The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-09-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Булсат със стайна антена!

Вчера в една тема ви намекнах че станах свидетел на необяснимо (за мен) чудо. Имам някои догатки, но предполагам тук нещата вече ще се избистрят.
Купих на нашите вътрешна антена с усилвател - за 20 лв. от МЕТРО, отпред гордо стои надписа "Made in China". Не искат кабелна или сателитна, ама няма неискам!
Занесах им я вчера и като я включвам към телевизора - О, ЧУДО! Направи образа на BTV, K1 и Nova кристал. Но де в това да беше чудото... Като пуснах да сканира автоматично с паднало чене наблюдавах как на екрана започнаха да се редуват Дискавъри, Планета, Джетикс, Нешинъл Джиографик, BBT, СКАТ, TV2, други 3-4 програми и... промо-канала на БУЛСАТ! :shock:
Качеството на тези е силно влошено - яко снежинки, но все пак картината е разбираема и звука се чува ясно, с леко пращене на някои канали.
Държа да отбележа, че местните кабелни са Евроком и Кейбълтел. Отпада варианта за който се сетих първо, че ловя сигнал от кабелите, които висят по стълбовете и може би някъде не са така добре екранирани. Във Евроком и Кейбълтел няма промо-канал на БУЛСАТ.
Най-близката сателитна антенка на булсат е през 3 къщи в четвъртата, като пряка видимост до нея няма. Помислих да не би някой абонат на Булсат да използва нещо като видеосендер, за да не опъва кабели? Но тогава този видеосендер не би ли трябвало да работи на други честоти за да не се меша в сигнала на ефирните?
Като спра усилвателя на антената, магията свършва. Да им се ненадява човек на китайчетата какви мощни стайни антени правят.
Какво ли ще е туй чудо излъчващо в ефира програмите на БУЛСАТ?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11-09-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Според мен няма как да е видеосендер. Тогава щеше да хванеш само един канал, ако разбира се изобщо хванеш нещо на тия честоти. По-вероятно е другото. Хванал си кабелната.
На скоро, преди да ми спрът кабелната гледах на един канал, но забравих на коя програма, даваха така все едно информационния канал на Булсат. По-точно офисите и т.н. Беше нещо като реклама, но доста дълго се задържа. На коя програма беше вече забравих. Може би това си гледал. Няма как цифров сигнал да се хване от аналогов телевизор или пък и да хванеш видеосендер, той ще предава само 1 канал, а не всичките.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11-09-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Следващия път ще обърна внимание на инфо-канала на БУЛСАТ - дали има друг канал на неговото място или си е пак инфо-канала. Защото ако е реклама, едва ли ще я нацеля пак.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Няма как да хванеш сигнал от приемника освен ако някой не си е направил у дома кабеларка с Делти, което е в сферата на фантазийте ... твърдо е някоя несъгласувана отворена верига на кабелна ТВ ... :lol:
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-01-2009
Programings Programings не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

За антена DT - 101 ли става въпрос? :arrow:

Вчера си я купих от Технополис и хваща само ефирните телевизии - Даже с лошо качество! ( Хваща и някакви мукански канали там :lol: )
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Здравей. Оттогава мина много време и не си спомням името на антената, но дадах в гугъл търсене на името което си дал и ако твоята антена изглежда така, значи тя е същата като тази за която съм писал по-горе (поне на външен вид):

http://www.global-b2b-network.com/b2b/8 ... t_101.html

Намери й подходящо място, позавърти я наляво-надясно, увеличи усилвателя до дупка и ще видиш ефекта спрямо обикновена стайна антена. Но едва ли ще хванеш кабелните, освен ако и около теб има не-добре екранирани кабели на някой кабелен оператор.

Пък знам ли, може аз да съм случил на "по-хубавите китайски ментета" (из форумния фолклор).
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-01-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Тая антена и аз я имам, ползвам я лятото за малкото НЕО на терасата, вади супер яка картина, е вярно че съм с пряка видимост към предавателя, но наистина сигнала си е направо с като цифрово качество!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-01-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

А става ли за DVB-Т тази антена, Момчи?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

Става. Извади почти същата сила на сигнала, каквато ми вади външната стенна DVB-T антена.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-01-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Булсат със стайна антена!

А тази външната от къде я взе? Дай ми повече подробности, моля? У нас с никаква вътрешна не става. На 5-те кьошета съм. Просто е много зашумено и искам да си взема външна DVB-T за в случай, че ми спре нета или нещо подобно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, булсат, стайна, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
булсат ще купува итв hakerate Дъра-Бъра 74 24-11-2010 00:05
Тотал Тв или Булсат Стоев Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 14 26-06-2010 17:13
Въпрос за булсат? a_r6g САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 06-12-2009 14:04
Пакетите на Булсат berks ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 07-06-2009 21:07
НОВ КАНАЛ ПО БУЛСАТ taewu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 6 03-11-2008 00:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.