16/9 с страшна сила
То че ще бачка ще бачка,но дали телевизора ти индикира че е 16:9 или ти му задаваш формата ръчно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19-08-2011
Аватара на valbg
valbg valbg не е на линия
Корейче и половина
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: London
Мнения: 610
Благодари: 61
Получил благодарност:
129 пъти в 89 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 1
По подразбиране

при всички национални ефирни телевизии в Англия (BBC 1,2,3,4, Chanel 4, Dave, имаше и още 1-2) телевизора си разпознаваше автоматично 16х9 (макар, че те излъчват 16х9 повече от 90% от времето), за тв7 навремето като излъчваше 16х9 не съм имал проблеми с разпознаването също, виж сега през сателитката имам с bTV action, те като тяхното 16х9 няма
__________________
55'' JS9000 | 28.2E, 13E, 39E | Sky Q | ET5000 | ZHD
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-08-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи нещата с 16х9 се отлагат за неопределен период от време, защото цифровизацията скоро няма да се случи. Подобна беше ситуацията преди години, когато Мобилтел беше дълго време единствен GSM оператор. Сега просто на големите кабелни оператори не им харесва идеята за 10-15 качествени канала, които се приемат безплатно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
nova, визия, ефира, канал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
И Super 7 с нова визия от 14 юни ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 08-06-2010 10:46
ТВ7 представя новата си визия на 14.06.2010! макс+ ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 05-06-2010 22:58
Nova Hellas тества първия канал HD ТИНТИН HDTV нови канали и новини 1 26-02-2010 13:07
JimJam с нова визия от 15 февруари Chello Central Europe ДРУГИ 0 09-02-2010 14:54
РИНГ ПРОМЕНЯ ИМЕТО СИ И ЦЯЛОСТНАТА СИ ВИЗИЯ ТИНТИН Новини 1 04-06-2009 18:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.